Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 2 mio. € (7. nov. 2022)
Opdateret:
Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Brasilien, Alder: 31, Højde: 174 cm, Markedsværdi: 350 t €. Ruan i 2025-2026: 15 kampe, 1 mål og 1 assist i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Ruan spillede, var Sakaryaspor - Çorum, med 90 minutter på banen. Kampdato: 26. april 2026.
Sakaryaspor: 13 kampe, 1 mål, 1 assist
Dallas: 8 kampe, 0 mål, 1 assist
Atletico Clube Goianiense: 16 kampe, 0 mål, 0 assists
Montreal Impact: 28 kampe, 2 mål, 4 assists
DC United: 29 kampe, 0 mål, 5 assists
Orlando City: 118 kampe, 4 mål, 12 assists
Relaterede sider: Livescore fodbold
Ruan er 31 år gammel. Fødselsdato: 29. maj 1995.
Position: Forsvarsspiller.
Ruan er 174 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Sakaryaspor | 31 år | 450 t € | |
| Sakaryaspor | 30 år | 500 t € | |
| Göztepe | 30 år | 600 t € | |
| Göztepe | 30 år | 700 t € | |
| Atletico Clube Goianiense | 30 år | 800 t € | |
| Atletico Clube Goianiense | 29 år | 1 mio. € | |
| Dallas | 29 år | 1,2 mio. € | |
| Montreal Impact | 29 år | 1,5 mio. € | |
| Montreal Impact | 28 år | 2 mio. € | |
| DC United | 28 år | 2 mio. € | |
| Orlando City | 27 år | 2 mio. € | |
| Orlando City | 27 år | 1,5 mio. € | |
| Orlando City | 26 år | 1,5 mio. € | |
| Orlando City | 26 år | 1 mio. € | |
| Orlando City | 25 år | 1 mio. € | |
| Orlando City | 25 år | 800 t € | |
| Orlando City | 24 år | 600 t € | |
| Orlando City | 24 år | 750 t € | |
| Orlando City | 23 år | 600 t € | |
| Orlando City | 23 år | 400 t € | |
| Internacional | 22 år | 400 t € | |
| Boa | 22 år | 200 t € |
Nationalitet: Brasilien.
Markedsværdi: 350 t €.
Ruan i 2025-2026: 15 kampe, 1 mål og 1 assist i alle turneringer.
Ruan i 2025-2026: 15 kampe, 1 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 959 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2025-2026 | Tyrkiske First League | Sakaryaspor | 13 | 845 | 1 | 1 | 6,4 |
| Süper Lig | Dallas | 2 | 114 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2025 | Brasiliansk Serie B | Atletico Clube Goianiense | 14 | 791 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024-2025 | Brasiliansk Serie B | Atletico Clube Goianiense | 2 | 95 | 0 | 0 | 6,7 |
| Major League Soccer | Dallas | 4 | 248 | 0 | 1 | 6,2 | |
| 2024 | Major League Soccer | Dallas | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,1 |
| Major League Soccer |
| Montreal Impact |
| 22 |
| 1.764 |
| 2 |
| 2 |
| 6,4 |
| Leagues Cup | Montreal Impact | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2023-2024 | Major League Soccer | Montreal Impact | 3 | 243 | 0 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Montreal Impact | 1 | 31 | 0 | 1 | 6,3 | |
| Canadian Championship | Montreal Impact | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Major League Soccer | DC United | 3 | 143 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2023 | Major League Soccer | DC United | 16 | 1.018 | 0 | 3 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | DC United | 1 | 41 | 0 | 0 | 6,9 | |
| United States Open Cup | DC United | 1 | 25 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2022-2023 | Major League Soccer | DC United | 5 | 264 | 0 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | DC United | 2 | 116 | 0 | 0 | 6,3 | |
| United States Open Cup | DC United | 1 | 45 | 0 | 0 | – | |
| Major League Soccer | Orlando City | 2 | 132 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2022 | Major League Soccer | Orlando City | 25 | 2.012 | 2 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| United States Open Cup | Orlando City | 5 | 332 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2021-2022 | Major League Soccer | Orlando City | 5 | 411 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Internationale træningskampe for klubber | Orlando City | 1 | 28 | 0 | 0 | 5,5 | |
| United States Open Cup | Orlando City | 1 | 90 | 0 | 0 | – | |
| Leagues Cup | Orlando City | 1 | 87 | 0 | 0 | – |
| 2021 | Major League Soccer | Orlando City | 25 | 1.978 | 2 | 4 | 6,9 |
|---|
| 2020-2021 | Major League Soccer | Orlando City | 4 | 335 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2020 | Major League Soccer | Orlando City | 18 | 1.418 | 0 | 3 | 6,8 |
|---|
| 2019-2020 | Major League Soccer | Orlando City | 6 | 464 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|
| 2019 | Major League Soccer | Orlando City | 20 | 1.713 | 0 | 4 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| United States Open Cup | Orlando City | 2 | 210 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2018-2019 | Major League Soccer | Orlando City | 3 | 212 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brasiliansk Serie B | Ponte Preta | 9 | 631 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2018 | Brasiliansk Serie B | Ponte Preta | 4 | 270 | 0 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2017-2018 | Brasiliansk Serie B | Ponte Preta | 4 | 335 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|