Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 1,2 mio. € (17. dec. 2020)
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Free Player | 30 år | 500 t € | |
| Free Player | 30 år | 700 t € | |
| Atletico San Luis | 29 år | 800 t € | |
| Atletico San Luis | 29 år | 800 t € | |
| Santos Laguna | 29 år | 800 t € | |
| Santos Laguna | 29 år | 1 mio. € | |
| Santos Laguna | 28 år | 1,2 mio. € | |
| Santos Laguna | 28 år | 1,2 mio. € |
Opdateret:
David Andrade spiller for Santa Coloma. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Mexico, Alder: 33, Højde: 170 cm, Markedsværdi: 175 t €. David Andrade i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor David Andrade spillede, var Rapid Wien - Santa Coloma, med 90 minutter på banen. Kampdato: 29. juli 2026.
Santa Coloma: 3 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Santa Coloma i sæsonen 2026/27 spillede David Andrade 270 minutter og startede inde i 3 kampe.
Santa Coloma: 3 kampe, 0 mål, 0 assists
Atletic Club d'Escaldes: 4 kampe, 0 mål, 0 assists
Atletico San Luis: 10 kampe, 0 mål, 0 assists
Santos Laguna: 41 kampe, 1 mål, 3 assists
Jaguares Chiapas: 23 kampe, 0 mål, 2 assists
Relaterede sider: Santa Coloma, Livescore fodbold
| Santos Laguna | 27 år | 1,2 mio. € |
| Santos Laguna | 27 år | 1,2 mio. € |
| Santos Laguna | 26 år | 400 t € |
| Santos Laguna | 26 år | 400 t € |
| Santos Laguna | 26 år | 500 t € |
| Santos Laguna | 26 år | 700 t € |
| Santos Laguna | 24 år | 400 t € |
| Santos Laguna | 24 år | 400 t € |
| Jaguares Chiapas | 22 år | 200 t € |
David Andrade er 33 år gammel. Fødselsdato: 9. juli 1993.
Position: Forsvarsspiller.
David Andrade spiller i Santa Coloma.
David Andrade er 170 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Mexico.
Markedsværdi: 175 t €.
David Andrade i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
David Andrade i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 270 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,6.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | UEFA Europa Conference League | Santa Coloma | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2025-2026 | UEFA Europa Conference League | Atletic Club d'Escaldes | 4 | 347 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2022-2023 | Liga MX | Atletico San Luis | 10 | 270 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2021-2022 | Liga MX | Santos Laguna | 15 | 676 | 0 | 1 | 6,4 |
| CONCACAF Champions Cup | Santos Laguna | 1 | 17 | 0 | 0 | 5,9 | |
| Leagues Cup | Santos Laguna | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Liga MX | Santos Laguna | 19 | 1.569 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|
| 2017-2018 | Liga MX | Santos Laguna | 3 | 42 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2016-2017 | Liga MX | Santos Laguna | 1 | 19 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2016 | Liga MX | Jaguares Chiapas | 3 | 154 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2015-2016 | Liga MX | Santos Laguna | 1 | 13 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga MX | Jaguares Chiapas | 20 | 1.000 | 0 | 2 | 6,5 |