Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 600 t € (8. sep. 2020)
Opdateret:
Jonathan spiller for Botafogo SP. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Brasilien, Alder: 34, Højde: 178 cm, Markedsværdi: 100 t €. Jonathan i 2026: 7 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Jonathan spillede, var Botafogo SP - Ceara, med 90 minutter på banen. Kampdato: 13. oktober 2026.
Botafogo-SP: 9 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Botafogo-SP i sæsonen 2026 spillede Jonathan 279 minutter og startede inde i 3 kampe.
Botafogo-SP: 14 kampe, 0 mål, 1 assist
Criciúma: 47 kampe, 1 mål, 2 assists
Centro Sportivo Alagoano: 18 kampe, 0 mål, 0 assists
Bahia - BA: 10 kampe, 0 mål, 0 assists
Botafogo - RJ: 16 kampe, 0 mål, 0 assists
Coritiba SAF - PR: 24 kampe, 1 mål, 0 assists
Relaterede sider: Botafogo SP, Livescore fodbold
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Botafogo SP | 33 år | 100 t € | |
| Criciuma | 33 år | 150 t € | |
| Criciuma | 32 år | 200 t € | |
| Criciuma | 32 år | 250 t € | |
| Criciuma | 31 år | 300 t € | |
| Criciuma | 31 år | 300 t € | |
| Criciuma | 31 år | 300 t € | |
| Criciuma | 30 år | 300 t € | |
| CSA Maceio | 30 år | 300 t € | |
| CSA Maceio | 29 år | 400 t € | |
| Botafogo | 28 år | 450 t € | |
| Coritiba SAF | 28 år | 550 t € | |
| Coritiba SAF | 28 år | 600 t € | |
| Agua Santa SP Youth | 27 år | 325 t € | |
| Atletico Clube Goianiense | 25 år | 400 t € | |
| Atletico Clube Goianiense | 24 år | 250 t € | |
| Ponte Preta | 23 år | 100 t € | |
| Agua Santa SP Youth | 22 år | 100 t € |
Jonathan er 34 år gammel. Fødselsdato: 25. august 1992.
Position: Forsvarsspiller.
Jonathan spiller i Botafogo SP.
Jonathan er 178 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Brasilien.
Markedsværdi: 100 t €.
Jonathan i 2026: 7 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Jonathan i 2026: 7 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 254 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,4.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Brasiliansk Serie B | Botafogo-SP | 7 | 254 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025-2026 | Campeonato Paulista A1 (Brasilien) | Botafogo-SP | 5 | 285 | 0 | 0 | 6,6 |
| Brasiliansk Serie B | Botafogo-SP | 2 | 25 | 0 | 1 | 6,6 | |
| Brasiliansk Serie B | Criciúma | 3 | 184 | 0 | 0 | 7,0 | |
| 2025 | Brasiliansk Serie B | Criciúma | 3 | 247 | 1 | 0 | 7,5 |
| 2024-2025 | Brasiliansk Serie A | Criciúma | 1 | 5 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2024 |
|---|
| Brasiliansk Serie A |
| Criciúma |
| 14 |
| 617 |
| 0 |
| 1 |
| 6,4 |
| 2023-2024 | Campeonato Catarinense (Brasilien) | Criciúma | 5 | 229 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasiliansk Serie A | Criciúma | 2 | 79 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa do Brasil | Criciúma | 1 | 85 | 0 | 0 | – | |
| Brasiliansk Serie B | Criciúma | 1 | 28 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2023 | Brasiliansk Serie B | Criciúma | 15 | 543 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2022 | Brasiliansk Serie B | Centro Sportivo Alagoano | 5 | 249 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasiliansk Serie B | Bahia - BA | 4 | 131 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2021-2022 | Copa do Brasil | Bahia - BA | 2 | 51 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Baiano (Brasilien) | Bahia - BA | 2 | 103 | 0 | 0 | – | |
| Brasiliansk Serie B | Bahia - BA | 1 | 61 | 0 | 0 | 7,0 | |
| Copa do Nordeste | Bahia - BA | 1 | 32 | 0 | 0 | – | |
| Brasiliansk Serie B | Botafogo - RJ | 3 | 208 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2021 | Campeonato Carioca A (Brasilien) | Botafogo - RJ | 3 | 270 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2020-2021 | Campeonato Carioca A (Brasilien) | Botafogo - RJ | 8 | 569 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Botafogo - RJ | 2 | 180 | 0 | 0 | – | |
| Brasiliansk Serie A | Coritiba SAF - PR | 7 | 524 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2020 | Brasiliansk Serie A | Coritiba SAF - PR | 17 | 1.039 | 1 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Campeonato Paulista A1 (Brasilien) | Ah so Santa SP | 5 | 360 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2019-2020 | Campeonato Paulista A1 (Brasilien) | Atlético Goianiense | 1 | 93 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasiliansk Serie B | Atlético Goianiense | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2019 | Brasiliansk Serie B | Atlético Goianiense | 26 | 2.300 | 1 | 3 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa do Brasil | Atlético Goianiense | 2 | 180 | 0 | 1 | 6,5 |
| 2018 | Brasiliansk Serie B | Atlético Goianiense | 19 | 1.684 | 0 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2017-2018 | Brasiliansk Serie A | Atlético Goianiense | 2 | 167 | 0 | 0 | 5,9 |
|---|
| 2017 | Brasiliansk Serie A | Atlético Goianiense | 19 | 1.324 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2016-2017 | Brasiliansk Serie A | Atlético Goianiense | 2 | 65 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|