Annonce
D.J. Taylor spiller for Minnesota United. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: USA, Alder: 29, Højde: 175 cm, Markedsværdi: 300 t €. 2026: 7 kampe, 1 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: MINNESOTA United B - Los Angeles II (20. september 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 1 mio. € (12. jun. 2024)
Minnesota United: 4 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Minnesota United i sæsonen 2026 spillede D.J. Taylor 116 minutter og startede inde i 1 kamp.
MINNESOTA United B: 13 kampe, 2 mål, 0 assists
Minnesota United: 117 kampe, 1 mål, 4 assists
North Carolina: 14 kampe, 2 mål, 2 assists
Relaterede sider: Minnesota United, Livescore fodbold
D.J. Taylor er 29 år gammel. Fødselsdato: 26. august 1997.
Position: Forsvarsspiller.
D.J. Taylor spiller i Minnesota United.
D.J. Taylor er 175 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: USA.
Markedsværdi: 300 t €.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Minnesota United | 28 år | 300 t € | |
| Minnesota United | 28 år | 400 t € | |
| Minnesota United | 28 år | 500 t € | |
| Minnesota United | 27 år | 800 t € | |
| Minnesota United | 27 år | 1 mio. € | |
| Minnesota United | 26 år | 1 mio. € | |
| Minnesota United | 26 år | 750 t € | |
| Minnesota United | 25 år | 750 t € | |
| Minnesota United | 25 år | 600 t € | |
| Minnesota United | 24 år | 500 t € | |
| Minnesota United | 24 år | 200 t € | |
| Minnesota United | 23 år | 200 t € | |
| Minnesota United | 23 år | 200 t € | |
| North Carolina | 22 år | 200 t € | |
| North Carolina | 21 år | 175 t € | |
| North Carolina | 20 år | 150 t € | |
| North Carolina | 20 år | 75 t € |
D.J. Taylor i 2026: 7 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer.
D.J. Taylor i 2026: 7 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 373 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | MLS Next Pro | MINNESOTA United B | 2 | 180 | 1 | 0 | 7,4 |
| Major League Soccer | Minnesota United | 4 | 116 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Leagues Cup | Minnesota United | 1 | 77 | 0 | 0 | 6,7 | |
| 2025-2026 | US Open Cup | Minnesota United | 1 | 80 | 0 | 0 | 6,7 |
| Major League Soccer | Minnesota United | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,4 | |
| MLS Next Pro | MINNESOTA United B | 1 | 36 | 0 | 0 | 6,1 | |
| 2025 | Major League Soccer |
| 4 |
| 91 |
| 0 |
| 0 |
| 6,3 |
| Leagues Cup | Minnesota United | 2 | 81 | 0 | 0 | 6,3 |
| US Open Cup | Minnesota United | 1 | 45 | 0 | 0 | 5,9 |
| 2024-2025 | MLS Next Pro | MINNESOTA United B | 9 | 688 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Major League Soccer | Minnesota United | 3 | 114 | 0 | 0 | 6,4 | |
| US Open Cup | Minnesota United | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2024 | Major League Soccer | Minnesota United | 14 | 786 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2023-2024 | Major League Soccer | Minnesota United | 14 | 1.043 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Minnesota United | 2 | 91 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023 | Major League Soccer | Minnesota United | 10 | 855 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Minnesota United | 2 | 124 | 0 | 0 | 5,6 |
| 2022-2023 | Major League Soccer | Minnesota United | 23 | 2.018 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| US Open Cup | Minnesota United | 3 | 212 | 0 | 1 | 6,4 | |
| Leagues Cup | Minnesota United | 1 | 84 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2022 | Major League Soccer | Minnesota United | 7 | 521 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| US Open Cup | Minnesota United | 1 | 85 | 0 | 0 | 7,2 |
| 2021-2022 | Major League Soccer | Minnesota United | 16 | 1.265 | 1 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| US Open Cup | Minnesota United | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 | |
| MLS Next Pro | MINNESOTA United B | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Major League Soccer | Minnesota United | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,9 |
|---|
| 2020-2021 | Major League Soccer | Minnesota United | 3 | 206 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| USL Championship | North Carolina | 9 | 800 | 1 | 1 | 7,1 |
| 2020 | USL Championship | North Carolina | 3 | 270 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2019-2020 | USL Championship | North Carolina | 1 | 90 | 0 | 1 | – |
|---|
| 2018-2019 | US Open Cup | North Carolina | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,8 |
|---|