Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 225 t € (27. jun. 2024)
Opdateret:
Reece Cole spiller for Exeter City. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: England, Alder: 28, Højde: 178 cm, Markedsværdi: 200 t €. Reece Cole i 2026-2027: 9 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Reece Cole spillede, var Bristol Rovers - Exeter City, med 90 minutter på banen. Kampdato: 26. september 2026.
Exeter City: 8 kampe, 1 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Exeter City i sæsonen 2026/27 spillede Reece Cole 703 minutter og startede inde i 8 kampe.
Exeter City: 117 kampe, 18 mål, 8 assists
Dunfermline Athletic: 8 kampe, 0 mål, 0 assists
Partick Thistle: 15 kampe, 1 mål, 2 assists
Yeovil Town: 1 kamp, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Exeter City, Livescore fodbold
Reece Cole er 28 år gammel. Fødselsdato: 17. februar 1998.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|
| Exeter City | 28 år | 200 t € | |
| Exeter City | 27 år | 200 t € | |
| Exeter City | 27 år | 150 t € | |
| Exeter City | 26 år | 200 t € | |
| Exeter City | 26 år | 225 t € | |
| Exeter City | 25 år | 150 t € | |
| Dunfermline Athletic | 24 år | 100 t € | |
| Dunfermline Athletic | 23 år | 100 t € | |
| Partick Thistle | 21 år | 100 t € | |
| Partick Thistle | 21 år | 50 t € |
Position: Midtbanespiller.
Reece Cole spiller i Exeter City.
Reece Cole er 178 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: England.
Markedsværdi: 200 t €.
Reece Cole i 2026-2027: 9 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer.
Reece Cole i 2026-2027: 9 kampe, 1 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 775 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,4.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | League Two | Exeter City | 8 | 703 | 1 | 0 | 6,5 |
| English Football League Cup | Exeter City | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,0 | |
| 2025-2026 | League One | Exeter City | 35 | 1.962 | 7 | 4 | 6,5 |
| FA Cup | Exeter City | 2 | 142 | 0 | 1 | 6,4 | |
| English Football League Trophy | Exeter City | 2 | 74 | 0 | 0 | 7,1 | |
| 2024-2025 | League One | Exeter City | 22 | 952 | 3 | 0 | 6,6 |
| FA Cup |
| Exeter City |
| 2 |
| 100 |
| 0 |
| 0 |
| 6,1 |
| English Football League Trophy | Exeter City | 2 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
| English Football League Cup | Exeter City | 1 | 83 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2023-2024 | League One | Exeter City | 39 | 2.669 | 7 | 3 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| English Football League Cup | Exeter City | 3 | 213 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2021-2022 | Scottish Championship | Dunfermline Athletic | 6 | 190 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish League Cup | Dunfermline Athletic | 2 | 98 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Scottish Championship | Partick Thistle | 12 | 1.019 | 1 | 2 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Scottish Challenge Cup | Partick Thistle | 1 | 70 | 0 | 0 | – | |
| Scottish Cup | Partick Thistle | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Scottish League Cup | Partick Thistle | 1 | 16 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | English Football League Cup | Yeovil Town | 1 | 33 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|