Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 125 t € (5. apr. 2023)
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Crawley Town |
Opdateret:
Kellan Gordon spiller for Crawley Town. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: England, Alder: 28, Højde: 179 cm, Markedsværdi: 100 t €. Kellan Gordon i 2026-2027: 7 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Kellan Gordon spillede, var Crawley Town - Chesterfield, med 14 minutter på banen. Kampdato: 10. oktober 2026.
Crawley Town: 5 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Crawley Town i sæsonen 2026/27 spillede Kellan Gordon 276 minutter og startede inde i 3 kampe.
Crawley Town: 74 kampe, 2 mål, 5 assists
Notts County: 47 kampe, 2 mål, 5 assists
Mansfield Town: 88 kampe, 2 mål, 8 assists
Relaterede sider: Crawley Town, Livescore fodbold
Kellan Gordon er 28 år gammel. Fødselsdato: 25. december 1997.
Position: Midtbanespiller.
| 28 år |
| 100 t € |
| Notts County | 27 år | 125 t € |
| Notts County | 27 år | 125 t € |
| Notts County | 27 år | 100 t € |
| Crawley Town | 26 år | 125 t € |
| Crawley Town | 26 år | 125 t € |
| Crawley Town | 25 år | 125 t € |
| Crawley Town | 25 år | 125 t € |
Kellan Gordon spiller i Crawley Town.
Kellan Gordon er 179 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: England.
Markedsværdi: 100 t €.
Kellan Gordon i 2026-2027: 7 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer.
Kellan Gordon i 2026-2027: 7 kampe, 0 mål og 2 assists i alle turneringer. Spilletid: 405 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | League Two | Crawley Town | 5 | 276 | 0 | 1 | 6,0 |
| English Football League Cup | Crawley Town | 2 | 129 | 0 | 1 | 6,9 | |
| 2025-2026 | League Two | Crawley Town | 14 | 1.099 | 1 | 0 | 6,3 |
| League Two | Notts County | 13 | 504 | 1 | 2 | 6,6 | |
| English Football League Cup | Notts County | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024-2025 | League Two | Notts County | 30 | 1.658 | 0 | 3 | 6,6 |
| FA Cup |
| Notts County |
| 2 |
| 180 |
| 0 |
| 0 |
| 6,1 |
| English Football League Trophy | Notts County | 1 | 57 | 1 | 0 | 7,8 |
| 2023-2024 | League Two | Crawley Town | 36 | 2.113 | 1 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Crawley Town | 1 | 90 | 0 | 1 | 6,6 | |
| English Football League Trophy | Crawley Town | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2022-2023 | League Two | Crawley Town | 15 | 1.297 | 0 | 1 | 5,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| League Two | Mansfield Town | 15 | 791 | 1 | 3 | 6,4 | |
| English Football League Trophy | Mansfield Town | 3 | 204 | 0 | 0 | 6,3 | |
| FA Cup | Mansfield Town | 2 | 152 | 0 | 1 | 6,3 | |
| English Football League Cup | Mansfield Town | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2021-2022 | League Two | Mansfield Town | 8 | 566 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Cup | Mansfield Town | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2020-2021 | League Two | Mansfield Town | 32 | 2.560 | 0 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Trophy | Mansfield Town | 3 | 122 | 0 | 0 | – | |
| FA Cup | Mansfield Town | 2 | 210 | 0 | 1 | 8,3 |
| 2019-2020 | League Two | Mansfield Town | 18 | 1.563 | 1 | 1 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Mansfield Town | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| English Football League Cup | Mansfield Town | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |