Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 400 t € (14. jun. 2017)
Opdateret:
Jonathan Mexique spiller for Sochaux. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Frankrig, Alder: 31, Højde: 175 cm, Markedsværdi: 250 t €. Jonathan Mexique i 2026-2027: 10 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Jonathan Mexique spillede, var Martinique - Honduras, med 11 minutter på banen. Kampdato: 3. oktober 2026.
Sochaux: 7 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Sochaux i sæsonen 2026/27 spillede Jonathan Mexique 308 minutter og startede inde i 3 kampe.
Sochaux: 40 kampe, 1 mål, 2 assists
Nimes: 56 kampe, 1 mål, 0 assists
Chateauroux: 18 kampe, 0 mål, 0 assists
Red Star 93: 22 kampe, 0 mål, 0 assists
Tours: 5 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Sochaux, Livescore fodbold
Jonathan Mexique er 31 år gammel. Fødselsdato: 10. marts 1995.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Sochaux | 31 år | 250 t € | |
| Sochaux | 30 år | 200 t € | |
| Nimes | 30 år | 250 t € | |
| Nimes | 29 år | 300 t € | |
| Nimes | 29 år | 300 t € | |
| Nimes | 28 år | 300 t € | |
| Chateauroux | 28 år | 350 t € | |
| Chateauroux | 27 år | 350 t € | |
| Chateauroux | 27 år | 400 t € | |
| Chateauroux | 26 år | 400 t € | |
| Cholet | 26 år | 400 t € | |
| Cholet | 25 år | 400 t € | |
| Cholet | 25 år | 325 t € | |
| Cholet | 24 år | 400 t € | |
| Tours | 23 år | 200 t € | |
| Cercle Brugge | 22 år | 350 t € | |
| Red Star 93 | 22 år | 400 t € | |
| Red Star 93 | 22 år | 300 t € | |
| Monaco | 21 år | 150 t € | |
| Monaco | 20 år | 150 t € | |
| Monaco | 20 år | 150 t € |
Position: Midtbanespiller.
Jonathan Mexique spiller i Sochaux.
Jonathan Mexique er 175 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Frankrig.
Markedsværdi: 250 t €.
Jonathan Mexique i 2026-2027: 10 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer.
Jonathan Mexique i 2026-2027: 10 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 428 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Ligue 2 | Sochaux | 7 | 308 | 0 | 0 | 6,4 |
| CONCACAF Nations League | FrankrigLandshold | 3 | 120 | 1 | 0 | 6,7 | |
| 2025-2026 | Championnat National (Frankrig) | Sochaux | 31 | 2.228 | 1 | 2 | 6,5 |
| Coupe de France | Sochaux | 2 | 180 | 0 | 0 | 5,9 | |
| 2024-2025 | Championnat National (Frankrig) | Nimes | 31 | 2.428 | 1 | 0 | 6,5 |
| 2023-2024 | Championnat National (Frankrig) | Nimes | 23 | 1.816 | 0 | 0 | – |
| Coupe de France |
| Nimes |
| 2 |
| 180 |
| 0 |
| 0 |
| 5,5 |
| 2023 | CONCACAF Gold Cup | FrankrigLandshold | 3 | 167 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2022-2023 | Championnat National (Frankrig) | Chateauroux | 13 | 697 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Coupe de France | Chateauroux | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,0 | |
| CONCACAF Nations League | FrankrigLandshold | 4 | 163 | 0 | 0 | 6,2 | |
| CONCACAF Gold Cup | FrankrigLandshold | 2 | 102 | 0 | 0 | – |
| 2021-2022 | Championnat National (Frankrig) | Chateauroux | 4 | 232 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2020-2021 | Championnat National (Frankrig) | Red Star 93 | 3 | 164 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2017-2018 | Ligue 2 | Tours | 5 | 171 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2016-2017 | Ligue 2 | Red Star 93 | 19 | 1.231 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|