Annonce
David Braz spiller for Ponte Preta. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Brasilien, Alder: 39, Højde: 187 cm. 2026: 6 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Ponte Preta - Londrina PR (19. maj 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Ponte Preta: 5 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Ponte Preta i sæsonen 2026 spillede David Braz 356 minutter og startede inde i 5 kampe.
Ponte Preta: 11 kampe, 0 mål, 0 assists
Mirassol - SP: 5 kampe, 0 mål, 0 assists
Goiás: 25 kampe, 0 mål, 0 assists
Fluminense - RJ: 85 kampe, 4 mål, 1 assist
Grêmio - RS: 62 kampe, 7 mål, 4 assists
Sivasspor: 31 kampe, 3 mål, 0 assists
Relaterede sider: Ponte Preta, Livescore fodbold
David Braz er 39 år gammel. Fødselsdato: 21. maj 1987.
Position: Forsvarsspiller.
David Braz spiller i Ponte Preta.
David Braz er 187 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Brasilien.
David Braz i 2026: 6 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
David Braz i 2026: 6 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 406 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,3.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Brasiliansk Serie B | Ponte Preta | 4 | 266 | 0 | 0 | 6,2 |
| Copa do Brasil | Ponte Preta | 1 | 55 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Campeonato Paulista A1 (Brasilien) | Ponte Preta | 1 | 85 | 0 | 0 | 6,2 | |
| 2025-2026 | Campeonato Paulista A1 (Brasilien) | Ponte Preta | 4 | 360 | 0 | 0 | 6,7 |
| Brasiliansk Serie B | Ponte Preta | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2025 | Campeonato Paulista A1 (Brasilien) | Mirassol - SP | 5 | 421 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024-2025 |
| Brasiliansk Serie B |
| Goiás |
| 2 |
| 163 |
| 0 |
| 0 |
| 7,0 |
| 2024 | Brasiliansk Serie B | Goiás | 11 | 698 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Goiás | 4 | 360 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Campeonato Carioca A (Brasilien) | Fluminense - RJ | 1 | 85 | 0 | 0 | – |
| 2023-2024 | Brasiliansk Serie B | Goiás | 8 | 686 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasiliansk Serie A | Fluminense - RJ | 2 | 95 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2023 | Brasiliansk Serie A | Fluminense - RJ | 15 | 742 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Carioca A (Brasilien) | Fluminense - RJ | 10 | 657 | 0 | 1 | 6,7 | |
| Copa Libertadores | Fluminense - RJ | 2 | 88 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa do Brasil | Fluminense - RJ | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2022-2023 | Brasiliansk Serie A | Fluminense - RJ | 1 | 22 | 0 | 0 | 5,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Carioca A (Brasilien) | Fluminense - RJ | 1 | 94 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Brasiliansk Serie A | Fluminense - RJ | 14 | 731 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Carioca A (Brasilien) | Fluminense - RJ | 6 | 520 | 0 | 0 | – | |
| Copa Sudamericana | Fluminense - RJ | 5 | 426 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Copa Libertadores | Fluminense - RJ | 4 | 360 | 1 | 0 | 6,7 | |
| Copa do Brasil | Fluminense - RJ | 2 | 180 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Campeonato Carioca A (Brasilien) | Fluminense - RJ | 2 | 151 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2021 | Brasiliansk Serie A | Fluminense - RJ | 18 | 1.442 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Fluminense - RJ | 1 | 1 | 0 | 0 | – | |
| Copa Libertadores | Grêmio - RS | 2 | 118 | 1 | 0 | 7,0 |
| 2020-2021 | Brasiliansk Serie A | Grêmio - RS | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Grêmio - RS | 1 | 90 | 0 | 1 | – | |
| Copa Libertadores | Grêmio - RS | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2020 | Brasiliansk Serie A | Grêmio - RS | 19 | 1.269 | 2 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Grêmio - RS | 7 | 568 | 0 | 0 | 6,8 | |
| Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Grêmio - RS | 4 | 183 | 0 | 0 | – | |
| Copa do Brasil | Grêmio - RS | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2019-2020 | Brasiliansk Serie A | Grêmio - RS | 6 | 488 | 1 | 1 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Grêmio - RS | 2 | 180 | 1 | 1 | – |
| 2019 | Brasiliansk Serie A | Grêmio - RS | 11 | 990 | 1 | 1 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Grêmio - RS | 3 | 213 | 1 | 0 | 6,9 | |
| Copa do Brasil | Grêmio - RS | 1 | 28 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2018-2019 | Brasiliansk Serie A | Grêmio - RS | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Süper Lig | Sivasspor | 31 | 2.603 | 3 | 0 | 6,7 | |
| Copa do Brasil | Santos - SP | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,4 |
| 2018 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 11 | 990 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Paulista A1 (Brasilien) | Santos - SP | 10 | 900 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Copa Libertadores | Santos - SP | 6 | 540 | 0 | 0 | 7,3 |
| 2017-2018 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 8 | 720 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2017 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 13 | 1.097 | 3 | 2 | 7,0 |
|---|
| 2016-2017 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 9 | 810 | 0 | 0 | 7,2 |
|---|
| 2016 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 21 | 1.773 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2015-2016 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 2 | 180 | 1 | 0 | 7,9 |
|---|
| 2015 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 24 | 2.140 | 1 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2014-2015 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 3 | 262 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2014 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 4 | 360 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2011-2012 | Brasiliansk Serie A | Santos - SP | 2 | 37 | 0 | 0 | – |
|---|