Annonce
Position: Angriber, Nationalitet: Argentina, Alder: 38, Højde: 183 cm. 2025: 7 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Fluminense - RJ - Union Espanola (15. maj 2025).
Opdateret:
Ingen data tilgængelig
Højeste: 10 mio. € (2. apr. 2012)
Unión Española: 14 kampe, 1 mål, 0 assists
Club Atlético Belgrano: 83 kampe, 12 mål, 5 assists
River Plate: 138 kampe, 32 mål, 24 assists
RSC Anderlecht: 14 kampe, 2 mål, 1 assist
Relaterede sider: Livescore fodbold
Matías Suárez er 38 år gammel. Fødselsdato: 9. maj 1988.
Position: Angriber.
Matías Suárez er 183 cm høj.
Foretrukken fod: Begge.
Nationalitet: Argentina.
Matías Suárez i 2025: 7 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Free Player | 37 år | 50 t € | |
| Union Espanola | 37 år | 75 t € | |
| Belgrano | 36 år | 100 t € | |
| Belgrano | 36 år | 150 t € | |
| Club River Plate U20 | 35 år | 250 t € | |
| Club River Plate U20 | 35 år | 300 t € | |
| Club River Plate U20 | 35 år | 1 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 34 år | 1,5 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 34 år | 2 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 34 år | 2,5 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 34 år | 3 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 33 år | 3,5 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 33 år | 3,9 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 32 år | 3,2 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 31 år | 2,8 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 31 år | 3,5 mio. € | |
| Club River Plate U20 | 31 år | 3,5 mio. € | |
| Belgrano | 30 år | 2 mio. € | |
| Belgrano | 29 år | 2,5 mio. € | |
| Belgrano | 29 år | 1,3 mio. € | |
| Belgrano | 28 år | 2,5 mio. € | |
| Belgrano | 28 år | 2,5 mio. € | |
| Anderlecht | 27 år | 3,2 mio. € | |
| Anderlecht | 26 år | 4 mio. € | |
| Anderlecht | 26 år | 6 mio. € | |
| Anderlecht | 26 år | 8 mio. € | |
| Anderlecht | 26 år | 6 mio. € | |
| Anderlecht | 25 år | 7,5 mio. € | |
| Anderlecht | 25 år | 9 mio. € | |
| Anderlecht | 24 år | 9 mio. € | |
| Anderlecht | 24 år | 10 mio. € | |
| Anderlecht | 23 år | 10 mio. € | |
| Anderlecht | 23 år | 7 mio. € | |
| Anderlecht | 23 år | 6 mio. € | |
| Anderlecht | 23 år | 3 mio. € | |
| Anderlecht | 22 år | 3,5 mio. € | |
| Anderlecht | 22 år | 3,5 mio. € | |
| Anderlecht | 22 år | 3 mio. € | |
| Anderlecht | 21 år | 2,2 mio. € | |
| Belgrano | 20 år | 1,2 mio. € |
Matías Suárez i 2025: 7 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 501 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,3.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025 | Chilenske Primera División | Unión Española | 4 | 285 | 0 | 0 | 6,3 |
| Copa Sudamericana | Unión Española | 2 | 156 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Copa Chile | Unión Española | 1 | 60 | 0 | 0 | – | |
| 2024-2025 | Chilenske Primera División | Unión Española | 4 | 142 | 1 | 0 | 6,4 |
| Copa Sudamericana | Unión Española | 3 | 127 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Argentinske Primera División | Club Atlético Belgrano | 3 | 137 | 0 | 0 | 6,3 | |
| 2024 | Argentinske Primera División |
| Club Atlético Belgrano |
| 14 |
| 501 |
| 2 |
| 0 |
| 6,7 |
| Copa de la Liga Profesional | Club Atlético Belgrano | 5 | 162 | 0 | 0 | 6,6 |
| Copa Sudamericana | Club Atlético Belgrano | 3 | 87 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2023-2024 | Copa de la Liga Profesional | Club Atlético Belgrano | 1 | 9 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa de la Liga Profesional | River Plate | 2 | 7 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Copa Libertadores | River Plate | 1 | 4 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023 | Argentinske Primera División | River Plate | 8 | 139 | 1 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | River Plate | 2 | 116 | 0 | 1 | 6,8 | |
| Copa de la Liga Profesional | River Plate | 1 | 35 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2022-2023 | Argentinske Primera División | River Plate | 6 | 136 | 2 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | River Plate | 3 | 88 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Copa Libertadores | River Plate | 1 | 1 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2022 | Argentinske Primera División | River Plate | 8 | 208 | 4 | 0 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa de la Liga Profesional | River Plate | 5 | 143 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Copa Libertadores | River Plate | 2 | 103 | 1 | 0 | 7,3 | |
| Copa Argentina | River Plate | 1 | 29 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2021-2022 | Copa Libertadores | River Plate | 3 | 129 | 1 | 0 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Argentinske Primera División | River Plate | 2 | 102 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa de la Liga Profesional | River Plate | 2 | 135 | 2 | 0 | 7,3 |
| 2021 | Argentinske Primera División | River Plate | 7 | 398 | 3 | 3 | 7,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | River Plate | 2 | 77 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Copa de la Liga Profesional | River Plate | 1 | 71 | 1 | 2 | 7,8 |
| 2020-2021 | Copa Libertadores | River Plate | 9 | 642 | 2 | 5 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa de la Liga Profesional | River Plate | 8 | 608 | 0 | 0 | 7,1 | |
| Copa Diego Armando Maradona | River Plate | 8 | 546 | 2 | 1 | 6,8 | |
| Supercopa Argentina | River Plate | 1 | 82 | 0 | 0 | – | |
| Copa Argentina | River Plate | 1 | 46 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Copa Libertadores | River Plate | 4 | 344 | 0 | 2 | 6,4 |
|---|
| 2019-2020 | Argentinske Primera División | River Plate | 20 | 1.427 | 5 | 4 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | River Plate | 6 | 517 | 1 | 2 | 6,9 | |
| Copa Argentina | River Plate | 1 | 64 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2019 | Copa Libertadores | River Plate | 5 | 181 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa América | ArgentinaLandshold | 1 | 11 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2018-2019 | Argentinske Primera División | River Plate | 9 | 534 | 3 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores | River Plate | 2 | 114 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Copa América | River Plate | 2 | 12 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Venskabslandskampe | River Plate | 2 | 101 | 0 | 0 | – | |
| Recopa Sudamericana | River Plate | 2 | 94 | 1 | 1 | 7,0 | |
| Copa Argentina | River Plate | 1 | 90 | 2 | 0 | 7,7 | |
| Argentinske Primera División | Club Atlético Belgrano | 13 | 495 | 2 | 1 | 7,0 |
| 2017-2018 | Argentinske Primera División | Club Atlético Belgrano | 23 | 1.659 | 4 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primera Nacional (Argentina) | Club Atlético Belgrano | 1 | 90 | 1 | 1 | 8,8 |
| 2016-2017 | Argentinske Primera División | Club Atlético Belgrano | 20 | 1.365 | 3 | 3 | 6,8 |
|---|
| 2015-2016 | Belgiske Pro League | RSC Anderlecht | 14 | 755 | 2 | 1 | 7,2 |
|---|