Annonce
Cristo González spiller for Al Sadd. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Spanien, Alder: 29, Højde: 180 cm, Markedsværdi: 4 mio. €. 2026: 1 kamp, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Trabzonspor - Al-Sadd Sports Club (30. juli 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 6 mio. € (5. jun. 2024)
Al-Sadd: 21 kampe, 3 mål, 4 assists
Umm Salal: 22 kampe, 8 mål, 5 assists
Arouca: 43 kampe, 18 mål, 10 assists
Sporting Gijon: 37 kampe, 6 mål, 2 assists
Real Valladolid: 32 kampe, 3 mål, 1 assist
Udinese: 2 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Al Sadd, Livescore fodbold
Cristo González er 29 år gammel. Fødselsdato: 24. oktober 1997.
Position: Midtbanespiller.
Cristo González spiller i Al Sadd.
Cristo González er 180 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Spanien.
Markedsværdi: 4 mio. €.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Umm Salal | 28 år | 4 mio. € | |
| Umm Salal | 28 år | 4,5 mio. € | |
| Al Sadd | 27 år | 5 mio. € | |
| Al Sadd | 27 år | 6 mio. € | |
| Arouca | 26 år | 6 mio. € | |
| Arouca | 26 år | 4 mio. € | |
| Arouca | 26 år | 2,5 mio. € | |
| Arouca | 25 år | 2 mio. € | |
| Sporting Gijon | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Sporting Gijon | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Real Valladolid | 24 år | 1,5 mio. € | |
| Real Valladolid | 24 år | 1,5 mio. € | |
| Mirandes | 23 år | 1,5 mio. € | |
| Mirandes | 23 år | 2 mio. € | |
| Mirandes | 23 år | 2,5 mio. € | |
| Udinese | 22 år | 2,5 mio. € | |
| SD Huesca | 22 år | 2,8 mio. € | |
| SD Huesca | 22 år | 3,5 mio. € | |
| Real Madrid Castilla | 21 år | 5 mio. € | |
| Real Madrid Castilla | 21 år | 500 t € | |
| Real Madrid Castilla | 20 år | 500 t € | |
| Real Madrid Castilla | 20 år | 500 t € | |
| Tenerife | 19 år | 500 t € | |
| Tenerife | 19 år | 500 t € | |
| Tenerife | 18 år | 300 t € | |
| Tenerife | 18 år | 300 t € | |
| Tenerife | 17 år | 300 t € |
Cristo González i 2026: 1 kamp, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Cristo González i 2026: 1 kamp, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 25 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Internationale træningskampe for klubber | Al-Sadd | 1 | 25 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2025-2026 | Qatar Stars League | Umm Salal | 20 | 1.481 | 6 | 5 | 7,0 |
| Qatarisk Stars Cup | Umm Salal | 2 | 116 | 2 | 0 | 7,5 | |
| 2024-2025 | AFC Champions League Elite | Al-Sadd | 10 | 521 | 0 | 1 | 6,5 |
| Qatar Stars League | Al-Sadd | 10 | 669 | 3 | 3 | 7,2 | |
| Primeira Liga | Arouca | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,3 | |
| 2023-2024 |
| Primeira Liga |
| Arouca |
| 34 |
| 2.807 |
| 15 |
| 9 |
| 7,1 |
| Portugisisk ligapokal | Arouca | 3 | 225 | 1 | 0 | 6,9 |
| Portugisisk pokal | Arouca | 2 | 129 | 1 | 0 | 7,6 |
| Conference League | Arouca | 2 | 172 | 1 | 0 | – |
| 2022-2023 | Segunda División | Sporting Gijon | 34 | 1.666 | 5 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Sporting Gijon | 3 | 150 | 1 | 2 | 6,9 |
| 2021-2022 | Segunda División | Real Valladolid | 29 | 865 | 2 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Real Valladolid | 3 | 262 | 1 | 0 | 7,0 | |
| Coppa Italia | Udinese | 1 | 68 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2020-2021 | Segunda División | Mirandes | 20 | 1.537 | 4 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coppa Italia | Udinese | 1 | 12 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Segunda División | SD Huesca | 26 | 1.295 | 5 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | SD Huesca | 1 | 21 | 1 | 0 | – |
| 2018-2019 | Copa del Rey | Real Madrid | 3 | 36 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LaLiga | Real Madrid | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2016-2017 | Segunda División | Tenerife | 21 | 1.197 | 3 | 4 | 6,8 |
|---|
| 2015-2016 | Segunda División | Tenerife | 24 | 913 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|
| 2014-2015 | Segunda División | Tenerife | 1 | 3 | 0 | 0 | – |
|---|