Annonce
Abel Hernández spiller for Penarol. Position: Angriber, Nationalitet: Uruguay, Alder: 36, Højde: 185 cm, Markedsværdi: 100 t €. 2026: 5 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Penarol - Independiente Santa Fe (28. maj 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Højeste: 8 mio. € (4. okt. 2014)
Club Atlético Peñarol: 24 kampe, 9 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Club Atlético Peñarol i sæsonen 2026 spillede Abel Hernández 1030 minutter og startede inde i 10 kampe.
Club Atlético Peñarol: 29 kampe, 0 mål, 0 assists
Rosario Central: 3 kampe, 0 mål, 0 assists
Fluminense - RJ: 41 kampe, 7 mål, 1 assist
Atlético San Luis: 35 kampe, 11 mål, 2 assists
Internacional - RS: 30 kampe, 6 mål, 1 assist
CSKA Moscow: 15 kampe, 3 mål, 1 assist
Relaterede sider: Penarol, Livescore fodbold
Abel Hernández er 36 år gammel. Fødselsdato: 8. august 1990.
Position: Angriber.
Abel Hernández spiller i Penarol.
Abel Hernández er 185 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Penarol | 35 år | 100 t € | |
| Penarol | 35 år | 150 t € | |
| Liverpool URU | 35 år | 200 t € | |
| Liverpool URU | 34 år | 250 t € | |
| Liverpool URU | 34 år | 250 t € | |
| Rosario Central | 33 år | 450 t € | |
| Penarol | 33 år | 800 t € | |
| Penarol | 32 år | 1 mio. € | |
| Atletico San Luis | 32 år | 1,5 mio. € | |
| Atletico San Luis | 31 år | 1,5 mio. € | |
| Fluminense | 31 år | 1,5 mio. € | |
| Fluminense | 30 år | 2,4 mio. € | |
| Internacional | 30 år | 2,4 mio. € | |
| Internacional | 30 år | 2,8 mio. € | |
| Al-Ahli(Doha) | 29 år | 2,8 mio. € | |
| Al-Ahli(Doha) | 29 år | 3,5 mio. € | |
| CSKA Moscow | 28 år | 4 mio. € | |
| CSKA Moscow | 28 år | 6,5 mio. € | |
| Hull City | 27 år | 7 mio. € | |
| Hull City | 26 år | 8 mio. € | |
| Hull City | 26 år | 8 mio. € | |
| Hull City | 25 år | 8 mio. € | |
| Hull City | 25 år | 7,5 mio. € | |
| Hull City | 25 år | 7,5 mio. € | |
| Hull City | 24 år | 7,5 mio. € | |
| Hull City | 24 år | 8 mio. € | |
| Palermo | 23 år | 5 mio. € | |
| Palermo | 23 år | 5 mio. € | |
| Palermo | 22 år | 4 mio. € | |
| Palermo | 22 år | 4 mio. € | |
| Palermo | 21 år | 5 mio. € | |
| Palermo | 21 år | 5 mio. € | |
| Palermo | 20 år | 5 mio. € | |
| Palermo | 20 år | 5 mio. € | |
| Palermo | 19 år | 6,5 mio. € | |
| Palermo | 19 år | 2,5 mio. € | |
| Palermo | 18 år | 700 t € |
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Uruguay.
Markedsværdi: 100 t €.
Abel Hernández i 2026: 5 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Abel Hernández i 2026: 5 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 104 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,5.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Copa Libertadores | Club Atlético Peñarol | 5 | 104 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2024 | Copa de la Liga Profesional | Rosario Central | 3 | 243 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2023-2024 | Uruguayanske Primera División | Club Atlético Peñarol | 6 | 216 | 0 | 0 | – |
| Copa Libertadores | Club Atlético Peñarol | 1 | 29 | 0 | 0 | – | |
| Copa Argentina | Fluminense - RJ | 1 | 22 | 0 | 0 | – | |
| Copa de la Liga Profesional | Fluminense - RJ | 1 | 83 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2023 |
| Copa Sudamericana |
| Club Atlético Peñarol |
| 4 |
| 171 |
| 0 |
| 0 |
| 6,4 |
| 2022-2023 | Uruguayanske Primera División | Club Atlético Peñarol | 13 | 680 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga MX | Atlético San Luis | 16 | 1.197 | 7 | 0 | 6,8 |
| 2021-2022 | Liga MX | Atlético San Luis | 19 | 700 | 4 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Fluminense - RJ | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2020 | Brasiliansk Serie A | Internacional - RS | 21 | 785 | 3 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Internacional - RS | 3 | 126 | 0 | 0 | – | |
| Copa Libertadores | Internacional - RS | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2019-2020 | Qatar Stars League | UruguayLandshold | 4 | 263 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2018-2019 | Russiske Premier League | CSKA Moscow | 14 | 621 | 3 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | CSKA Moscow | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2017-2018 | Championship | Hull City | 10 | 598 | 8 | 1 | 7,5 |
|---|
| 2016-2017 | Premier League | Hull City | 23 | 1.338 | 3 | 3 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Premier League | Swansea City | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,2 |
| 2015-2016 | Championship | Hull City | 40 | 2.949 | 19 | 2 | 7,1 |
|---|
| 2014-2015 | Premier League | Hull City | 19 | 772 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2014 | VM i fodbold | UruguayLandshold | 1 | 24 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2013-2014 | Serie B | Palermo | 5 | 196 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VM i fodbold | UruguayLandshold | 1 | 15 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2012-2013 | Serie A | Palermo | 9 | 271 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2011-2012 | Serie A | Palermo | 20 | 1.349 | 6 | 0 | – |
|---|
| 2010-2011 | Serie A | Palermo | 16 | 692 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2009-2010 | Serie A | Palermo | 20 | 765 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2008-2009 | Serie A | Palermo | 6 | 125 | 0 | 1 | – |
|---|