Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 800 t € (11. jun. 2024)
Opdateret:
Joao Victor Capixaba spiller for Shimizu S Pulse. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Brasilien, Alder: 29, Højde: 170 cm, Markedsværdi: 600 t €. Joao Victor Capixaba i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Joao Victor Capixaba spillede, var Shimizu S-Pulse - Kashiwa Reysol, med 15 minutter på banen. Kampdato: 29. august 2026.
Shimizu S-Pulse: 3 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Shimizu S-Pulse i sæsonen 2026/27 spillede Joao Victor Capixaba 56 minutter og startede inde i 0 kampe.
Shimizu S-Pulse: 43 kampe, 3 mål, 3 assists
Cerezo Osaka: 63 kampe, 2 mål, 8 assists
Juventude: 103 kampe, 5 mål, 4 assists
Vila Nova: 26 kampe, 0 mål, 0 assists
Gremio Novorizontino: 8 kampe, 1 mål, 0 assists
Chapecoense: 2 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Shimizu S Pulse, Livescore fodbold
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Shimizu S Pulse | 29 år | 600 t € | |
| Shimizu S Pulse | 28 år | 650 t € | |
| Shimizu S Pulse | 28 år | 700 t € | |
| Cerezo Osaka | 27 år | 750 t € | |
| Cerezo Osaka | 27 år | 800 t € | |
| Cerezo Osaka | 27 år | 750 t € | |
| Cerezo Osaka | 26 år | 700 t € | |
| Juventude - RS | 25 år | 700 t € | |
| Juventude - RS | 25 år | 700 t € | |
| Juventude - RS | 25 år | 700 t € | |
| Juventude - RS | 24 år | 400 t € | |
| Juventude - RS | 24 år | 300 t € | |
| America MG | 21 år | 200 t € | |
| Atlético Mineiro | 20 år | 200 t € | |
| Atlético Mineiro | 19 år | 250 t € | |
| Atlético Mineiro | 19 år | 100 t € |
Joao Victor Capixaba er 29 år gammel. Fødselsdato: 9. januar 1997.
Position: Midtbanespiller.
Joao Victor Capixaba spiller i Shimizu S Pulse.
Joao Victor Capixaba er 170 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Brasilien.
Markedsværdi: 600 t €.
Joao Victor Capixaba i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Joao Victor Capixaba i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 56 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 3 | 56 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2026 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 14 | 979 | 1 | 1 | 6,6 |
| 2025 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 26 | 1.864 | 2 | 2 | 6,4 |
| 2024 | J1 League | Cerezo Osaka | 27 | 1.640 | 1 | 4 | 6,5 |
| 2023-2024 | J1 League | Cerezo Osaka | 7 | 593 | 0 | 1 | 6,3 |
| Internationale træningskampe for klubber | Cerezo Osaka | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 | |
| World Championship qualification (CAF) |
| Cerezo Osaka |
| 1 |
| 8 |
| 0 |
| 0 |
| – |
| Japanese Emperor's Cup | Cerezo Osaka | 1 | 98 | 0 | 0 | – |
| 2023 | J1 League | Cerezo Osaka | 13 | 814 | 0 | 3 | 6,6 |
|---|
| 2022 | Brasiliansk Serie A | Juventude | 19 | 1.173 | 1 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2021-2022 | Brasiliansk Serie A | Juventude | 11 | 553 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Juventude | 3 | 244 | 1 | 0 | – | |
| Brazilian Cup | Juventude | 1 | 74 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Brasiliansk Serie A | Juventude | 24 | 1.084 | 0 | 2 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Juventude | 2 | 180 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Brasiliansk Serie B | Juventude | 19 | 1.199 | 3 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | Juventude | 3 | 179 | 0 | 0 | – | |
| Brasiliansk Serie A | Juventude | 2 | 73 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Juventude | 2 | 164 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Brasiliansk Serie B | Juventude | 8 | 381 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | Juventude | 3 | 229 | 0 | 0 | – | |
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Gremio Novorizontino | 7 | 175 | 1 | 0 | 6,7 |
| 2019-2020 | Brasiliansk Serie B | Vila Nova | 11 | 420 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Mineiro Division 1 (Brasilien) | Vila Nova | 2 | 146 | 0 | 0 | – | |
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Gremio Novorizontino | 1 | 74 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2019 | Brasiliansk Serie B | Vila Nova | 4 | 233 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2018-2019 | Brasiliansk Serie B | Vila Nova | 7 | 242 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | Vila Nova | 2 | 168 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Brasiliansk Serie A | Flamengo - RJ | 1 | 30 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2018 | Brasiliansk Serie A | Chapecoense | 2 | 78 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2017-2018 | Brasiliansk Serie A | Flamengo - RJ | 3 | 47 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2016-2017 | Brasiliansk Serie A | Atlético Mineiro - MG | 1 | 23 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2016 | Brasiliansk Serie A | Atlético Mineiro - MG | 1 | 9 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|
| 2015-2016 | Brasiliansk Serie A | Atlético Mineiro - MG | 2 | 62 | 0 | 0 | 6,0 |
|---|