Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 1,5 mio. € (17. dec. 2018)
Opdateret:
Facundo Barceló spiller for Liverpool URU. Position: Angriber, Nationalitet: Uruguay, Alder: 33, Højde: 178 cm, Markedsværdi: 250 t €. Facundo Barceló i 2026: 2 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Facundo Barceló spillede, var Dep.Independiente Medellin - Liverpool URU, med 64 minutter på banen. Kampdato: 25. februar 2026.
Liverpool URU: 25 kampe, 7 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Liverpool URU i sæsonen 2026 spillede Facundo Barceló 732 minutter og startede inde i 7 kampe.
Liverpool URU: 2 kampe, 0 mål, 0 assists
CRB AL: 6 kampe, 0 mål, 0 assists
Goias: 8 kampe, 0 mål, 0 assists
Ceara: 29 kampe, 5 mål, 0 assists
Club Guaraní: 39 kampe, 10 mål, 5 assists
O.Higgins: 26 kampe, 6 mål, 2 assists
Relaterede sider: Liverpool URU, Livescore fodbold
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Liverpool URU | 33 år | 250 t € | |
| CRB | 32 år | 250 t € | |
| Goiás - GO | 32 år | 400 t € | |
| Ceara | 31 år | 450 t € | |
| Ceara | 31 år | 600 t € | |
| Club Guaraní | 30 år | 650 t € | |
| Club Guaraní | 30 år | 900 t € | |
| O.Higgins | 29 år | 800 t € | |
| O.Higgins | 29 år | 800 t € | |
| O.Higgins | 28 år | 800 t € | |
| Club Sport Emelec | 28 år | 800 t € | |
| Club Sport Emelec | 28 år | 1,5 mio. € | |
| Club Sport Emelec | 27 år | 1,2 mio. € | |
| Club Sport Emelec | 27 år | 600 t € | |
| Club Sport Emelec | 27 år | 650 t € | |
| Juventud | 26 år | 800 t € | |
| Atlas | 26 år | 1 mio. € | |
| Atlas | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Patronato Parana | 25 år | 1,5 mio. € | |
| San Martin San Juan | 25 år | 500 t € | |
| San Martin San Juan | 24 år | 500 t € | |
| San Martin San Juan | 23 år | 400 t € | |
| Juventud | 22 år | 400 t € | |
| Liverpool URU | 22 år | 350 t € | |
| Liverpool URU | 21 år | 425 t € | |
| Liverpool URU | 20 år | 375 t € | |
| Liverpool URU | 19 år | 75 t € |
Facundo Barceló er 33 år gammel. Fødselsdato: 31. marts 1993.
Position: Angriber.
Facundo Barceló spiller i Liverpool URU.
Facundo Barceló er 178 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Uruguay.
Markedsværdi: 250 t €.
Facundo Barceló i 2026: 2 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Facundo Barceló i 2026: 2 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 119 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,8.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | CONMEBOL Copa Libertadores | Liverpool URU | 2 | 119 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2025-2026 | Brasiliansk Serie B | Goias | 2 | 11 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025 | Brasiliansk Serie B | CRB AL | 6 | 242 | 0 | 0 | 6,2 |
| Brasiliansk Serie B | Goias | 3 | 21 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024-2025 | Brasiliansk Serie B | Goias | 3 | 9 | 0 | 0 | 6,6 |
| Brasiliansk Serie B | Ceara | 8 | 113 | 1 | 0 | 6,6 | |
| 2024 |
| Brasiliansk Serie B |
| Ceara |
| 10 |
| 244 |
| 1 |
| 0 |
| 6,5 |
| 2023-2024 | Brasiliansk Serie B | Ceara | 7 | 493 | 3 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Campeonato Cearense Division 1 | Ceara | 3 | 88 | 0 | 0 | – | |
| Brazilian Cup | Ceara | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Primera División Paraguay | Club Guaraní | 3 | 265 | 2 | 0 | – | |
| Paraguayan Cup | Club Guaraní | 2 | 124 | 0 | 0 | – |
| 2023 | Primera División Paraguay | Club Guaraní | 25 | 1.572 | 5 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Club Guaraní | 5 | 174 | 1 | 0 | 6,9 |
| 2022-2023 | Primera División Paraguay | Club Guaraní | 4 | 310 | 2 | 3 | – |
|---|
| 2022 | Liga de Primera Chile | O.Higgins | 23 | 1.552 | 6 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Chilean Cup | O.Higgins | 2 | 91 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Liga de Primera Chile | O.Higgins | 1 | 84 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2021 | LigaPro Serie A (Ecuador) | Club Sport Emelec | 27 | 2.122 | 10 | 3 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Club Sport Emelec | 6 | 403 | 3 | 0 | 7,2 |
| 2020-2021 | CONMEBOL Copa Sudamericana | Club Sport Emelec | 4 | 333 | 4 | 1 | 7,0 |
|---|
| 2020 | LigaPro Serie A (Ecuador) | Club Sport Emelec | 25 | 1.562 | 10 | 2 | 7,0 |
|---|
| 2019-2020 | Liga MX | Atlas | 14 | 1.097 | 4 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2018-2019 | Liga MX | Atlas | 14 | 858 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primera División Argentina | Patronato Parana | 11 | 778 | 6 | 2 | 6,9 |
| 2017-2018 | Primera División Argentina | San Martin San Juan | 24 | 1.561 | 4 | 3 | 6,8 |
|---|
| 2016-2017 | Primera División Argentina | San Martin San Juan | 17 | 979 | 5 | 1 | 6,9 |
|---|