Annonce
Luis Görlich spiller for VVV Venlo. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Tyskland, Alder: 26, Højde: 181 cm, Markedsværdi: 175 t €. 2026-2027: 10 kampe, 1 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: MVV Maastricht - VVV Venlo (31. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 400 t € (17. jun. 2025)
VVV Venlo: 9 kampe, 1 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for VVV Venlo i sæsonen 2026/27 spillede Luis Görlich 471 minutter og startede inde i 5 kampe.
VVV Venlo: 10 kampe, 1 mål, 0 assists
SSV Ulm 1846: 11 kampe, 0 mål, 2 assists
Bryne: 8 kampe, 0 mål, 0 assists
PEC Zwolle: 20 kampe, 4 mål, 4 assists
Hoffenheim U19: 6 kampe, 0 mål, 1 assist
Eintracht Braunschweig: 2 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: VVV Venlo, Livescore fodbold
Luis Görlich er 26 år gammel. Fødselsdato: 1. april 2000.
Position: Forsvarsspiller.
Luis Görlich spiller i VVV Venlo.
Luis Görlich er 181 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| SSV Ulm 1846 | 26 år | 175 t € | |
| SSV Ulm 1846 | 25 år | 225 t € | |
| SSV Ulm 1846 | 25 år | 300 t € | |
| SSV Ulm 1846 | 25 år | 350 t € | |
| Bryne | 25 år | 400 t € | |
| Bryne | 24 år | 350 t € | |
| Bryne | 24 år | 350 t € | |
| Bryne | 24 år | 300 t € | |
| PEC Zwolle | 23 år | 225 t € | |
| PEC Zwolle | 23 år | 275 t € | |
| PEC Zwolle | 22 år | 200 t € | |
| Eintracht Braunschweig | 22 år | 125 t € | |
| Eintracht Braunschweig | 21 år | 125 t € | |
| Hoffenheim II | 21 år | 125 t € | |
| Hoffenheim II | 20 år | 75 t € | |
| Hoffenheim II | 20 år | 75 t € | |
| Hoffenheim II | 19 år | 75 t € | |
| Hoffenheim II | 19 år | 75 t € |
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Tyskland.
Markedsværdi: 175 t €.
Luis Görlich i 2026-2027: 10 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer.
Luis Görlich i 2026-2027: 10 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 561 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,1.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Eerste Divisie | VVV Venlo | 9 | 471 | 1 | 0 | 6,2 |
| KNVB Cup | VVV Venlo | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,2 | |
| 2025-2026 | 3. Liga | SSV Ulm 1846 | 11 | 584 | 0 | 2 | 5,9 |
| 2025 | Eliteserien | Bryne | 7 | 455 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2024-2025 | Eliteserien | Bryne | 1 | 45 | 0 | 0 | 5,5 |
| 2022-2023 | Eerste Divisie | PEC Zwolle | 19 | 1.267 | 4 | 4 | 6,7 |
| Internationale træningskampe for klubber |
| PEC Zwolle |
| 1 |
| 45 |
| 0 |
| 0 |
| 5,9 |
| 2021-2022 | 3. Liga | Hoffenheim U19 | 1 | 45 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 3. Liga | Eintracht Braunschweig | 2 | 5 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Regionalliga | Hoffenheim U19 | 3 | 201 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2018-2019 | Youth League | Hoffenheim U19 | 2 | 180 | 0 | 1 | – |
|---|