
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Højeste: 32 mio. € (2. nov. 2022)
Opdateret:
Robert Sánchez spiller for Como. Position: Målmand, Nationalitet: Spanien, Alder: 28, Højde: 197 cm, Markedsværdi: 15 mio. €. Robert Sánchez i 2026-2027: 2 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Robert Sánchez spillede, var Como - Parma, med 90 minutter på banen. Kampdato: 14. september 2026.
Como: 1 kamp, 0 mål, 0 assists
I de tilgængelige registreringer for Como i sæsonen 2026/27 spillede Robert Sánchez 90 minutter og startede inde i 1 kamp.
Como: 1 kamp, 0 mål, 0 assists
Chelsea: 122 kampe, 0 mål, 1 assist
Brighton Hove Albion: 91 kampe, 0 mål, 0 assists
Brighton U23: 3 kampe, 0 mål, 1 assist
Rochdale: 34 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Como, Livescore fodbold
Robert Sánchez er 28 år gammel. Fødselsdato: 18. november 1997.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Como | 28 år | 15 mio. € | |
| Chelsea | 28 år | 22 mio. € | |
| Chelsea | 28 år | 22 mio. € | |
| Chelsea | 27 år | 20 mio. € | |
| Chelsea | 27 år | 20 mio. € | |
| Chelsea | 26 år | 20 mio. € | |
| Chelsea | 26 år | 25 mio. € | |
| Chelsea | 26 år | 30 mio. € | |
| Chelsea | 25 år | 28 mio. € | |
| Brighton | 25 år | 22 mio. € | |
| Brighton | 24 år | 32 mio. € | |
| Brighton | 24 år | 25 mio. € | |
| Brighton | 24 år | 16 mio. € | |
| Brighton | 24 år | 14 mio. € | |
| Brighton | 24 år | 11 mio. € | |
| Brighton | 23 år | 11 mio. € | |
| Brighton | 23 år | 8 mio. € | |
| Brighton | 23 år | 5 mio. € | |
| Brighton | 22 år | 150 t € | |
| Brighton | 22 år | 150 t € |
Robert Sánchez i 2026-2027: 2 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Position: Målmand.
Robert Sánchez spiller i Como.
Robert Sánchez er 197 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Spanien.
Markedsværdi: 15 mio. €.
Robert Sánchez i 2026-2027: 2 kampe, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 180 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Serie A | Como | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| Premier League | Chelsea | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,7 | |
| 2026 | Internationale træningskampe for klubber | Chelsea | 4 | 223 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2025-2026 | Premier League | Chelsea | 35 | 3.041 | 0 | 1 | 6,6 |
| UEFA Champions League | Chelsea | 8 | 675 | 0 | 0 | 6,4 | |
| FA Cup | Chelsea | 5 | 480 | 0 | 0 | 6,6 | |
| English Football League Cup |
| 2 |
| 180 |
| 0 |
| 0 |
| 6,1 |
| Internationale træningskampe for klubber | Chelsea | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2025 | VM for klubhold | Chelsea | 6 | 570 | 0 | 0 | 7,2 |
|---|
| 2024-2025 | Premier League | Chelsea | 32 | 2.880 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | Chelsea | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,1 | |
| UEFA Europa Conference League | Chelsea | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 | |
| FA Cup | Chelsea | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,5 | |
| UEFA Nations League | SpanienLandshold | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2023-2024 | Premier League | Chelsea | 16 | 1.434 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | Chelsea | 3 | 170 | 0 | 0 | 6,7 | |
| English Football League Cup | Chelsea | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,6 | |
| FA Cup | Chelsea | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2022-2023 | Premier League | Brighton Hove Albion | 23 | 2.070 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Brighton Hove Albion | 2 | 210 | 0 | 0 | 7,8 |
| 2022 | Venskabslandskampe | SpanienLandshold | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VM-kvalifikation (UEFA) | SpanienLandshold | 1 | 16 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2021-2022 | Premier League | Brighton Hove Albion | 37 | 3.329 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Brighton Hove Albion | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2020-2021 | Premier League | Brighton Hove Albion | 27 | 2.430 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | Brighton Hove Albion | 1 | 19 | 0 | 0 | 6,1 | |
| English U23 Premier League | Brighton U23 | 3 | 270 | 0 | 1 | 7,5 |
| 2019-2020 | League One | Rochdale | 26 | 2.340 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Rochdale | 5 | 405 | 0 | 0 | 7,2 | |
| English Football League Cup | Rochdale | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,9 |