Annonce
Naldo spiller for Marbella. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Brasilien, Alder: 38, Højde: 188 cm, Markedsværdi: 50 t €. 2025-2026: 16 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Penafiel - Leixoes (30. januar 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 4,5 mio. € (26. dec. 2016)
Marbella: 6 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Marbella i sæsonen 2026/27 spillede Naldo 540 minutter og startede inde i 6 kampe.
Leixoes: 16 kampe, 0 mål, 0 assists
Racing de Ferrol: 34 kampe, 0 mål, 1 assist
Antalyaspor: 86 kampe, 7 mål, 0 assists
Al-Taawoun: 27 kampe, 1 mål, 2 assists
Espanyol de Barcelona: 60 kampe, 1 mål, 2 assists
Krasnodar: 14 kampe, 2 mål, 0 assists
Relaterede sider: Marbella, Livescore fodbold
Naldo er 38 år gammel. Fødselsdato: 25. august 1988.
Position: Forsvarsspiller.
Naldo spiller i Marbella.
Naldo er 188 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Leixoes | 37 år | 50 t € | |
| Leixoes | 37 år | 50 t € | |
| Racing de Ferrol | 36 år | 100 t € | |
| Racing de Ferrol | 36 år | 100 t € | |
| Racing de Ferrol | 36 år | 100 t € | |
| Antalyaspor | 35 år | 125 t € | |
| Antalyaspor | 35 år | 150 t € | |
| Antalyaspor | 35 år | 200 t € | |
| Antalyaspor | 35 år | 225 t € | |
| Al Taawoun | 34 år | 450 t € | |
| Al Taawoun | 34 år | 500 t € | |
| Antalyaspor | 33 år | 825 t € | |
| Antalyaspor | 33 år | 700 t € | |
| Antalyaspor | 33 år | 775 t € | |
| Antalyaspor | 33 år | 900 t € | |
| Antalyaspor | 32 år | 1,1 mio. € | |
| Antalyaspor | 32 år | 1,2 mio. € | |
| Antalyaspor | 32 år | 1,2 mio. € | |
| Antalyaspor | 32 år | 1,5 mio. € | |
| Espanyol | 31 år | 1,6 mio. € | |
| Espanyol | 31 år | 2 mio. € | |
| Espanyol | 30 år | 2 mio. € | |
| Espanyol | 30 år | 1 mio. € | |
| Espanyol | 29 år | 1 mio. € | |
| Espanyol | 29 år | 1,5 mio. € | |
| Krasnodar | 28 år | 4 mio. € | |
| Krasnodar | 28 år | 4,5 mio. € | |
| SCP | 27 år | 3,8 mio. € | |
| SCP | 27 år | 4 mio. € | |
| Udinese | 26 år | 2,5 mio. € | |
| Getafe | 26 år | 1,5 mio. € | |
| Getafe | 26 år | 700 t € | |
| Udinese | 25 år | 700 t € | |
| Udinese | 25 år | 1 mio. € | |
| Bologna | 24 år | 600 t € | |
| Grêmio | 23 år | 750 t € | |
| Grêmio | 23 år | 900 t € | |
| Cruzeiro | 23 år | 500 t € | |
| Cruzeiro | 22 år | 300 t € | |
| Cruzeiro | 22 år | 300 t € |
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Brasilien.
Markedsværdi: 50 t €.
Naldo i 2025-2026: 16 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Naldo i 2025-2026: 16 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 1.353 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,3.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 | Liga Portugal 2 | Leixoes | 16 | 1.353 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2024-2025 | Segunda División | Racing de Ferrol | 32 | 2.765 | 0 | 1 | 6,6 |
| Copa del Rey | Racing de Ferrol | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2023-2024 | Süper Lig | Antalyaspor | 11 | 507 | 0 | 0 | 6,5 |
| Tyrkisk pokal | Antalyaspor | 2 | 180 | 0 | 0 | – | |
| 2022-2023 | Saudi Pro League | Al-Taawoun | 26 | 2.319 | 1 | 2 | 6,9 |
| Saudiarabisk King's Cup |
| Al-Taawoun |
| 1 |
| 120 |
| 0 |
| 0 |
| 6,2 |
| 2021-2022 | Süper Lig | Antalyaspor | 36 | 2.703 | 4 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tyrkisk pokal | Antalyaspor | 3 | 200 | 1 | 0 | 6,1 |
| 2020-2021 | Süper Lig | Antalyaspor | 29 | 2.542 | 2 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Tyrkisk pokal | Antalyaspor | 5 | 361 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | LaLiga | Espanyol de Barcelona | 18 | 1.331 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Espanyol de Barcelona | 7 | 626 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Copa del Rey | Espanyol de Barcelona | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2018-2019 | LaLiga | Espanyol de Barcelona | 16 | 1.366 | 1 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Espanyol de Barcelona | 2 | 150 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2017-2018 | LaLiga | Espanyol de Barcelona | 11 | 922 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Espanyol de Barcelona | 5 | 450 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2016-2017 | Russiske Premier League | Krasnodar | 14 | 1.170 | 2 | 0 | 7,0 |
|---|
| 2015-2016 | Primeira Liga | Sporting | 18 | 1.472 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2014-2015 | LaLiga | Getafe | 7 | 503 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2013-2014 | Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 6 | 296 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | Udinese | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2012-2013 | Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 3 | 84 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasiliansk Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 1 | 19 | 0 | 0 | – |
| 2011-2012 | Brasiliansk Serie A | Vasco da Gama Saf - RJ | 2 | 120 | 0 | 0 | – |
|---|