Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Højeste: 3,5 mio. € (26. feb. 2020)
Opdateret:
Maxime Colin spiller for Metz. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Frankrig, Alder: 34, Højde: 179 cm, Markedsværdi: 250 t €. Maxime Colin i 2026-2027: 5 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Maxime Colin spillede, var Dijon - Metz, med 84 minutter på banen. Kampdato: 12. oktober 2026.
Metz: 5 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Metz i sæsonen 2026/27 spillede Maxime Colin 270 minutter og startede inde i 3 kampe.
Metz: 72 kampe, 0 mål, 1 assist
Birmingham City: 253 kampe, 6 mål, 15 assists
Brentford: 62 kampe, 4 mål, 3 assists
Troyes: 7 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Metz, Livescore fodbold
Maxime Colin er 34 år gammel. Fødselsdato: 15. november 1991.
Position: Forsvarsspiller.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Metz | 34 år | 250 t € | |
| Metz | 34 år | 300 t € | |
| Metz | 33 år | 300 t € | |
| Metz | 33 år | 400 t € | |
| Metz | 33 år | 600 t € | |
| Metz | 32 år | 800 t € | |
| Metz | 32 år | 900 t € | |
| Metz | 32 år | 1 mio. € | |
| Birmingham City | 31 år | 1,2 mio. € | |
| Birmingham City | 30 år | 1,5 mio. € | |
| Birmingham City | 30 år | 1,5 mio. € | |
| Birmingham City | 30 år | 1,8 mio. € | |
| Birmingham City | 29 år | 2,5 mio. € | |
| Birmingham City | 29 år | 2,5 mio. € | |
| Birmingham City | 28 år | 2,8 mio. € | |
| Birmingham City | 28 år | 2,8 mio. € | |
| Birmingham City | 28 år | 3,5 mio. € | |
| Birmingham City | 27 år | 3 mio. € | |
| Birmingham City | 26 år | 2,5 mio. € | |
| Birmingham City | 26 år | 2,5 mio. € | |
| Birmingham City | 25 år | 2,5 mio. € | |
| Brentford | 25 år | 1,5 mio. € | |
| Brentford | 24 år | 1,5 mio. € | |
| Brentford | 24 år | 1,5 mio. € | |
| Brentford | 23 år | 1,5 mio. € | |
| Anderlecht | 23 år | 1,5 mio. € | |
| Anderlecht | 22 år | 1,2 mio. € | |
| Troyes | 22 år | 1 mio. € | |
| Troyes | 21 år | 800 t € | |
| Troyes | 21 år | 750 t € | |
| Boulogne | 20 år | 500 t € | |
| Boulogne | 20 år | 900 t € | |
| Boulogne | 20 år | 900 t € | |
| Boulogne | 19 år | 900 t € | |
| Boulogne | 19 år | 900 t € | |
| Boulogne | 18 år | 500 t € | |
| Boulogne | 18 år | 150 t € |
Maxime Colin spiller i Metz.
Maxime Colin er 179 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Frankrig.
Markedsværdi: 250 t €.
Maxime Colin i 2026-2027: 5 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Maxime Colin i 2026-2027: 5 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 270 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,5.
| 2 |
| 126 |
| 0 |
| 0 |
| 6,1 |
| Coupe de France | Metz | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2022-2023 | Championship | Birmingham City | 44 | 3.855 | 2 | 3 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Birmingham City | 3 | 255 | 0 | 0 | 6,4 | |
| English Football League Cup | Birmingham City | 1 | 73 | 0 | 0 | 5,9 |
| 2021-2022 | Championship | Birmingham City | 33 | 2.772 | 1 | 2 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Birmingham City | 1 | 105 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2020-2021 | Championship | Birmingham City | 42 | 3.509 | 1 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Birmingham City | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 | |
| English Football League Cup | Birmingham City | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,4 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Birmingham City | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2019-2020 | Championship | Birmingham City | 44 | 3.978 | 1 | 6 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Birmingham City | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2018-2019 | Championship | Birmingham City | 43 | 3.433 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Birmingham City | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2017-2018 | Championship | Birmingham City | 35 | 2.243 | 1 | 1 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Championship | Brentford | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2016-2017 | Championship | Brentford | 38 | 3.081 | 4 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2015-2016 | Championship | Brentford | 21 | 1.597 | 0 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Belgiske Pro League | Troyes | 1 | 52 | 0 | 0 | – |
| 2014-2015 | Belgiske Pro League | Troyes | 1 | 75 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ligue 2 | Troyes | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2012-2013 | Ligue 1 | Troyes | 4 | 130 | 0 | 0 | – |
|---|