Annonce
Brayan Cortés spiller for Argentinos Juniors. Position: Målmand, Nationalitet: Chile, Alder: 31, Højde: 186 cm, Markedsværdi: 2 mio. €. 2026: 42 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Atletico Tucuman - Argentinos Juniors (3. november 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 3 mio. € (12. dec. 2023)
Argentinos Juniors: 33 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Argentinos Juniors i sæsonen 2026 spillede Brayan Cortés 3030 minutter og startede inde i 33 kampe.
Argentinos Juniors: 36 kampe, 0 mål, 0 assists
Club Atlético Peñarol: 2 kampe, 0 mål, 0 assists
Colo-Colo: 222 kampe, 0 mål, 0 assists
Municipal Iquique: 25 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Argentinos Juniors, Livescore fodbold
Brayan Cortés er 31 år gammel. Fødselsdato: 11. marts 1995.
Position: Målmand.
Brayan Cortés spiller i Argentinos Juniors.
Brayan Cortés er 186 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Argentinos Juniors | 31 år | 2 mio. € | |
| Argentinos Juniors | 31 år | 1,8 mio. € | |
| Penarol | 30 år | 1,5 mio. € | |
| Colo Colo | 30 år | 1,8 mio. € | |
| Colo Colo | 30 år | 2,5 mio. € | |
| Colo Colo | 29 år | 3 mio. € | |
| Colo Colo | 29 år | 3 mio. € | |
| Colo Colo | 28 år | 3 mio. € | |
| Colo Colo | 28 år | 2,5 mio. € | |
| Colo Colo | 28 år | 2,8 mio. € | |
| Colo Colo | 27 år | 2,8 mio. € | |
| Colo Colo | 27 år | 2,2 mio. € | |
| Colo Colo | 27 år | 2 mio. € | |
| Colo Colo | 26 år | 1,5 mio. € | |
| Colo Colo | 26 år | 1,2 mio. € | |
| Colo Colo | 25 år | 600 t € | |
| Colo Colo | 25 år | 450 t € | |
| Colo Colo | 24 år | 550 t € | |
| Colo Colo | 24 år | 550 t € | |
| Colo Colo | 23 år | 450 t € | |
| Municipal Iquique | 22 år | 600 t € | |
| Municipal Iquique | 20 år | 100 t € |
Markedsværdi: 2 mio. €.
Brayan Cortés i 2026: 42 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Brayan Cortés i 2026: 42 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 3.840 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Argentinske Primera División | Argentinos Juniors | 28 | 2.580 | 0 | 0 | 6,7 |
| Copa Libertadores | Argentinos Juniors | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Copa Argentina | Argentinos Juniors | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 | |
| VM-kvalifikation (CONMEBOL) | ChileLandshold | 11 | 990 | 0 | 0 | 6,8 | |
| 2025-2026 | Argentinske Primera División | Argentinos Juniors | 5 | 450 | 0 | 0 | 7,3 |
| 2025 | Copa Libertadores | Club Atlético Peñarol | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
| Colo-Colo |
| 8 |
| 720 |
| 0 |
| 0 |
| 6,7 |
| Copa Libertadores | Colo-Colo | 5 | 428 | 0 | 0 | 6,3 |
| Copa Chile | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2024-2025 | VM-kvalifikation (CONMEBOL) | ChileLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2024 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 23 | 2.076 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Colo-Colo | 13 | 1.170 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Copa Chile | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Chilensk Supercup | Colo-Colo | 1 | 78 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023-2024 | Copa Libertadores | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VM-kvalifikation (CONMEBOL) | ChileLandshold | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 21 | 1.816 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Colo-Colo | 4 | 271 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Copa Chile | Colo-Colo | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,5 | |
| Chilensk Supercup | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2022-2023 | Internationale træningskampe for klubber | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venskabslandskampe | ChileLandshold | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2022 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 27 | 2.430 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Colo-Colo | 6 | 484 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Copa Chile | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | – | |
| Copa Sudamericana | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Torneo Pentagonal de Verano | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | – | |
| Chilensk Supercup | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| VM-kvalifikation (CONMEBOL) | ChileLandshold | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Venskabslandskampe | ChileLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,7 |
| 2021-2022 | Copa Chile | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VM-kvalifikation (CONMEBOL) | ChileLandshold | 2 | 145 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2021 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 25 | 2.243 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Chile | Colo-Colo | 4 | 360 | 0 | 0 | – | |
| Chilensk Supercup | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 30 | 2.700 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Chile | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | – | |
| Copa Libertadores | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,4 |
| 2020 | Copa Libertadores | Colo-Colo | 4 | 360 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2019-2020 | Copa Chile | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | 8,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chilenske Primera División | Colo-Colo | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2019 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 19 | 1.710 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2018-2019 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 4 | 360 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|
| 2017-2018 | Chilenske Primera División | Colo-Colo | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chilenske Primera División | Municipal Iquique | 13 | 990 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2017 | Chilenske Primera División | Municipal Iquique | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2016-2017 | Chilenske Primera División | Municipal Iquique | 11 | 720 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|