Annonce
Alejandro Silva spiller for Olimpia Asuncion. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Uruguay, Alder: 37, Højde: 178 cm, Markedsværdi: 150 t €. 2026: 21 kampe, 3 mål, 2 assists. Seneste registrerede optræden: Deportivo Recoleta - Sportivo Ameliano (31. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 2 mio. € (8. okt. 2017)
Recoleta: 18 kampe, 3 mål, 2 assists
I de tilgængelige registreringer for Recoleta i sæsonen 2026 spillede Alejandro Silva 655 minutter og startede inde i 5 kampe.
Recoleta: 52 kampe, 12 mål, 8 assists
Olimpia Asuncion: 190 kampe, 28 mål, 24 assists
Club Libertad Asunción: 33 kampe, 3 mål, 2 assists
Montreal Impact: 31 kampe, 5 mål, 8 assists
Lanús: 50 kampe, 4 mål, 2 assists
Relaterede sider: Olimpia Asuncion, Livescore fodbold
Alejandro Silva er 37 år gammel. Fødselsdato: 4. september 1989.
Position: Midtbanespiller.
Alejandro Silva spiller i Olimpia Asuncion.
Alejandro Silva er 178 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Olimpia Asuncion | 36 år | 150 t € | |
| Libertad | 35 år | 300 t € | |
| Libertad | 34 år | 400 t € | |
| Olimpia Asuncion | 34 år | 600 t € | |
| Olimpia Asuncion | 33 år | 800 t € | |
| Olimpia Asuncion | 33 år | 1 mio. € | |
| Olimpia Asuncion | 32 år | 1 mio. € | |
| Olimpia Asuncion | 32 år | 1 mio. € | |
| Olimpia Asuncion | 31 år | 1 mio. € | |
| Olimpia Asuncion | 31 år | 1,2 mio. € | |
| Olimpia Asuncion | 31 år | 1,4 mio. € | |
| Olimpia Asuncion | 30 år | 1,4 mio. € | |
| Olimpia Asuncion | 30 år | 1,8 mio. € | |
| Montreal Impact | 29 år | 1,8 mio. € | |
| Montreal Impact | 28 år | 1,8 mio. € | |
| Lanús | 28 år | 2 mio. € | |
| Lanús | 27 år | 1,5 mio. € | |
| Lanús | 26 år | 800 t € | |
| Olimpia Asuncion | 25 år | 900 t € | |
| Lanús | 25 år | 900 t € | |
| Penarol | 24 år | 1,1 mio. € | |
| Centro Atletico Fenix | 22 år | 325 t € | |
| Centro Atletico Fenix | 21 år | 175 t € | |
| Centro Atletico Fenix | 21 år | 125 t € | |
| Centro Atletico Fenix | 20 år | 125 t € | |
| Centro Atletico Fenix | 20 år | 100 t € |
Nationalitet: Uruguay.
Markedsværdi: 150 t €.
Alejandro Silva i 2026: 21 kampe, 3 mål og 2 assists i alle turneringer.
Alejandro Silva i 2026: 21 kampe, 3 mål og 2 assists i alle turneringer. Spilletid: 771 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Primera División Paraguay | Recoleta | 11 | 388 | 1 | 2 | 6,7 |
| Copa Sudamericana | Recoleta | 1 | 71 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 7 | 267 | 2 | 0 | 7,0 | |
| Copa Sudamericana | Olimpia Asuncion | 2 | 45 | 0 | 0 | 6,2 | |
| 2025 | Primera División Paraguay | Recoleta | 35 | 2.626 | 11 | 4 | 6,7 |
| 2024-2025 | Primera División Paraguay | Recoleta | 5 | 296 | 0 | 2 | 6,4 |
| Primera División Paraguay |
| Club Libertad Asunción |
| 7 |
| 390 |
| 0 |
| 0 |
| 6,6 |
| Copa Sudamericana | Club Libertad Asunción | 1 | 67 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2024 | Primera División Paraguay | Club Libertad Asunción | 13 | 367 | 2 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Club Libertad Asunción | 3 | 174 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023-2024 | Primera División Paraguay | Club Libertad Asunción | 8 | 365 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Libertad Asunción | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,3 | |
| Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 2 | 120 | 0 | 0 | – |
| 2023 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 29 | 2.180 | 5 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 9 | 764 | 1 | 3 | 7,0 |
| 2022-2023 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 18 | 1.339 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 1 | 89 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Paraguayansk Supercup | Olimpia Asuncion | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 10 | 620 | 3 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 9 | 577 | 1 | 1 | 6,9 | |
| Copa Sudamericana | Olimpia Asuncion | 2 | 174 | 1 | 0 | 7,4 |
| 2021-2022 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 21 | 1.502 | 4 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 2 | 150 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Paraguayansk Supercup | Olimpia Asuncion | 1 | 83 | 1 | 1 | – |
| 2021 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 8 | 646 | 3 | 4 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 5 | 261 | 1 | 0 | 6,5 |
| 2020-2021 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 21 | 1.675 | 3 | 1 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 2 | 71 | 0 | 0 | 5,7 |
| 2020 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 7 | 406 | 1 | 1 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 6 | 321 | 0 | 2 | 6,6 |
| 2019-2020 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 11 | 868 | 1 | 1 | – |
|---|
| 2019 | Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 4 | 339 | 0 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 2 | 122 | 0 | 2 | 7,0 |
| 2018-2019 | Primera División Paraguay | Olimpia Asuncion | 7 | 554 | 1 | 2 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Olimpia Asuncion | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Major League Soccer | Montreal Impact | 6 | 534 | 3 | 2 | 7,7 |
| 2018 | Major League Soccer | Montreal Impact | 16 | 1.203 | 2 | 4 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Lanús | 1 | 75 | 1 | 0 | 7,8 |
| 2017-2018 | Major League Soccer | Montreal Impact | 9 | 631 | 0 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argentinske Primera División | Lanús | 14 | 867 | 2 | 1 | 6,9 | |
| Copa Sudamericana | Lanús | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2016-2017 | Argentinske Primera División | Lanús | 23 | 1.206 | 1 | 1 | 7,1 |
|---|
| 2015 | Argentinske Primera División | Lanús | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2014-2015 | Argentinske Primera División | Lanús | 6 | 223 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2013-2014 | Argentinske Primera División | Lanús | 4 | 200 | 0 | 0 | – |
|---|