Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Højeste: 1 mio. € (11. dec. 2024)
Opdateret:
Niklas Castro spiller for Brann. Position: Angriber, Nationalitet: Chile, Alder: 30, Højde: 173 cm, Markedsværdi: 800 t €. Niklas Castro i 2026-2027: 5 kampe, 4 mål og 2 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Niklas Castro spillede, var Brann - Bodo/Glimt, med 72 minutter på banen. Kampdato: 20. september 2026.
Brann: 9 kampe, 2 mål, 2 assists
I de tilgængelige registreringer for Brann i sæsonen 2026 spillede Niklas Castro 665 minutter og startede inde i 7 kampe.
Brann: 122 kampe, 28 mål, 20 assists
Aalesund: 46 kampe, 4 mål, 7 assists
Vålerenga Fotball Elite: 9 kampe, 0 mål, 1 assist
Relaterede sider: Brann, Livescore fodbold
Niklas Castro er 30 år gammel. Fødselsdato: 8. januar 1996.
Position: Angriber.
Niklas Castro spiller i Brann.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Brann | 30 år | 800 t € | |
| Brann | 29 år | 900 t € | |
| Brann | 29 år | 1 mio. € | |
| Brann | 28 år | 1 mio. € | |
| Brann | 28 år | 700 t € | |
| Brann | 27 år | 700 t € | |
| Brann | 27 år | 600 t € | |
| Brann | 26 år | 650 t € | |
| Aalesund | 25 år | 600 t € | |
| Aalesund | 24 år | 600 t € | |
| Aalesund | 24 år | 600 t € | |
| Aalesund | 24 år | 550 t € | |
| Aalesund | 23 år | 700 t € | |
| Kongsvinger | 22 år | 400 t € | |
| Kongsvinger | 21 år | 300 t € | |
| Valerenga | 20 år | 100 t € |
Niklas Castro er 173 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Chile.
Markedsværdi: 800 t €.
Niklas Castro i 2026-2027: 5 kampe, 4 mål og 2 assists i alle turneringer.
Niklas Castro i 2026-2027: 5 kampe, 4 mål og 2 assists i alle turneringer. Spilletid: 419 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,9.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | UEFA Europa Conference League | Brann | 5 | 419 | 4 | 2 | 6,9 |
| 2026 | Eliteserien | Brann | 9 | 665 | 2 | 2 | 6,9 |
| 2025-2026 | UEFA Europa League | Brann | 9 | 402 | 1 | 1 | 6,6 |
| Eliteserien | Brann | 1 | 90 | 0 | 1 | 6,9 | |
| 2025 | Eliteserien | Brann | 16 | 890 | 4 | 2 | 6,7 |
| 2024-2025 | UEFA Europa Conference League | Brann | 4 | 323 | 0 | 2 | 7,5 |
| Brann |
| 3 |
| 269 |
| 2 |
| 0 |
| 7,2 |
| 2024 | Eliteserien | Brann | 23 | 1.565 | 7 | 6 | 7,0 |
|---|
| 2023-2024 | UEFA Europa Conference League | Brann | 5 | 375 | 1 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eliteserien | Brann | 3 | 192 | 0 | 2 | 6,5 |
| 2023 | Eliteserien | Brann | 17 | 774 | 6 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2022-2023 | 1. divisjon (Norge) | Brann | 10 | 735 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eliteserien | Brann | 3 | 141 | 1 | 1 | 7,2 | |
| Norwegian Cup | Brann | 1 | 46 | 0 | 0 | – |
| 2022 | VM-kvalifikation (CONMEBOL) | ChileLandshold | 1 | 6 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2021-2022 | 1. divisjon (Norge) | Brann | 12 | 811 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Norwegian Cup | Brann | 1 | 62 | 0 | 0 | – | |
| 1. divisjon (Norge) | Aalesund | 13 | 678 | 0 | 0 | – | |
| Norwegian Cup | Aalesund | 1 | 44 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | Eliteserien | Aalesund | 9 | 780 | 2 | 3 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. divisjon (Norge) | Aalesund | 3 | 201 | 0 | 0 | – |
| 2020 | Eliteserien | Aalesund | 11 | 852 | 2 | 2 | 6,2 |
|---|
| 2019-2020 | 1. divisjon (Norge) | Aalesund | 5 | 342 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Eliteserien | Aalesund | 4 | 360 | 0 | 2 | 8,1 |
| 2016-2017 | Eliteserien | Vålerenga Fotball Elite | 1 | 30 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|
| 2016 | Eliteserien | Vålerenga Fotball Elite | 3 | 139 | 0 | 1 | 6,8 |
|---|
| 2015-2016 | Eliteserien | Vålerenga Fotball Elite | 5 | 195 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|