Annonce
Igor Júlio spiller for Burnley. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Brasilien, Alder: 28, Højde: 185 cm, Markedsværdi: 6 mio. €. 2026-2027: 8 kampe, 0 mål, 2 assists. Seneste registrerede optræden: Burnley - Portsmouth (31. oktober 2026).
Opdateret:

Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 22 mio. € (15. dec. 2024)
Burnley: 8 kampe, 0 mål, 2 assists
I de tilgængelige registreringer for Burnley i sæsonen 2026/27 spillede Igor Júlio 698 minutter og startede inde i 8 kampe.
Burnley: 9 kampe, 0 mål, 2 assists
Brighton & Hove Albion: 52 kampe, 0 mål, 0 assists
West Ham United: 2 kampe, 0 mål, 0 assists
Fiorentina: 111 kampe, 0 mål, 1 assist
Spal: 19 kampe, 1 mål, 1 assist
Austria Vienna: 28 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Burnley, Livescore fodbold
Igor Júlio er 28 år gammel. Fødselsdato: 7. februar 1998.
Position: Forsvarsspiller.
Igor Júlio spiller i Burnley.
Igor Júlio er 185 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Burnley | 28 år | 6 mio. € | |
| Brighton | 28 år | 10 mio. € | |
| Brighton | 28 år | 12 mio. € | |
| West Ham | 27 år | 15 mio. € | |
| West Ham | 27 år | 18 mio. € | |
| Brighton | 27 år | 20 mio. € | |
| Brighton | 26 år | 22 mio. € | |
| Brighton | 26 år | 17 mio. € | |
| Brighton | 25 år | 17 mio. € | |
| Brighton | 25 år | 15 mio. € | |
| Fiorentina | 25 år | 10 mio. € | |
| Fiorentina | 24 år | 11 mio. € | |
| Fiorentina | 24 år | 14 mio. € | |
| Fiorentina | 24 år | 8 mio. € | |
| Fiorentina | 23 år | 5 mio. € | |
| Fiorentina | 23 år | 5 mio. € | |
| Fiorentina | 22 år | 4,5 mio. € | |
| Fiorentina | 22 år | 5 mio. € | |
| Fiorentina | 22 år | 4,5 mio. € | |
| Fiorentina | 22 år | 5 mio. € | |
| Spal | 21 år | 3 mio. € | |
| Spal | 21 år | 3 mio. € | |
| Austria Vienna | 21 år | 1,5 mio. € | |
| Austria Vienna | 20 år | 1,5 mio. € | |
| Austria Vienna | 20 år | 1 mio. € | |
| Wolfsberger | 20 år | 700 t € | |
| Red Bull Salzburg | 19 år | 400 t € | |
| Liefering | 19 år | 400 t € | |
| Liefering | 18 år | 250 t € | |
| Liefering | 18 år | 75 t € |
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Brasilien.
Markedsværdi: 6 mio. €.
Igor Júlio i 2026-2027: 8 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer.
Igor Júlio i 2026-2027: 8 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer. Spilletid: 698 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,6.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Championship | Burnley | 8 | 698 | 0 | 2 | 6,6 |
| 2026 | Internationale træningskampe for klubber | Brighton & Hove Albion | 1 | 12 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2025-2026 | Premier League | Brighton & Hove Albion | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 |
| EFL Cup | Brighton & Hove Albion | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,6 | |
| Premier League | Burnley | 1 | 7 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Premier League | West Ham United | 2 | 6 | 0 | 0 | 6,3 | |
| 2024-2025 |
| Brighton & Hove Albion |
| 13 |
| 960 |
| 0 |
| 0 |
| 6,6 |
| EFL Cup | Brighton & Hove Albion | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2023-2024 | Premier League | Brighton & Hove Albion | 24 | 1.636 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Brighton & Hove Albion | 6 | 419 | 0 | 0 | 6,9 | |
| FA Cup | Brighton & Hove Albion | 2 | 142 | 0 | 0 | 6,5 | |
| EFL Cup | Brighton & Hove Albion | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2022-2023 | Serie A | Fiorentina | 27 | 2.066 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Conference League | Fiorentina | 12 | 849 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Coppa Italia | Fiorentina | 3 | 244 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2021-2022 | Serie A | Fiorentina | 30 | 2.239 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coppa Italia | Fiorentina | 5 | 390 | 0 | 1 | 7,0 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Fiorentina | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2020-2021 | Serie A | Fiorentina | 22 | 1.254 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coppa Italia | Fiorentina | 3 | 262 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2019-2020 | Serie A | Fiorentina | 8 | 520 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | Spal | 17 | 1.340 | 0 | 1 | 6,7 | |
| Coppa Italia | Spal | 2 | 180 | 1 | 0 | – |
| 2018-2019 | Østrigske Bundesliga | Austria Vienna | 26 | 2.249 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Østrigsk pokal | Austria Vienna | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2017-2018 | Østrigske Bundesliga | Austria Vienna | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Østrigske Bundesliga | Wolfsberger | 15 | 1.350 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Østrigske Bundesliga | Red Bull Salzburg | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2016-2017 | Østrigske Bundesliga | Red Bull Salzburg | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,9 |
|---|