Annonce
Cyriel Dessers spiller for Panathinaikos. Position: Angriber, Nationalitet: Nigeria, Alder: 31, Højde: 185 cm, Markedsværdi: 3 mio. €. 2026-2027: 15 kampe, 9 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Panathinaikos - AEK Athens (1. november 2026).
Opdateret:

Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 6 mio. € (7. jun. 2022)
Panathinaikos: 8 kampe, 3 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Panathinaikos i sæsonen 2026/27 spillede Cyriel Dessers 363 minutter og startede inde i 4 kampe.
Panathinaikos: 23 kampe, 12 mål, 0 assists
Rangers: 116 kampe, 52 mål, 14 assists
Cremonese: 29 kampe, 7 mål, 2 assists
Racing Genk: 43 kampe, 11 mål, 6 assists
Feyenoord: 42 kampe, 20 mål, 3 assists
Heracles Almelo: 29 kampe, 18 mål, 6 assists
Relaterede sider: Panathinaikos, Livescore fodbold
Cyriel Dessers er 31 år gammel. Fødselsdato: 8. december 1994.
Position: Angriber.
Cyriel Dessers spiller i Panathinaikos.
Cyriel Dessers er 185 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Panathinaikos | 31 år | 3 mio. € | |
| Panathinaikos | 31 år | 3,5 mio. € | |
| Rangers | 30 år | 4 mio. € | |
| Rangers | 29 år | 4 mio. € | |
| Rangers | 29 år | 4,5 mio. € | |
| Rangers | 28 år | 4 mio. € | |
| Cremonese | 28 år | 5 mio. € | |
| Cremonese | 27 år | 6 mio. € | |
| Feyenoord | 27 år | 6 mio. € | |
| Feyenoord | 27 år | 3 mio. € | |
| Racing Genk | 26 år | 3 mio. € | |
| Racing Genk | 26 år | 3,2 mio. € | |
| Racing Genk | 25 år | 4 mio. € | |
| Racing Genk | 25 år | 4 mio. € | |
| Heracles Almelo | 25 år | 3,2 mio. € | |
| Heracles Almelo | 25 år | 4 mio. € | |
| Heracles Almelo | 25 år | 3 mio. € | |
| Heracles Almelo | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Utrecht | 24 år | 1 mio. € | |
| Utrecht | 24 år | 1,5 mio. € | |
| Utrecht | 23 år | 1,8 mio. € | |
| Utrecht | 23 år | 1,8 mio. € | |
| NAC Breda | 22 år | 900 t € | |
| NAC Breda | 22 år | 400 t € | |
| NAC Breda | 21 år | 350 t € | |
| KSC Lokeren | 21 år | 650 t € | |
| KSC Lokeren | 21 år | 900 t € | |
| KSC Lokeren | 20 år | 900 t € | |
| KSC Lokeren | 20 år | 400 t € | |
| KSC Lokeren | 20 år | 300 t € | |
| KSC Lokeren | 19 år | 250 t € | |
| Oud Heverlee Leuven | 19 år | 100 t € |
Foretrukken fod: Begge.
Nationalitet: Nigeria.
Markedsværdi: 3 mio. €.
Cyriel Dessers i 2026-2027: 15 kampe, 9 mål og 0 assists i alle turneringer.
Cyriel Dessers i 2026-2027: 15 kampe, 9 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 721 minutter. Gennemsnitlig rating: 7,0.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Græske Super League | Panathinaikos | 8 | 363 | 3 | 0 | 6,9 |
| Conference League | Panathinaikos | 5 | 261 | 6 | 0 | 7,4 | |
| Græsk pokal | Panathinaikos | 2 | 97 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2026 | VM-kvalifikation (CAF) | NigeriaLandshold | 1 | 45 | 1 | 0 | 7,8 |
| 2025-2026 | Græske Super League | Panathinaikos | 5 | 182 | 2 | 0 | 6,9 |
| Græsk pokal | Panathinaikos | 2 | 92 | 1 | 0 | – | |
| Europa League |
| Panathinaikos |
| 1 |
| 20 |
| 0 |
| 0 |
| 6,6 |
| Champions League | Rangers | 4 | 152 | 1 | 1 | 6,7 |
| Scottish Premiership | Rangers | 3 | 135 | 0 | 0 | 6,3 |
| VM-kvalifikation (CAF) | NigeriaLandshold | 1 | 52 | 0 | 0 | – |
| 2024-2025 | Scottish Premiership | Rangers | 35 | 2.115 | 18 | 2 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Rangers | 12 | 792 | 3 | 2 | 6,7 | |
| Skotsk ligapokal | Rangers | 4 | 199 | 4 | 1 | 7,8 | |
| Skotsk pokal | Rangers | 2 | 135 | 3 | 1 | 8,3 | |
| Champions League | Rangers | 2 | 180 | 1 | 0 | 7,0 |
| 2023-2024 | Scottish Premiership | Rangers | 35 | 2.286 | 16 | 4 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Rangers | 7 | 388 | 1 | 1 | 6,6 | |
| Skotsk pokal | Rangers | 4 | 267 | 3 | 0 | 7,6 | |
| Champions League | Rangers | 4 | 260 | 1 | 1 | 6,8 | |
| Skotsk ligapokal | Rangers | 3 | 138 | 1 | 1 | 6,9 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Rangers | 1 | 76 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Venskabslandskampe | NigeriaLandshold | 2 | 128 | 1 | 0 | 6,6 |
| 2022-2023 | Serie A | Cremonese | 26 | 1.593 | 6 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coppa Italia | Cremonese | 3 | 124 | 1 | 0 | 6,5 | |
| Belgiske Pro League | Racing Genk | 3 | 233 | 3 | 1 | 7,8 |
| 2022 | Venskabslandskampe | NigeriaLandshold | 1 | 5 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2021-2022 | Eredivisie | Feyenoord | 27 | 1.066 | 9 | 2 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Conference League | Feyenoord | 13 | 761 | 10 | 1 | 7,5 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Feyenoord | 1 | 45 | 0 | 0 | – | |
| KNVB Cup | Feyenoord | 1 | 120 | 1 | 0 | 8,2 | |
| Belgiske Pro League | Racing Genk | 3 | 121 | 0 | 2 | 6,4 | |
| Champions League | Racing Genk | 2 | 30 | 1 | 0 | – | |
| Venskabslandskampe | NigeriaLandshold | 2 | 171 | 1 | 0 | 6,8 |
| 2021 | Belgisk Supercup | Racing Genk | 1 | 45 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2020-2021 | Belgiske Pro League | Racing Genk | 32 | 881 | 7 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Belgisk pokal | Racing Genk | 2 | 99 | 0 | 2 | – | |
| Venskabslandskampe | NigeriaLandshold | 1 | 18 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2019-2020 | Eredivisie | Heracles Almelo | 26 | 2.311 | 15 | 5 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| KNVB Cup | Heracles Almelo | 3 | 270 | 3 | 1 | 7,5 |
| 2018-2019 | Eredivisie | Utrecht | 15 | 651 | 5 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2017-2018 | Eredivisie | Utrecht | 21 | 739 | 4 | 2 | 6,8 |
|---|