Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 1,2 mio. € (9. mar. 2021)
Opdateret:
Morgan Fox spiller for Wigan Athletic. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Wales, Alder: 33, Højde: 185 cm, Markedsværdi: 325 t €. Morgan Fox i 2026-2027: 8 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Morgan Fox spillede, var Wigan Athletic - Blackpool, med 18 minutter på banen. Kampdato: 22. september 2026.
Wigan Athletic: 5 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Wigan Athletic i sæsonen 2026/27 spillede Morgan Fox 450 minutter og startede inde i 5 kampe.
Wigan Athletic: 49 kampe, 0 mål, 3 assists
Queens Park Rangers: 49 kampe, 2 mål, 0 assists
Stoke City: 80 kampe, 0 mål, 6 assists
Sheffield Wednesday: 97 kampe, 4 mål, 4 assists
Charlton Athletic: 48 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Wigan Athletic, Livescore fodbold
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Wigan Athletic | 32 år | 325 t € | |
| Wigan Athletic | 32 år | 375 t € | |
| Queens Park Rangers | 31 år | 400 t € | |
| Queens Park Rangers | 31 år | 500 t € | |
| Queens Park Rangers | 30 år | 600 t € | |
| Queens Park Rangers | 30 år | 600 t € | |
| Stoke City | 29 år | 700 t € | |
| Stoke City | 29 år | 700 t € | |
| Stoke City | 28 år | 600 t € | |
| Stoke City | 28 år | 800 t € | |
| Stoke City | 27 år | 1 mio. € | |
| Stoke City | 27 år | 1,2 mio. € | |
| Stoke City | 27 år | 1 mio. € | |
| Stoke City | 27 år | 800 t € | |
| Sheffield Wednesday | 26 år | 800 t € | |
| Sheffield Wednesday | 26 år | 1 mio. € | |
| Sheffield Wednesday | 25 år | 750 t € | |
| Sheffield Wednesday | 25 år | 750 t € | |
| Sheffield Wednesday | 23 år | 750 t € | |
| Sheffield Wednesday | 23 år | 750 t € | |
| Charlton Athletic | 22 år | 400 t € | |
| Charlton Athletic | 22 år | 350 t € | |
| Charlton Athletic | 21 år | 350 t € | |
| Charlton Athletic | 20 år | 100 t € | |
| Charlton Athletic | 20 år | 50 t € |
Morgan Fox er 33 år gammel. Fødselsdato: 21. september 1993.
Position: Forsvarsspiller.
Morgan Fox spiller i Wigan Athletic.
Morgan Fox er 185 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Wales.
Markedsværdi: 325 t €.
Morgan Fox i 2026-2027: 8 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Morgan Fox i 2026-2027: 8 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 603 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,5.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | League One | Wigan Athletic | 5 | 450 | 0 | 0 | 6,6 |
| EFL Trophy | Wigan Athletic | 2 | 63 | 0 | 0 | 6,6 | |
| EFL Cup | Wigan Athletic | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2025-2026 | League One | Wigan Athletic | 35 | 2.764 | 0 | 3 | 6,5 |
| FA Cup | Wigan Athletic | 4 | 420 | 0 | 0 | 6,4 | |
| EFL Trophy | Wigan Athletic | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,4 | |
| EFL Cup | Wigan Athletic |
| 1 |
| 90 |
| 0 |
| 0 |
| 7,1 |
| 2024-2025 | Championship | Queens Park Rangers | 26 | 1.333 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2023-2024 | Championship | Queens Park Rangers | 20 | 1.146 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | Queens Park Rangers | 1 | 21 | 0 | 0 | 6,0 | |
| FA Cup | Queens Park Rangers | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 | |
| EFL Cup | Queens Park Rangers | 1 | 13 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2022-2023 | Championship | Stoke City | 40 | 3.270 | 0 | 3 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Stoke City | 2 | 102 | 0 | 0 | 6,8 | |
| EFL Cup | Stoke City | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,7 |
| 2021-2022 | Championship | Stoke City | 10 | 702 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Premier League 2 | Stoke City | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,4 | |
| FA Cup | Stoke City | 2 | 110 | 0 | 0 | 7,0 | |
| EFL Cup | Stoke City | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,7 |
| 2020-2021 | Championship | Stoke City | 20 | 1.738 | 0 | 3 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Stoke City | 2 | 124 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2019-2020 | Championship | Sheffield Wednesday | 26 | 2.087 | 2 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Sheffield Wednesday | 3 | 270 | 1 | 0 | 7,0 | |
| EFL Cup | Sheffield Wednesday | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2018-2019 | Championship | Sheffield Wednesday | 25 | 1.882 | 0 | 3 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Sheffield Wednesday | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,5 | |
| EFL Cup | Sheffield Wednesday | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2017-2018 | Championship | Sheffield Wednesday | 27 | 1.934 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|
| 2016-2017 | Championship | Sheffield Wednesday | 10 | 791 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| League One | Charlton Athletic | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2015-2016 | Championship | Charlton Athletic | 37 | 1.357 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2014-2015 | Championship | Charlton Athletic | 10 | 458 | 0 | 0 | – |
|---|