Annonce
Josh Koroma spiller for Chesterfield. Position: Angriber, Nationalitet: Sierra Leone, Alder: 27, Højde: 178 cm, Markedsværdi: 800 t €. 2026-2027: 14 kampe, 4 mål, 1 assist. Seneste registrerede optræden: Newport County - Chesterfield (30. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 2 mio. € (21. dec. 2020)
Chesterfield: 13 kampe, 4 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Chesterfield i sæsonen 2026/27 spillede Josh Koroma 740 minutter og startede inde i 9 kampe.
Chesterfield: 14 kampe, 4 mål, 1 assist
Leyton Orient: 39 kampe, 3 mål, 3 assists
Huddersfield Town: 169 kampe, 35 mål, 10 assists
Portsmouth: 24 kampe, 5 mål, 3 assists
Rotherham United: 5 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Chesterfield, Livescore fodbold
Josh Koroma er 27 år gammel. Fødselsdato: 8. november 1998.
Position: Angriber.
Josh Koroma spiller i Chesterfield.
Josh Koroma er 178 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Leyton Orient | 27 år | 800 t € | |
| Leyton Orient | 27 år | 1,1 mio. € | |
| Huddersfield Town | 26 år | 1,2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 26 år | 1,2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Huddersfield Town | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Huddersfield Town | 25 år | 1,2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 24 år | 1,2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 24 år | 1,5 mio. € | |
| Huddersfield Town | 23 år | 2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 23 år | 2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 22 år | 2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 22 år | 2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 22 år | 2 mio. € | |
| Huddersfield Town | 21 år | 500 t € | |
| Huddersfield Town | 20 år | 150 t € |
Nationalitet: Sierra Leone.
Markedsværdi: 800 t €.
Josh Koroma i 2026-2027: 14 kampe, 4 mål og 1 assist i alle turneringer.
Josh Koroma i 2026-2027: 14 kampe, 4 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 816 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,8.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2027 | Afrikamesterskabet | Sierra LeoneLandshold | 1 | 29 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2026-2027 | League Two | Chesterfield | 13 | 740 | 4 | 1 | 6,8 |
| EFL Cup | Chesterfield | 1 | 76 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2026 | VM-kvalifikation (CAF) | Sierra LeoneLandshold | 1 | 12 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2025-2026 | League One | Leyton Orient | 32 | 1.340 | 3 | 2 | 6,4 |
| EFL Trophy | Leyton Orient | 3 | 206 | 0 | 1 | 6,6 | |
| Leyton Orient |
| 2 |
| 84 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| 2025 | Afrikamesterskabet | Sierra LeoneLandshold | 1 | 14 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2024-2025 | League One | Huddersfield Town | 37 | 2.406 | 11 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Huddersfield Town | 2 | 86 | 1 | 0 | 7,3 | |
| EFL Trophy | Huddersfield Town | 1 | 80 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Afrikamesterskabet | Huddersfield Town | 1 | 65 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2023-2024 | Championship | Huddersfield Town | 39 | 2.436 | 6 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Huddersfield Town | 1 | 81 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2022-2023 | Championship | Huddersfield Town | 19 | 1.205 | 4 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Huddersfield Town | 1 | 55 | 0 | 0 | 6,1 | |
| League One | Portsmouth | 16 | 778 | 2 | 1 | 6,4 | |
| EFL Trophy | Portsmouth | 5 | 230 | 3 | 2 | 7,2 | |
| FA Cup | Portsmouth | 3 | 114 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2021-2022 | Championship | Huddersfield Town | 34 | 1.784 | 4 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Huddersfield Town | 2 | 150 | 1 | 1 | 7,3 | |
| EFL Cup | Huddersfield Town | 2 | 67 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2020-2021 | Championship | Huddersfield Town | 20 | 1.625 | 8 | 2 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Huddersfield Town | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2019-2020 | League One | Rotherham United | 5 | 86 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Championship | Huddersfield Town | 7 | 310 | 0 | 0 | 6,5 | |
| FA Cup | Huddersfield Town | 1 | 7 | 0 | 0 | – | |
| EFL Cup | Huddersfield Town | 1 | 73 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2018-2019 | National League (England) | Leyton Orient | 2 | 84 | 0 | 0 | – |
|---|