Annonce
Harry Toffolo spiller for Charlotte. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: England, Alder: 31, Højde: 183 cm, Markedsværdi: 2 mio. €. 2026: 21 kampe, 1 mål, 3 assists. Seneste registrerede optræden: Charlotte - Orlando City (31. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 5 mio. € (18. dec. 2023)
Charlotte: 21 kampe, 1 mål, 3 assists
I de tilgængelige registreringer for Charlotte i sæsonen 2026 spillede Harry Toffolo 1448 minutter og startede inde i 17 kampe.
Charlotte: 27 kampe, 1 mål, 4 assists
Nottingham Forest: 57 kampe, 1 mål, 4 assists
Nottingham Forest U21: 1 kamp, 0 mål, 0 assists
Huddersfield Town: 99 kampe, 8 mål, 15 assists
Lincoln City: 42 kampe, 2 mål, 4 assists
Doncaster Rovers: 7 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Charlotte, Livescore fodbold
Harry Toffolo er 31 år gammel. Fødselsdato: 19. august 1995.
Position: Forsvarsspiller.
Harry Toffolo spiller i Charlotte.
Harry Toffolo er 183 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Charlotte | 30 år | 2 mio. € | |
| Charlotte | 30 år | 2 mio. € | |
| Charlotte | 30 år | 2 mio. € | |
| Nott'm Forest | 29 år | 3 mio. € | |
| Nott'm Forest | 29 år | 4 mio. € | |
| Nott'm Forest | 29 år | 5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 28 år | 5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 28 år | 5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 27 år | 3,5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 27 år | 3,5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 27 år | 3,5 mio. € | |
| Huddersfield Town | 26 år | 2,5 mio. € | |
| Huddersfield Town | 26 år | 2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 25 år | 1,8 mio. € | |
| Huddersfield Town | 25 år | 1,8 mio. € | |
| Huddersfield Town | 25 år | 1,8 mio. € | |
| Huddersfield Town | 25 år | 1 mio. € | |
| Huddersfield Town | 24 år | 800 t € | |
| Huddersfield Town | 24 år | 1 mio. € | |
| Peterborough United | 20 år | 250 t € | |
| Norwich City U23 | 20 år | 250 t € | |
| Swindon Town | 19 år | 150 t € |
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: England.
Markedsværdi: 2 mio. €.
Harry Toffolo i 2026: 21 kampe, 1 mål og 3 assists i alle turneringer.
Harry Toffolo i 2026: 21 kampe, 1 mål og 3 assists i alle turneringer. Spilletid: 1.448 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,6.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Major League Soccer | Charlotte | 21 | 1.448 | 1 | 3 | 6,6 |
| 2025-2026 | Major League Soccer | Charlotte | 1 | 11 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2025 | Major League Soccer | Charlotte | 5 | 377 | 0 | 1 | 6,7 |
| 2024-2025 | Premier League | Nottingham Forest | 4 | 135 | 0 | 0 | 6,7 |
| FA Cup | Nottingham Forest | 3 | 300 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2023-2024 | Premier League | Nottingham Forest | 23 | 1.455 | 1 | 3 | 6,4 |
| FA Cup |
| Nottingham Forest |
| 5 |
| 269 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| EFL Cup | Nottingham Forest | 1 | 19 | 0 | 0 | 6,6 |
| Premier League 2 | Nottingham Forest U21 | 1 | 61 | 0 | 0 | – |
| Premier League 2 | Huddersfield Town | 1 | 62 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2022-2023 | Premier League | Nottingham Forest | 19 | 935 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Nottingham Forest | 1 | 90 | 0 | 1 | 5,9 | |
| EFL Cup | Nottingham Forest | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021-2022 | Championship | Huddersfield Town | 45 | 3.832 | 6 | 8 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Huddersfield Town | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,8 | |
| FA Cup | Huddersfield Town | 1 | 35 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2020-2021 | Championship | Huddersfield Town | 31 | 2.675 | 2 | 5 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Huddersfield Town | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2019-2020 | Championship | Huddersfield Town | 18 | 1.620 | 0 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| League One | Lincoln City | 25 | 2.250 | 1 | 2 | 6,7 | |
| FA Cup | Lincoln City | 2 | 180 | 0 | 0 | – | |
| EFL Trophy | Lincoln City | 2 | 75 | 0 | 0 | 6,6 | |
| EFL Cup | Lincoln City | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,9 |
| 2018-2019 | League Two | Lincoln City | 10 | 900 | 1 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Lincoln City | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2017-2018 | League One | Doncaster Rovers | 7 | 403 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2015-2016 | Championship | Rotherham United | 7 | 462 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2014-2015 | League One | Swindon Town | 1 | 66 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|