Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Højeste: 1,2 mio. € (16. maj 2024)
Opdateret:
Dálcio spiller for APOEL Nicosia. Position: Angriber, Nationalitet: Guinea-Bissau, Alder: 30, Højde: 186 cm, Markedsværdi: 1 mio. €. Dálcio i 2024-2025: 33 kampe, 1 mål og 2 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Dálcio spillede, var Guinea Bissau - Nigeria, med 90 minutter på banen. Kampdato: 29. september 2026.
APOEL Nicosia: 4 kampe, 1 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for APOEL Nicosia i sæsonen 2026/27 spillede Dálcio 360 minutter og startede inde i 4 kampe.
Ankaragücü: 13 kampe, 1 mål, 1 assist
Crvena Zvezda: 20 kampe, 0 mål, 1 assist
APOEL Nicosia: 22 kampe, 0 mål, 0 assists
Ionikos Nikaia: 33 kampe, 2 mål, 1 assist
Panetolikos Agrinio: 61 kampe, 1 mål, 2 assists
Belenenses SAD: 41 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: APOEL Nicosia, Livescore fodbold
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| APOEL Nicosia | 30 år | 1 mio. € | |
| APOEL Nicosia | 29 år | 1 mio. € | |
| APOEL Nicosia | 29 år | 1 mio. € | |
| Ankaragücü | 29 år | 850 t € | |
| Ankaragücü | 28 år | 1 mio. € | |
| Crvena Zvezda | 28 år | 1 mio. € | |
| APOEL Nicosia | 27 år | 1,2 mio. € | |
| APOEL Nicosia | 27 år | 1 mio. € | |
| APOEL Nicosia | 27 år | 700 t € | |
| APOEL Nicosia | 26 år | 600 t € | |
| Ionikos Nikaia | 26 år | 600 t € | |
| Ionikos Nikaia | 25 år | 400 t € | |
| Panetolikos Agrinio | 24 år | 400 t € | |
| Panetolikos Agrinio | 24 år | 400 t € | |
| Panetolikos Agrinio | 23 år | 400 t € | |
| Panetolikos Agrinio | 23 år | 500 t € | |
| Belenenses SAD | 23 år | 500 t € | |
| Belenenses SAD | 22 år | 400 t € | |
| Belenenses SAD | 22 år | 400 t € | |
| Rangers | 21 år | 350 t € | |
| Benfica B | 21 år | 700 t € | |
| Benfica B | 20 år | 800 t € | |
| Benfica B | 19 år | 800 t € | |
| Benfica B | 19 år | 900 t € | |
| Os Belenenses | 18 år | 200 t € |
Dálcio er 30 år gammel. Fødselsdato: 22. maj 1996.
Position: Angriber.
Dálcio spiller i APOEL Nicosia.
Dálcio er 186 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Guinea-Bissau.
Markedsværdi: 1 mio. €.
Dálcio i 2024-2025: 33 kampe, 1 mål og 2 assists i alle turneringer.
Dálcio i 2024-2025: 33 kampe, 1 mål og 2 assists i alle turneringer. Spilletid: 1.944 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2027 | Africa Cup of Nations | Guinea-BissauLandshold | 2 | 180 | 0 | 1 | 7,4 |
| 2026 | World Championship qualification (CAF) | Guinea-BissauLandshold | 5 | 289 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025 | Africa Cup of Nations | Guinea-BissauLandshold | 6 | 379 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2024-2025 | Tyrkiske First League | Ankaragücü | 13 | 986 | 1 | 1 | 6,8 |
| Superliga | Crvena Zvezda | 13 | 756 | 0 | 1 | 6,7 | |
| UEFA Champions League | Crvena Zvezda | 7 |
| 202 |
| 0 |
| 0 |
| 6,3 |
| 2023-2024 | UEFA Europa Conference League | APOEL Nicosia | 5 | 424 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cypriotiske First Division | APOEL Nicosia | 3 | 114 | 0 | 0 | – | |
| Africa Cup of Nations | Guinea-BissauLandshold | 2 | 101 | 0 | 1 | 6,6 | |
| World Championship qualification (CAF) | Guinea-BissauLandshold | 1 | 83 | 0 | 0 | – |
| 2023 | Africa Cup of Nations | Guinea-BissauLandshold | 4 | 267 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2022-2023 | Cypriotiske First Division | APOEL Nicosia | 7 | 384 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa Conference League | APOEL Nicosia | 5 | 426 | 0 | 0 | – | |
| Africa Cup of Nations | Guinea-BissauLandshold | 1 | 81 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021-2022 | UEFA Europa Conference League | APOEL Nicosia | 2 | 180 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Græske Super League | Ionikos Nikaia | 31 | 2.550 | 2 | 1 | 6,7 | |
| Greek Cup | Ionikos Nikaia | 2 | 109 | 0 | 0 | – | |
| Africa Cup of Nations | Guinea-BissauLandshold | 1 | 7 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2020-2021 | Græske Super League | Panetolikos Agrinio | 30 | 1.987 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Greek Cup | Panetolikos Agrinio | 1 | 16 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Græske Super League | Panetolikos Agrinio | 30 | 2.268 | 1 | 1 | – |
|---|
| 2018-2019 | Primeira Liga | Belenenses SAD | 23 | 1.205 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Portuguese League Cup | Belenenses SAD | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2017-2018 | Scottish Premiership | Hamilton Academical | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2015-2016 | Primeira Liga | Belenenses SAD | 3 | 125 | 0 | 0 | 5,8 |
|---|
| 2014-2015 | Primeira Liga | Belenenses SAD | 14 | 620 | 0 | 0 | – |
|---|