Annonce
Nick Townsend spiller for Eastleigh. Position: Målmand, Nationalitet: Antigua og Barbuda, Alder: 32, Højde: 181 cm. 2026-2027: 12 kampe, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Barrow - Eastleigh (31. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Eastleigh: 13 kampe, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Eastleigh i sæsonen 2026/27 spillede Nick Townsend 1080 minutter og startede inde i 13 kampe.
Eastleigh: 55 kampe, 0 mål, 1 assist
Newport County: 204 kampe, 0 mål, 0 assists
Barnsley: 8 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Eastleigh, Livescore fodbold
Nick Townsend er 32 år gammel. Fødselsdato: 1. november 1994.
Position: Målmand.
Nick Townsend spiller i Eastleigh.
Nick Townsend er 181 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Antigua og Barbuda.
Nick Townsend i 2026-2027: 12 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Nick Townsend i 2026-2027: 12 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 1.080 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | National League (England) | Eastleigh | 12 | 1.080 | 0 | 0 | – |
| 2026 | VM-kvalifikation (CONCACAF) | Antigua og BarbudaLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,9 |
| 2025-2026 | National League (England) | Eastleigh | 42 | 3.696 | 0 | 1 | 5,7 |
| FA Cup | Eastleigh | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,1 | |
| 2024-2025 | League Two | Newport County | 43 | 3.870 | 0 | 0 | 6,6 |
| CONCACAF Nations League | Newport County | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 | |
| EFL Trophy |
| Newport County |
| 2 |
| 135 |
| 0 |
| 0 |
| 6,3 |
| FA Cup | Newport County | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023-2024 | League Two | Newport County | 43 | 3.825 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Newport County | 6 | 540 | 0 | 0 | 6,7 | |
| EFL Trophy | Newport County | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| VM-kvalifikation (CONCACAF) | Newport County | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,6 | |
| EFL Cup | Newport County | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2022-2023 | League Two | Newport County | 18 | 1.620 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Newport County | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| EFL Cup | Newport County | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2021-2022 | League Two | Newport County | 19 | 1.710 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Newport County | 3 | 270 | 0 | 0 | – | |
| EFL Cup | Newport County | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2020-2021 | League Two | Newport County | 38 | 3.375 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Newport County | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,2 | |
| FA Cup | Newport County | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2019-2020 | League Two | Newport County | 5 | 450 | 0 | 0 | 6,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Trophy | Newport County | 4 | 360 | 0 | 0 | 6,2 | |
| FA Cup | Newport County | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,2 | |
| EFL Cup | Newport County | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2018-2019 | League Two | Newport County | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Newport County | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2017-2018 | Championship | Barnsley | 8 | 720 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|