Annonce
Emmanuel Samadia spiller for Hartford Athletic. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Sierra Leone, Alder: 25, Markedsværdi: 100 t €. 2026: 30 kampe, 3 mål, 6 assists. Seneste registrerede optræden: Detroit City - Hartford Athletic (31. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 200 t € (19. dec. 2022)
Hartford Athletic: 18 kampe, 2 mål, 3 assists
I de tilgængelige registreringer for Hartford Athletic i sæsonen 2026 spillede Emmanuel Samadia 1315 minutter og startede inde i 14 kampe.
Hartford Athletic: 80 kampe, 3 mål, 14 assists
Relaterede sider: Hartford Athletic, Livescore fodbold
Emmanuel Samadia er 25 år gammel. Fødselsdato: 19. april 2001.
Position: Forsvarsspiller.
Emmanuel Samadia spiller i Hartford Athletic.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Sierra Leone.
Markedsværdi: 100 t €.
Emmanuel Samadia i 2026: 30 kampe, 3 mål og 6 assists i alle turneringer.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Hartford Athletic | 25 år | 100 t € | |
| Hartford Athletic | 24 år | 150 t € | |
| Hartford Athletic | 24 år | 150 t € | |
| Hartford Athletic | 23 år | 150 t € | |
| Hartford Athletic | 23 år | 150 t € | |
| Hapoel Rishon Lezion | 22 år | 150 t € | |
| Hapoel Rishon Lezion | 22 år | 150 t € | |
| Hapoel Rishon Lezion | 21 år | 200 t € | |
| Hapoel Umm Al Fahm | 21 år | 175 t € | |
| Hapoel Umm Al Fahm | 20 år | 175 t € |
Emmanuel Samadia i 2026: 30 kampe, 3 mål og 6 assists i alle turneringer. Spilletid: 2.334 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | USL Championship | Hartford Athletic | 18 | 1.315 | 2 | 3 | 6,5 |
| USL Cup | Hartford Athletic | 5 | 394 | 1 | 2 | 7,3 | |
| VM-kvalifikation (CAF) | Sierra LeoneLandshold | 7 | 625 | 0 | 1 | 6,3 | |
| 2025-2026 | USL Championship | Hartford Athletic | 3 | 300 | 0 | 1 | 6,2 |
| USL Cup | Hartford Athletic | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 | |
| 2025 | USL Championship | Hartford Athletic | 18 | 1.555 | 0 | 4 | 6,6 |
| Afrikamesterskabet |
| Sierra LeoneLandshold |
| 3 |
| 270 |
| 0 |
| 0 |
| 7,0 |
| 2024-2025 | USL Championship | Hartford Athletic | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| USL Cup | Hartford Athletic | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,2 | |
| National Premier Soccer League | Hartford Athletic | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| US Open Cup | Hartford Athletic | 1 | 120 | 0 | 1 | 7,7 | |
| Afrikamesterskabet | Sierra LeoneLandshold | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2024 | USL Championship | Hartford Athletic | 21 | 1.323 | 0 | 2 | 6,6 |
|---|
| 2023-2024 | USL Championship | Hartford Athletic | 4 | 200 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| US Open Cup | Hartford Athletic | 1 | 120 | 0 | 0 | 6,8 | |
| VM-kvalifikation (CAF) | Sierra LeoneLandshold | 1 | 90 | 0 | 1 | 5,9 | |
| Venskabslandskampe | Sierra LeoneLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| Afrikamesterskabet | Sierra LeoneLandshold | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,2 |
| 2023 | Afrikamesterskabet | Sierra LeoneLandshold | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|
| 2022-2023 | Afrikamesterskabet | Sierra LeoneLandshold | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venskabslandskampe | Sierra LeoneLandshold | 1 | 8 | 0 | 0 | 5,7 |