Højeste: 450 t € (4. feb. 2020)
Opdateret:
Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Irland, Alder: 38, Højde: 170 cm. Alan Power i 2023-2024: 40 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Alan Power spillede, var Inverness - Greenock Morton, med 64 minutter på banen. Kampdato: 3. maj 2024.
Greenock Morton: 40 kampe, 0 mål, 2 assists
Kilmarnock: 154 kampe, 1 mål, 11 assists
St Mirren: 40 kampe, 0 mål, 1 assist
Relaterede sider: Livescore fodbold
Alan Power er 38 år gammel. Fødselsdato: 23. januar 1988.
Position: Midtbanespiller.
Alan Power er 170 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Irland.
Alan Power i 2023-2024: 40 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Greenock Morton | 36 år | 150 t € | |
| Greenock Morton | 35 år | 200 t € | |
| Kilmarnock | 35 år | 300 t € | |
| Kilmarnock | 34 år | 400 t € | |
| Saint Mirren | 34 år | 350 t € | |
| Saint Mirren | 33 år | 350 t € | |
| Kilmarnock | 33 år | 350 t € | |
| Kilmarnock | 32 år | 350 t € | |
| Kilmarnock | 32 år | 350 t € | |
| Kilmarnock | 32 år | 350 t € | |
| Kilmarnock | 32 år | 450 t € | |
| Kilmarnock | 31 år | 400 t € | |
| Kilmarnock | 30 år | 400 t € | |
| Kilmarnock | 30 år | 350 t € | |
| Kilmarnock | 30 år | 250 t € | |
| Hartlepool United | 22 år | 25 t € |
Alan Power i 2023-2024: 40 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer. Spilletid: 2.710 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023-2024 | Scottish Championship | Greenock Morton | 34 | 2.274 | 0 | 2 | 6,2 |
| Scottish Cup | Greenock Morton | 3 | 204 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Scottish Challenge Cup | Greenock Morton | 2 | 142 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Scottish League Cup | Greenock Morton | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 | |
| 2022-2023 | Scottish Premiership | Kilmarnock | 32 | 2.187 | 0 | 0 | 6,1 |
| Scottish League Cup | Kilmarnock | 7 | 537 | 0 | 1 | 6,6 | |
| Scottish Cup |
| Kilmarnock |
| 2 |
| 135 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| 2021-2022 | Scottish Premiership | St Mirren | 34 | 2.767 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Cup | St Mirren | 3 | 180 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Scottish League Cup | St Mirren | 3 | 193 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Scottish Premiership | Kilmarnock | 34 | 2.994 | 1 | 3 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Cup | Kilmarnock | 3 | 274 | 0 | 0 | – | |
| Scottish League Cup | Kilmarnock | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Scottish Premiership | Kilmarnock | 28 | 2.486 | 0 | 4 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Cup | Kilmarnock | 2 | 210 | 0 | 0 | – | |
| Scottish League Cup | Kilmarnock | 2 | 240 | 0 | 0 | – | |
| UEFA Europa League | Kilmarnock | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2018-2019 | Scottish Premiership | Kilmarnock | 27 | 2.338 | 0 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Cup | Kilmarnock | 3 | 238 | 0 | 0 | 6,1 | |
| Scottish League Cup | Kilmarnock | 1 | 81 | 0 | 0 | 5,6 |
| 2017-2018 | Scottish Premiership | Kilmarnock | 10 | 839 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|