Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 350 t € (14. dec. 2023)
Opdateret:
Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Norge, Alder: 33, Højde: 185 cm. Anders Jenssen i 2025: 17 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Anders Jenssen spillede, var Kristiansund - Tromso IL, med 27 minutter på banen. Kampdato: 30. november 2025.
Tromso IL: 148 kampe, 4 mål, 4 assists
Relaterede sider: Livescore fodbold
Anders Jenssen er 33 år gammel. Fødselsdato: 10. oktober 1993.
Position: Forsvarsspiller.
Anders Jenssen er 185 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Norge.
Anders Jenssen i 2025: 17 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Tromso IL | 32 år | 250 t € | |
| Tromso IL | 31 år | 250 t € | |
| Tromso IL | 31 år | 300 t € | |
| Tromso IL | 30 år | 300 t € | |
| Tromso IL | 30 år | 350 t € | |
| Tromso IL | 29 år | 200 t € | |
| Tromso IL | 29 år | 200 t € | |
| Tromso IL | 28 år | 200 t € | |
| Tromso IL | 27 år | 200 t € | |
| Tromso IL | 27 år | 100 t € | |
| Tromso IL | 26 år | 100 t € | |
| Tromsdalen | 25 år | 100 t € | |
| Tromsdalen | 24 år | 50 t € |
Anders Jenssen i 2025: 17 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 631 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,6.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Eliteserien | Tromso IL | 17 | 631 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2024-2025 | Eliteserien | Tromso IL | 5 | 405 | 1 | 0 | 7,0 |
| UEFA Europa Conference League | Tromso IL | 4 | 272 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024 | Eliteserien | Tromso IL | 8 | 474 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023-2024 | Eliteserien | Tromso IL | 12 | 778 | 0 | 1 | 6,9 |
| 2023 | Eliteserien | Tromso IL | 16 | 1.240 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2022-2023 |
| Eliteserien |
| Tromso IL |
| 7 |
| 352 |
| 1 |
| 0 |
| 6,6 |
| Norwegian Cup | Tromso IL | 1 | 105 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Eliteserien | Tromso IL | 25 | 1.588 | 0 | 2 | 6,5 |
|---|
| 2021-2022 | Eliteserien | Tromso IL | 10 | 683 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2021 | Eliteserien | Tromso IL | 7 | 628 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2020-2021 | Eliteserien | Tromso IL | 9 | 730 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. divisjon (Norge) | Tromso IL | 6 | 354 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Eliteserien | Tromso IL | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. divisjon (Norge) | Tromso IL | 2 | 95 | 0 | 0 | – |
| 2019 | Eliteserien | Tromso IL | 4 | 360 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2018-2019 | Eliteserien | Tromso IL | 12 | 1.055 | 0 | 1 | 6,7 |
|---|