
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 45 mio. € (15. jun. 2023)
Opdateret:
António Silva spiller for Bournemouth. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Portugal, Alder: 22, Højde: 187 cm, Markedsværdi: 30 mio. €. António Silva i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor António Silva spillede, var Chelsea - Bournemouth, med 90 minutter på banen. Kampdato: 10. oktober 2026.
Bournemouth: 6 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Bournemouth i sæsonen 2026/27 spillede António Silva 540 minutter og startede inde i 6 kampe.
Bournemouth: 8 kampe, 0 mål, 0 assists
Benfica: 186 kampe, 10 mål, 3 assists
Benfica U19: 9 kampe, 1 mål, 0 assists
Relaterede sider: Bournemouth, Livescore fodbold
António Silva er 22 år gammel. Fødselsdato: 29. oktober 2003.
Position: Forsvarsspiller.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Bournemouth | 22 år | 30 mio. € | |
| Benfica | 22 år | 25 mio. € | |
| Benfica | 22 år | 28 mio. € | |
| Benfica | 22 år | 30 mio. € | |
| Benfica | 21 år | 32 mio. € | |
| Benfica | 21 år | 32 mio. € | |
| Benfica | 21 år | 38 mio. € | |
| Benfica | 20 år | 40 mio. € | |
| Benfica | 20 år | 45 mio. € | |
| Benfica | 20 år | 45 mio. € | |
| Benfica | 19 år | 45 mio. € | |
| Benfica | 19 år | 25 mio. € | |
| Benfica | 19 år | 15 mio. € | |
| Benfica | 18 år | 4 mio. € | |
| Benfica U23 | 18 år | 300 t € | |
| Benfica U23 | 18 år | 100 t € |
António Silva er 187 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Portugal.
Markedsværdi: 30 mio. €.
António Silva i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
António Silva i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 892 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Premier League | Bournemouth | 6 | 540 | 0 | 0 | 6,6 |
| UEFA Europa League | Bournemouth | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 | |
| English Football League Cup | Bournemouth | 1 | 82 | 0 | 0 | 7,1 | |
| UEFA Europa League | Benfica | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,3 | |
| 2026 | VM-kvalifikation (UEFA) | PortugalLandshold | 1 | 3 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2025-2026 | Primeira Liga | Benfica | 25 | 1.858 | 1 | 1 | 7,0 |
| UEFA Champions League |
| Benfica |
| 10 |
| 718 |
| 0 |
| 0 |
| 6,9 |
| Portuguese Cup | Benfica | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,4 |
| Portuguese League Cup | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,9 |
| Venskabslandskampe | PortugalLandshold | 2 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2025 | VM for klubhold | Benfica | 4 | 386 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|
| 2024-2025 | Primeira Liga | Benfica | 23 | 2.036 | 1 | 2 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | Benfica | 9 | 724 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Portuguese Cup | Benfica | 7 | 646 | 1 | 0 | 7,5 | |
| Portuguese League Cup | Benfica | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,5 | |
| Portuguese Super Cup | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,7 | |
| UEFA Nations League | PortugalLandshold | 4 | 283 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024 | EM i fodbold | PortugalLandshold | 6 | 457 | 0 | 1 | 7,4 |
|---|
| 2023-2024 | Primeira Liga | Benfica | 30 | 2.618 | 2 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | Benfica | 6 | 570 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Portuguese Cup | Benfica | 6 | 540 | 0 | 0 | 6,8 | |
| UEFA Champions League | Benfica | 4 | 279 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Portuguese League Cup | Benfica | 3 | 266 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Benfica | 2 | 64 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Venskabslandskampe | PortugalLandshold | 4 | 254 | 0 | 0 | 6,8 | |
| EM i fodbold | PortugalLandshold | 1 | 66 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023 | Portuguese Super Cup | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2022-2023 | Primeira Liga | Benfica | 30 | 2.696 | 3 | 0 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Champions League | Benfica | 10 | 896 | 2 | 0 | 7,1 | |
| Portuguese Cup | Benfica | 3 | 301 | 0 | 0 | 7,7 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Benfica | 1 | 75 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Portuguese League Cup | Benfica | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 | |
| Liga Portugal 2 | EnglandLandshold | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2022 | VM i fodbold | PortugalLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venskabslandskampe | PortugalLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,8 |
| 2021-2022 | Youth League | Benfica U19 | 9 | 810 | 1 | 0 | 7,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga Portugal 2 | EnglandLandshold | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| European U19 Football Championship | PortugalLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | – |