Annonce
Mads Roerslev spiller for Southampton. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Danmark, Alder: 27, Højde: 184 cm, Markedsværdi: 4 mio. €. 2026-2027: 1 kamp, 1 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Southampton U21 - Bournemouth U21 (12. september 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 12 mio. € (15. dec. 2024)
Southampton U21: 1 kamp, 1 mål, 0 assists
Southampton: 10 kampe, 0 mål, 1 assist
Wolfsburg: 7 kampe, 0 mål, 0 assists
Brentford: 151 kampe, 2 mål, 10 assists
Halmstads: 3 kampe, 0 mål, 0 assists
Vendsyssel: 5 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Southampton, Livescore fodbold
Mads Roerslev er 27 år gammel. Fødselsdato: 24. juni 1999.
Position: Forsvarsspiller.
Mads Roerslev spiller i Southampton.
Mads Roerslev er 184 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Danmark.
Markedsværdi: 4 mio. €.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Southampton | 26 år | 4 mio. € | |
| Southampton | 26 år | 5 mio. € | |
| Southampton | 26 år | 6 mio. € | |
| Wolfsburg | 25 år | 6 mio. € | |
| Wolfsburg | 25 år | 8 mio. € | |
| Brentford | 25 år | 12 mio. € | |
| Brentford | 24 år | 10 mio. € | |
| Brentford | 24 år | 8 mio. € | |
| Brentford | 23 år | 6 mio. € | |
| Brentford | 23 år | 2,2 mio. € | |
| Brentford | 22 år | 2,5 mio. € | |
| Brentford | 22 år | 1,5 mio. € | |
| Brentford | 22 år | 1,5 mio. € | |
| Brentford | 21 år | 500 t € | |
| Brentford | 21 år | 450 t € | |
| Brentford | 20 år | 450 t € | |
| Brentford | 20 år | 500 t € | |
| Vendsyssel | 19 år | 250 t € | |
| Copenhagen | 19 år | 300 t € | |
| Copenhagen | 18 år | 200 t € | |
| Copenhagen | 18 år | 150 t € | |
| Kobenhavn U19 | 17 år | 150 t € |
Mads Roerslev i 2026-2027: 1 kamp, 1 mål og 0 assists i alle turneringer.
Mads Roerslev i 2026-2027: 1 kamp, 1 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 60 minutter. Gennemsnitlig rating: 7,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Premier League 2 | Southampton U21 | 1 | 60 | 1 | 0 | 7,2 |
| 2025-2026 | Championship | Southampton | 9 | 471 | 0 | 0 | 6,1 |
| EFL Cup | Southampton | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,2 | |
| 2024-2025 | Bundesligaen | Wolfsburg | 7 | 296 | 0 | 0 | 6,4 |
| Premier League | Brentford | 19 | 1.103 | 0 | 2 | 6,4 | |
| EFL Cup | Brentford | 3 | 186 | 0 | 0 | 6,2 | |
| FA Cup | Brentford |
| 1 |
| 90 |
| 0 |
| 0 |
| 7,1 |
| Internationale træningskampe for klubber | Brentford | 1 | 79 | 0 | 0 | 6,1 |
| Nations League | DanmarkLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2023-2024 | Premier League | Brentford | 34 | 1.987 | 1 | 2 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | Brentford | 2 | 111 | 0 | 0 | 6,6 | |
| FA Cup | Brentford | 2 | 165 | 0 | 0 | 6,0 | |
| EFL Cup | Brentford | 2 | 153 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2022-2023 | Premier League | Brentford | 20 | 1.102 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Brentford | 2 | 146 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Brentford | 1 | 47 | 0 | 0 | 6,6 | |
| FA Cup | Brentford | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2021-2022 | Premier League | Brentford | 21 | 1.233 | 1 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Brentford | 3 | 206 | 0 | 1 | 6,7 | |
| FA Cup | Brentford | 2 | 100 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2021 | EM U21 | DanmarkLandshold | 1 | 20 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2020-2021 | Championship | Brentford | 20 | 1.058 | 0 | 3 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Brentford | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Brentford | 1 | 76 | 0 | 0 | 6,0 | |
| EM U21 | Halmstads | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Championship | Brentford | 12 | 520 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Brentford | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,4 | |
| EM-kvalifikation U21 | Halmstads | 1 | 8 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Danske Superliga | Vendsyssel | 5 | 268 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | København | 4 | 257 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2017-2018 | Danske Superliga | København | 2 | 94 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2017 | Allsvenskan | Halmstads | 1 | 0 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2016-2017 | Danske Superliga | København | 2 | 129 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|