Annonce
Claudio Núñez spiller for Cienciano. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Paraguay, Alder: 30, Højde: 178 cm, Markedsværdi: 350 t €. 2026: 34 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Cienciano - Sport Huancayo (8. november 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 550 t € (5. dec. 2023)
Cienciano: 27 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Cienciano i sæsonen 2026 spillede Claudio Núñez 1872 minutter og startede inde i 22 kampe.
Relaterede sider: Cienciano, Livescore fodbold
Claudio Núñez er 30 år gammel. Fødselsdato: 19. november 1995.
Position: Forsvarsspiller.
Claudio Núñez spiller i Cienciano.
Claudio Núñez er 178 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Paraguay.
Markedsværdi: 350 t €.
Claudio Núñez i 2026: 34 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Cienciano | 30 år | 350 t € | |
| Nacional Asuncion | 30 år | 350 t € | |
| Nacional Asuncion | 29 år | 325 t € | |
| Nacional Asuncion | 29 år | 350 t € | |
| Nacional Asuncion | 29 år | 450 t € | |
| Nacional Asuncion | 28 år | 450 t € | |
| Nacional Asuncion | 28 år | 550 t € | |
| Nacional Asuncion | 27 år | 500 t € | |
| Nacional Asuncion | 27 år | 500 t € | |
| Nacional Asuncion | 26 år | 350 t € | |
| Nacional Asuncion | 26 år | 400 t € | |
| Nacional Asuncion | 25 år | 400 t € | |
| Nacional Asuncion | 25 år | 350 t € | |
| Nacional Asuncion | 24 år | 150 t € |
Claudio Núñez i 2026: 34 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 2.420 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Liga 1 Peru | Cienciano | 23 | 1.602 | 0 | 0 | 6,2 |
| Copa Sudamericana | Cienciano | 11 | 818 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2025-2026 | Liga 1 Peru | Cienciano | 4 | 270 | 0 | 0 | 6,7 |
| Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,9 | |
| 2025 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 30 | 2.564 | 0 | 0 | 6,6 |
| Copa Libertadores | Nacional Asunción | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2024-2025 | Primera División Paraguay |
| Nacional Asunción |
| 15 |
| 1.350 |
| 0 |
| 0 |
| 6,7 |
| 2024 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 22 | 1.793 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Nacional Asunción | 5 | 323 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa Libertadores | Nacional Asunción | 3 | 250 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2023-2024 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 14 | 1.260 | 1 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Nacional Asunción | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2023 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 18 | 1.564 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Nacional Asunción | 3 | 195 | 0 | 0 | 5,8 |
| 2022-2023 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 20 | 1.710 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2022 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 7 | 411 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2021-2022 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 26 | 2.164 | 1 | 0 | – |
|---|
| 2021 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 3 | 268 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Nacional Asunción | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 20 | 1.739 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Nacional Asunción | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 7 | 562 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2019-2020 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 6 | 379 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2018-2019 | Primera División Paraguay | Nacional Asunción | 2 | 104 | 0 | 0 | – |
|---|