Højeste: 700 t € (15. jul. 2016)
Opdateret:
Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Tyskland, Alder: 37, Højde: 190 cm. Kofi Schulz i 2023-2024: 30 kampe, 1 mål og 1 assist i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Kofi Schulz spillede, var Wolfsberger - WSG Tirol, med 17 minutter på banen. Kampdato: 18. maj 2024.
WSG Tirol: 76 kampe, 5 mål, 5 assists
SKN St.Polten: 44 kampe, 4 mål, 7 assists
SKU Ertl Glas Amstetten: 7 kampe, 2 mål, 1 assist
St. Gallen 1879: 9 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Livescore fodbold
Kofi Schulz er 37 år gammel. Fødselsdato: 21. juli 1989.
Position: Forsvarsspiller.
Kofi Schulz er 190 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Tyskland.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Free Player | 36 år | 50 t € | |
| Free Player | 36 år | 100 t € | |
| Mes Rafsanjan | 35 år | 200 t € | |
| Mes Rafsanjan | 35 år | 250 t € | |
| WSG Tirol | 34 år | 275 t € | |
| WSG Tirol | 34 år | 300 t € | |
| WSG Tirol | 33 år | 300 t € | |
| WSG Tirol | 33 år | 300 t € | |
| WSG Tirol | 32 år | 250 t € | |
| Free Player | 32 år | 200 t € | |
| SKN St Polten | 31 år | 300 t € | |
| SKN St Polten | 31 år | 400 t € | |
| SKN St Polten | 31 år | 350 t € | |
| SKU Amstetten | 30 år | 150 t € | |
| Apollon Smirnis | 29 år | 100 t € | |
| Apollon Smirnis | 29 år | 200 t € | |
| Winterthur | 28 år | 275 t € | |
| St. Gallen | 27 år | 500 t € | |
| St. Gallen | 27 år | 500 t € | |
| St. Gallen | 26 år | 700 t € | |
| Biel-Bienne 1896 | 26 år | 100 t € | |
| Uerdingen 05 | 25 år | 75 t € | |
| Uerdingen 05 | 25 år | 75 t € | |
| Uerdingen 05 | 25 år | 50 t € | |
| Uerdingen 05 | 24 år | 50 t € | |
| Uerdingen 05 | 24 år | 50 t € | |
| Babelsberg 03 | 22 år | 50 t € |
Kofi Schulz i 2023-2024: 30 kampe, 1 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 2.309 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,1.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023-2024 | Østrigske Bundesliga | WSG Tirol | 30 | 2.309 | 1 | 1 | 6,1 |
| 2022-2023 | Østrigske Bundesliga | WSG Tirol | 28 | 2.408 | 2 | 2 | 6,1 |
| Austrian Cup | WSG Tirol | 3 | 240 | 1 | 0 | 5,7 | |
| 2021-2022 | Østrigske Bundesliga | WSG Tirol | 15 | 1.209 | 1 | 2 | 6,3 |
| 2020-2021 | Østrigske Bundesliga | SKN St.Polten | 31 | 2.671 | 3 | 4 | 6,4 |
| Østrigske 2. liga | SKN St.Polten | 2 | 135 | 0 | 0 | – | |
| Austrian Cup |
| SKN St.Polten |
| 1 |
| 90 |
| 0 |
| 0 |
| – |
| 2019-2020 | Østrigske Bundesliga | SKN St.Polten | 10 | 852 | 1 | 3 | 5,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Østrigske 2. liga | SKU Ertl Glas Amstetten | 7 | 585 | 2 | 1 | 6,9 |
| 2016-2017 | Schweiziske Super League | St. Gallen 1879 | 8 | 376 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|
| 2015-2016 | Schweiziske Super League | St. Gallen 1879 | 1 | 57 | 0 | 0 | – |
|---|