Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 4 mio. € (17. dec. 2023)
Opdateret:
Leo Chu spiller for Avaí. Position: Angriber, Nationalitet: Brasilien, Alder: 26, Højde: 180 cm, Markedsværdi: 1 mio. €. Leo Chu i 2026: 11 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Leo Chu spillede, var Avaí - Londrina PR, med 32 minutter på banen. Kampdato: 8. oktober 2026.
Avaí: 10 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Avaí i sæsonen 2026 spillede Leo Chu 358 minutter og startede inde i 3 kampe.
Avaí: 8 kampe, 0 mål, 1 assist
Dallas: 5 kampe, 1 mål, 0 assists
Athletic Club: 2 kampe, 0 mål, 0 assists
Seattle Sounders: 94 kampe, 8 mål, 13 assists
Grêmio - RS: 20 kampe, 3 mål, 3 assists
Ceara: 28 kampe, 3 mål, 6 assists
Relaterede sider: Avaí, Livescore fodbold
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Athletic Club | 26 år | 1 mio. € | |
| Alverca | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Dallas | 25 år | 2 mio. € | |
| Dallas | 25 år | 3 mio. € | |
| Seattle Sounders | 24 år | 3,5 mio. € | |
| Seattle Sounders | 24 år | 4 mio. € | |
| Seattle Sounders | 23 år | 4 mio. € | |
| Seattle Sounders | 23 år | 3,5 mio. € | |
| Seattle Sounders | 22 år | 2,5 mio. € | |
| Seattle Sounders | 22 år | 2,5 mio. € | |
| Seattle Sounders | 21 år | 2,5 mio. € | |
| Seattle Sounders | 21 år | 1,5 mio. € | |
| Ceara | 20 år | 1 mio. € | |
| Ceara | 20 år | 100 t € | |
| Ceara | 19 år | 100 t € |
Markedsværdi: 1 mio. €.
Leo Chu i 2026: 11 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Position: Angriber.
Leo Chu spiller i Avaí.
Leo Chu er 180 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Brasilien.
Leo Chu i 2026: 11 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 380 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Brasiliansk Serie B | Avaí | 8 | 301 | 0 | 1 | 6,4 |
| Brazilian Cup | Dallas | 1 | 22 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Brasiliansk Serie B | Athletic Club | 2 | 57 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2025 | Major League Soccer | Dallas | 2 | 88 | 1 | 0 | 6,8 |
| 2024-2025 | Major League Soccer | Dallas | 2 | 124 | 0 | 0 | 6,5 |
| Major League Soccer | Seattle Sounders | 1 | 2 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Leagues Cup | Seattle Sounders |
| 1 |
| 28 |
| 0 |
| 0 |
| 6,2 |
| 2024 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 11 | 593 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 2 | 49 | 0 | 0 | 6,8 | |
| United States Open Cup | Seattle Sounders | 1 | 30 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023-2024 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 4 | 213 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2023 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 32 | 2.084 | 5 | 7 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 1 | 45 | 0 | 0 | 5,8 | |
| United States Open Cup | Seattle Sounders | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2022-2023 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 4 | 155 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 1 | 57 | 0 | 1 | 6,6 |
| 2022 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 24 | 805 | 0 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| United States Open Cup | Seattle Sounders | 1 | 120 | 0 | 0 | 6,5 | |
| CONCACAF Champions Cup | Seattle Sounders | 1 | 25 | 1 | 0 | 7,6 |
| 2021-2022 | Major League Soccer | Seattle Sounders | 2 | 39 | 1 | 0 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Seattle Sounders | 1 | 8 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Campeonato Gaúcho (Brasilien) | Grêmio - RS | 5 | 165 | 1 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasiliansk Serie A | Ceara | 10 | 606 | 0 | 4 | 6,2 | |
| Brazilian Cup | Ceara | 1 | 22 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2020 | Brasiliansk Serie A | Ceara | 12 | 812 | 3 | 2 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | Ceara | 4 | 189 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2019-2020 | Brazilian Copa do Nordeste | Ceara | 1 | 19 | 0 | 0 | – |
|---|