Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 2,5 mio. € (3. jun. 2024)
Opdateret:
Mateus spiller for Nagoya Grampus. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Brasilien, Alder: 32, Højde: 167 cm, Markedsværdi: 1 mio. €. Mateus i 2026-2027: 5 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Mateus spillede, var Kawasaki Frontale - Nagoya Grampus, med 25 minutter på banen. Kampdato: 11. oktober 2026.
Nagoya Grampus: 5 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Nagoya Grampus i sæsonen 2026/27 spillede Mateus 192 minutter og startede inde i 1 kamp.
Nagoya Grampus: 191 kampe, 40 mål, 21 assists
Al Taawoun: 35 kampe, 6 mål, 8 assists
Yokohama F. Marinos: 11 kampe, 1 mål, 1 assist
RB Omiya Ardija: 43 kampe, 3 mål, 1 assist
Relaterede sider: Nagoya Grampus, Livescore fodbold
Mateus er 32 år gammel. Fødselsdato: 11. september 1994.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Nagoya Grampus | 31 år | 1 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 31 år | 1,5 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 30 år | 1,8 mio. € | |
| Al Taawoun | 30 år | 2 mio. € | |
| Al Taawoun | 29 år | 2,5 mio. € | |
| Al Taawoun | 29 år | 2,3 mio. € | |
| Al Taawoun | 29 år | 2 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 28 år | 1,6 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 28 år | 1,7 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 27 år | 1,6 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 27 år | 1,5 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 26 år | 1,4 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 26 år | 1,2 mio. € | |
| Nagoya Grampus | 25 år | 650 t € | |
| Yokohama Marinos | 25 år | 800 t € | |
| Nagoya Grampus | 24 år | 600 t € | |
| RB Omiya Ardija | 24 år | 600 t € | |
| RB Omiya Ardija | 23 år | 400 t € | |
| RB Omiya Ardija | 22 år | 200 t € | |
| RB Omiya Ardija | 21 år | 75 t € | |
| RB Omiya Ardija | 21 år | 50 t € | |
| Bahia | 20 år | 50 t € |
Position: Midtbanespiller.
Mateus spiller i Nagoya Grampus.
Mateus er 167 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Brasilien.
Markedsværdi: 1 mio. €.
Mateus i 2026-2027: 5 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Mateus i 2026-2027: 5 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 192 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,6.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | J1 League | Nagoya Grampus | 5 | 192 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2025 | J1 League | Nagoya Grampus | 20 | 1.284 | 1 | 2 | 6,5 |
| 2024-2025 | J1 League | Nagoya Grampus | 5 | 371 | 4 | 0 | 7,5 |
| Saudi Pro League | Al Taawoun | 8 | 308 | 0 | 1 | 6,9 | |
| AFC Champions League Two | Al Taawoun | 4 | 153 | 0 | 1 | 6,9 | |
| Saudi Arabia Kings Cup | Al Taawoun | 2 | 101 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2023-2024 | Saudi Pro League |
| Al Taawoun |
| 19 |
| 1.642 |
| 6 |
| 5 |
| 7,3 |
| Saudi Arabia Kings Cup | Al Taawoun | 2 | 159 | 0 | 1 | 7,0 |
| 2023 | J1 League | Nagoya Grampus | 10 | 886 | 1 | 2 | 6,6 |
|---|
| 2022-2023 | J1 League | Nagoya Grampus | 15 | 1.306 | 5 | 1 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Nagoya Grampus | 4 | 221 | 0 | 0 | – | |
| Japanese Emperor's Cup | Nagoya Grampus | 2 | 90 | 0 | 0 | – | |
| Internationale træningskampe for klubber | Nagoya Grampus | 1 | 62 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2022 | J1 League | Nagoya Grampus | 13 | 1.092 | 3 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2021-2022 | J1 League | Nagoya Grampus | 26 | 1.989 | 4 | 4 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Nagoya Grampus | 6 | 482 | 0 | 0 | – | |
| Japanese Emperor's Cup | Nagoya Grampus | 5 | 210 | 0 | 0 | – | |
| AFC Champions League | Nagoya Grampus | 1 | 89 | 0 | 1 | 7,5 |
| 2021 | J1 League | Nagoya Grampus | 8 | 679 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AFC Champions League | Nagoya Grampus | 7 | 471 | 4 | 1 | 7,4 |
| 2020-2021 | J1 League | Nagoya Grampus | 37 | 3.076 | 11 | 7 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Nagoya Grampus | 2 | 131 | 0 | 0 | – |
| 2020 | J1 League | Nagoya Grampus | 10 | 899 | 4 | 2 | 7,0 |
|---|
| 2019-2020 | J1 League | Nagoya Grampus | 3 | 240 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Nagoya Grampus | 1 | 66 | 0 | 0 | – | |
| J1 League | Yokohama F. Marinos | 4 | 236 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2019 | J1 League | Yokohama F. Marinos | 7 | 496 | 1 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J1 League | Nagoya Grampus | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2018-2019 | J1 League | Nagoya Grampus | 8 | 394 | 3 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Nagoya Grampus | 1 | 78 | 0 | 0 | – |
| 2017-2018 | J1 League | RB Omiya Ardija | 9 | 612 | 1 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2017 | J1 League | RB Omiya Ardija | 4 | 319 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2016-2017 | J1 League | RB Omiya Ardija | 19 | 541 | 1 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2016 | J1 League | RB Omiya Ardija | 1 | 12 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2015-2016 | J1 League | RB Omiya Ardija | 10 | 362 | 0 | 0 | – |
|---|