Annonce
Gianfranco Chávez spiller for Alianza Lima. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Peru, Alder: 28, Højde: 179 cm, Markedsværdi: 600 t €. 2026: 17 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Moquegua - Alianza Lima (25. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 850 t € (3. sep. 2023)
Alianza Lima: 19 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Alianza Lima i sæsonen 2026 spillede Gianfranco Chávez 1234 minutter og startede inde i 14 kampe.
Relaterede sider: Alianza Lima, Livescore fodbold
Gianfranco Chávez er 28 år gammel. Fødselsdato: 10. august 1998.
Position: Forsvarsspiller.
Gianfranco Chávez spiller i Alianza Lima.
Gianfranco Chávez er 179 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Peru.
Markedsværdi: 600 t €.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Alianza Lima | 27 år | 600 t € | |
| Alianza Lima | 27 år | 600 t € | |
| Sporting Cristal | 26 år | 650 t € | |
| Sporting Cristal | 26 år | 700 t € | |
| Sporting Cristal | 25 år | 800 t € | |
| Sporting Cristal | 25 år | 850 t € | |
| Sporting Cristal | 25 år | 850 t € | |
| Sporting Cristal | 24 år | 800 t € | |
| Sporting Cristal | 24 år | 800 t € | |
| Sporting Cristal | 23 år | 725 t € | |
| Sporting Cristal | 23 år | 650 t € | |
| Sporting Cristal | 22 år | 600 t € | |
| Sporting Cristal | 22 år | 600 t € | |
| Sporting Cristal | 21 år | 400 t € | |
| Sporting Cristal | 21 år | 450 t € | |
| Sporting Cristal | 20 år | 275 t € | |
| Sporting Cristal | 19 år | 75 t € | |
| Sporting Cristal | 18 år | 75 t € |
Gianfranco Chávez i 2026: 17 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 1.196 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,7.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Liga 1 Peru | Alianza Lima | 15 | 1.024 | 0 | 0 | 6,8 |
| Copa Libertadores | Alianza Lima | 2 | 172 | 0 | 0 | 6,0 | |
| 2025-2026 | Liga 1 Peru | Alianza Lima | 7 | 327 | 0 | 0 | 6,8 |
| Copa Sudamericana | Alianza Lima | 1 | 24 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2025 | Liga 1 Peru | Alianza Lima | 9 | 502 | 0 | 0 | 6,5 |
| Copa Sudamericana | Alianza Lima | 2 | 99 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal |
| 8 |
| 567 |
| 0 |
| 0 |
| 6,9 |
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 6 | 419 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2024-2025 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 9 | 503 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2024 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 9 | 615 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2023-2024 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 13 | 973 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2023 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 21 | 1.705 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 6 | 481 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Copa Sudamericana | Club Sporting Cristal | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2022-2023 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 12 | 994 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2022 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 13 | 1.166 | 1 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 5 | 450 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2021-2022 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 21 | 1.733 | 2 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Venskabslandskampe | Club Sporting Cristal | 1 | 25 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 8 | 713 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Club Sporting Cristal | 4 | 360 | 0 | 0 | – | |
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2020-2021 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 8 | 612 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 1 | 13 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2020 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 27 | 2.392 | 2 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2019-2020 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2019 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 19 | 1.707 | 0 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2018-2019 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Sudamericana | Club Sporting Cristal | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,4 | |
| Copa Libertadores | Club Sporting Cristal | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,2 |
| 2017-2018 | Liga 1 Peru | Club Sporting Cristal | 2 | 135 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|