Ingen data tilgængelig
Højeste: 4 mio. € (26. okt. 2008)
Opdateret:
Position: Angriber, Nationalitet: Nordirland, Alder: 39, Højde: 193 cm. Kyle Lafferty i 2025-2026: 1 kamp, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Kyle Lafferty spillede, var Ross County - Kilmarnock, med 14 minutter på banen. Kampdato: 28. januar 2023.
Kilmarnock: 52 kampe, 23 mål, 3 assists
Rangers: 43 kampe, 6 mål, 0 assists
Reggina: 10 kampe, 1 mål, 0 assists
Sunderland: 10 kampe, 2 mål, 1 assist
Sarpsborg 08: 9 kampe, 1 mål, 2 assists
Heart of Midlothian: 20 kampe, 7 mål, 0 assists
Relaterede sider: Livescore fodbold
Kyle Lafferty er 39 år gammel. Fødselsdato: 16. september 1987.
Position: Angriber.
Kyle Lafferty er 193 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Linfield | 35 år | 75 t € | |
| Kilmarnock | 35 år | 500 t € | |
| Kilmarnock | 34 år | 500 t € | |
| Kilmarnock | 33 år | 500 t € | |
| Reggina | 33 år | 400 t € | |
| Sunderland | 32 år | 650 t € | |
| Sarpsborg 08 | 32 år | 800 t € | |
| Rangers | 31 år | 1 mio. € | |
| Heart of Midlothian | 30 år | 1 mio. € | |
| Heart of Midlothian | 30 år | 1 mio. € | |
| Norwich City | 29 år | 1,5 mio. € | |
| Norwich City | 28 år | 2 mio. € | |
| Norwich City | 28 år | 2 mio. € | |
| Norwich City | 28 år | 2 mio. € | |
| Norwich City | 28 år | 3 mio. € | |
| Rizespor | 27 år | 2,3 mio. € | |
| Rizespor | 27 år | 3 mio. € | |
| Palermo | 26 år | 3 mio. € | |
| Sion | 25 år | 2,5 mio. € | |
| Sion | 25 år | 2,5 mio. € | |
| Sion | 25 år | 2 mio. € | |
| Sion | 25 år | 2,5 mio. € | |
| Rangers | 23 år | 3,5 mio. € | |
| Rangers | 23 år | 3 mio. € | |
| Rangers | 23 år | 3 mio. € | |
| Rangers | 22 år | 3,5 mio. € | |
| Rangers | 22 år | 4 mio. € | |
| Rangers | 21 år | 4 mio. € | |
| Burnley | 19 år | 1,3 mio. € | |
| Burnley | 19 år | 300 t € | |
| Burnley | 18 år | 50 t € |
Nationalitet: Nordirland.
Kyle Lafferty i 2025-2026: 1 kamp, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Kyle Lafferty i 2025-2026: 1 kamp, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 17 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,0.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 | Scottish Cup | Kilmarnock | 1 | 17 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2022-2023 | Scottish Premiership | Kilmarnock | 12 | 598 | 1 | 0 | 6,4 |
| Nordirske Premier League | Kilmarnock | 6 | 309 | 0 | 0 | – | |
| Scottish League Cup | Kilmarnock | 4 | 225 | 2 | 0 | 6,9 | |
| Scottish Cup | Kilmarnock | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,4 | |
| UEFA Nations League | NordirlandLandshold | 4 | 255 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2022 | VM-kvalifikation (UEFA) |
| NordirlandLandshold |
| 1 |
| 12 |
| 0 |
| 0 |
| 6,8 |
| 2021-2022 | Scottish Championship | Kilmarnock | 14 | 1.150 | 7 | 1 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Cup | Kilmarnock | 1 | 67 | 0 | 0 | 5,9 | |
| UEFA Europa Conference League | Rangers | 3 | 199 | 0 | 0 | 5,8 | |
| UEFA Europa League | Rangers | 2 | 155 | 1 | 0 | 7,0 | |
| VM-kvalifikation (UEFA) | NordirlandLandshold | 1 | 7 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021 | Venskabslandskampe | NordirlandLandshold | 1 | 55 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2020-2021 | Scottish Premiership | Kilmarnock | 11 | 912 | 9 | 2 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Cup | Kilmarnock | 2 | 134 | 4 | 0 | – | |
| Serie B | Reggina | 9 | 402 | 1 | 0 | 6,6 | |
| Coppa Italia | Reggina | 1 | 58 | 0 | 0 | – | |
| Venskabslandskampe | NordirlandLandshold | 2 | 119 | 0 | 0 | 6,1 | |
| UEFA Nations League | NordirlandLandshold | 2 | 74 | 0 | 1 | 6,5 | |
| VM-kvalifikation (UEFA) | NordirlandLandshold | 1 | 8 | 0 | 0 | 6,8 | |
| EM i fodbold | NordirlandLandshold | 1 | 0 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2020 | EM i fodbold | NordirlandLandshold | 2 | 120 | 0 | 1 | 6,8 |
|---|
| 2019-2020 | League One | Sunderland | 10 | 256 | 2 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eliteserien | Sarpsborg 08 | 1 | 60 | 0 | 0 | 6,2 | |
| EM i fodbold | NordirlandLandshold | 1 | 66 | 0 | 0 | 5,9 | |
| Venskabslandskampe | NordirlandLandshold | 1 | 60 | 0 | 0 | – |
| 2019 | Eliteserien | Sarpsborg 08 | 8 | 590 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|
| 2018-2019 | Scottish Premiership | Rangers | 18 | 685 | 3 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | Rangers | 5 | 178 | 1 | 0 | 6,6 | |
| Scottish Cup | Rangers | 4 | 128 | 1 | 0 | 6,3 | |
| Scottish Premiership | Heart of Midlothian | 2 | 93 | 1 | 0 | 7,9 | |
| EM i fodbold | NordirlandLandshold | 2 | 97 | 0 | 0 | 6,2 | |
| UEFA Nations League | NordirlandLandshold | 2 | 85 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Venskabslandskampe | NordirlandLandshold | 1 | 19 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2017-2018 | Scottish Premiership | Heart of Midlothian | 16 | 1.356 | 5 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish League Cup | Heart of Midlothian | 1 | 23 | 0 | 0 | – | |
| Scottish Cup | Heart of Midlothian | 1 | 90 | 1 | 0 | 7,3 |
| 2016-2017 | Championship | Norwich City | 12 | 115 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2015-2016 | Championship | Birmingham City | 6 | 324 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Premier League | Norwich City | 1 | 13 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2014-2015 | Süper Lig | Çaykur Rizespor | 10 | 371 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Championship | Norwich City | 16 | 651 | 0 | 0 | – |
| 2013-2014 | Serie B | Palermo | 9 | 449 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2012-2013 | Schweiziske Super League | Sion | 13 | 621 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2011-2012 | Schweiziske Super League | Sion | 2 | 49 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Premiership | Rangers | 8 | 457 | 0 | 0 | – |
| 2010-2011 | Scottish Premiership | Rangers | 3 | 171 | 0 | 0 | – |
|---|