Annonce
Déiber Caicedo spiller for Atletico Junior Barranquilla. Position: Angriber, Nationalitet: Colombia, Alder: 26, Højde: 165 cm, Markedsværdi: 700 t €. 2026: 12 kampe, 2 mål, 1 assist. Seneste registrerede optræden: Llaneros - Atletico Junior Barranquilla (1. november 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 3 mio. € (8. nov. 2021)
Junior Barranquilla: 12 kampe, 2 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Junior Barranquilla i sæsonen 2026 spillede Déiber Caicedo 686 minutter og startede inde i 8 kampe.
Junior Barranquilla: 73 kampe, 11 mål, 10 assists
Vancouver Whitecaps: 81 kampe, 7 mål, 8 assists
Deportivo Cali: 73 kampe, 7 mål, 12 assists
Relaterede sider: Atletico Junior Barranquilla, Livescore fodbold
Déiber Caicedo er 26 år gammel. Fødselsdato: 25. marts 2000.
Position: Angriber.
Déiber Caicedo spiller i Atletico Junior Barranquilla.
Déiber Caicedo er 165 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Colombia.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Atletico Junior Barranquilla | 26 år | 700 t € | |
| Atletico Junior Barranquilla | 25 år | 800 t € | |
| Atletico Junior Barranquilla | 25 år | 900 t € | |
| Atletico Junior Barranquilla | 25 år | 1 mio. € | |
| Atletico Junior Barranquilla | 25 år | 1,6 mio. € | |
| Vancouver Whitecaps | 24 år | 2 mio. € | |
| Atletico Junior Barranquilla | 24 år | 2,4 mio. € | |
| Atletico Junior Barranquilla | 23 år | 2,8 mio. € | |
| Vancouver Whitecaps | 22 år | 2,5 mio. € | |
| Vancouver Whitecaps | 22 år | 3 mio. € | |
| Vancouver Whitecaps | 21 år | 3 mio. € | |
| Vancouver Whitecaps | 21 år | 2 mio. € | |
| Vancouver Whitecaps | 21 år | 2 mio. € | |
| Deportivo Cali | 20 år | 1,7 mio. € | |
| Deportivo Cali | 20 år | 1,3 mio. € | |
| Deportivo Cali | 19 år | 1,5 mio. € | |
| Deportivo Cali | 19 år | 850 t € | |
| Deportivo Cali | 18 år | 200 t € | |
| Deportivo Cali | 18 år | 150 t € | |
| Deportivo Cali | 18 år | 150 t € | |
| Deportivo Cali | 17 år | 150 t € |
Markedsværdi: 700 t €.
Déiber Caicedo i 2026: 12 kampe, 2 mål og 1 assist i alle turneringer.
Déiber Caicedo i 2026: 12 kampe, 2 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 686 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,5.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Categoría Primera A | Junior Barranquilla | 12 | 686 | 2 | 1 | 6,5 |
| 2025 | Categoría Primera A | Junior Barranquilla | 10 | 419 | 0 | 1 | 6,5 |
| 2024-2025 | Categoría Primera A | Junior Barranquilla | 3 | 79 | 0 | 0 | 6,5 |
| Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 3 | 75 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024 | Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 3 | 57 | 0 | 0 | 6,4 |
| Categoría Primera A | Junior Barranquilla | 15 | 1.131 | 3 | 0 | 6,7 |
| Copa Libertadores | Junior Barranquilla | 3 | 224 | 1 | 0 | 6,9 |
| Colombiansk Supercup | Junior Barranquilla | 2 | 85 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023-2024 | Categoría Primera A | Junior Barranquilla | 7 | 610 | 0 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Junior Barranquilla | 1 | 88 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa Colombia | Junior Barranquilla | 1 | 75 | 0 | 0 | – |
| 2023 | Categoría Primera A | Junior Barranquilla | 19 | 1.384 | 5 | 6 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 11 | 141 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Canadian Championship | Vancouver Whitecaps | 2 | 83 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Leagues Cup | Vancouver Whitecaps | 1 | 14 | 0 | 0 | 6,5 | |
| CONCACAF Champions Cup | Vancouver Whitecaps | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2022-2023 | Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 4 | 41 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Vancouver Whitecaps | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Canadian Championship | Vancouver Whitecaps | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,6 | |
| MLS Next Pro | Vancouver Whitecaps | 1 | 74 | 1 | 1 | 7,7 |
| 2022 | Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 12 | 729 | 1 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Canadian Championship | Vancouver Whitecaps | 2 | 117 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 15 | 829 | 2 | 2 | 6,7 |
|---|
| 2021 | Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 17 | 1.210 | 3 | 3 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Canadian Championship | Vancouver Whitecaps | 1 | 45 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Major League Soccer | Vancouver Whitecaps | 6 | 503 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Deportivo Cali | 6 | 406 | 0 | 1 | 6,8 | |
| Categoría Primera A | Deportivo Cali | 4 | 241 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2020 | Categoría Primera A | Deportivo Cali | 14 | 928 | 3 | 3 | 6,6 |
|---|
| 2019-2020 | Categoría Primera A | Deportivo Cali | 11 | 633 | 0 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Colombia | Deportivo Cali | 2 | 146 | 0 | 0 | – |
| 2019 | Categoría Primera A | Deportivo Cali | 15 | 804 | 1 | 4 | 6,9 |
|---|
| 2018-2019 | Categoría Primera A | Deportivo Cali | 9 | 600 | 1 | 3 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VM U20 | Deportivo Cali | 1 | 23 | 1 | 0 | – |
| 2018 | Categoría Primera A | Deportivo Cali | 6 | 388 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2017-2018 | Categoría Primera A | Deportivo Cali | 5 | 159 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|