Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 800 t € (14. dec. 2025)
Opdateret:
Ryo Germain spiller for Shimizu S Pulse. Position: Angriber, Nationalitet: Japan, Alder: 31, Højde: 182 cm, Markedsværdi: 700 t €. Ryo Germain i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Ryo Germain spillede, var Shimizu S-Pulse - Gamba Osaka, med 90 minutter på banen. Kampdato: 17. oktober 2026.
Shimizu S-Pulse: 10 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Shimizu S-Pulse i sæsonen 2026/27 spillede Ryo Germain 802 minutter og startede inde i 9 kampe.
Shimizu S-Pulse: 10 kampe, 0 mål, 1 assist
Sanfrecce Hiroshima: 65 kampe, 11 mål, 5 assists
Jubilo Iwata: 101 kampe, 31 mål, 3 assists
Yokohama: 36 kampe, 2 mål, 2 assists
Vegalta Sendai: 55 kampe, 6 mål, 3 assists
Relaterede sider: Shimizu S Pulse, Livescore fodbold
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Sanfrecce Hiroshima | 31 år | 700 t € | |
| Sanfrecce Hiroshima | 30 år | 800 t € | |
| Sanfrecce Hiroshima | 30 år | 750 t € | |
| Jubilo Iwata | 29 år | 700 t € | |
| Jubilo Iwata | 29 år | 600 t € | |
| Jubilo Iwata | 28 år | 400 t € | |
| Jubilo Iwata | 28 år | 350 t € | |
| Jubilo Iwata | 27 år | 350 t € | |
| Jubilo Iwata | 27 år | 400 t € | |
| Jubilo Iwata | 26 år | 400 t € | |
| Yokohama | 26 år | 400 t € | |
| Yokohama | 25 år | 400 t € | |
| Vegalta Sendai | 24 år | 400 t € | |
| Vegalta Sendai | 24 år | 500 t € | |
| Vegalta Sendai | 24 år | 500 t € | |
| Vegalta Sendai | 23 år | 300 t € |
Ryo Germain er 182 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Japan.
Markedsværdi: 700 t €.
Ryo Germain i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Position: Angriber.
Ryo Germain spiller i Shimizu S Pulse.
Ryo Germain i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 802 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | J1 League | Shimizu S-Pulse | 10 | 802 | 0 | 1 | 6,2 |
| 2026 | J1 League | Sanfrecce Hiroshima | 12 | 523 | 3 | 1 | 6,7 |
| 2025-2026 | J1 League | Sanfrecce Hiroshima | 10 | 630 | 0 | 1 | 6,4 |
| AFC Champions League Elite | Sanfrecce Hiroshima | 7 | 479 | 1 | 0 | 6,7 | |
| 2025 | J1 League | Sanfrecce Hiroshima | 22 | 1.898 | 3 | 2 | 6,6 |
| Japansk Supercup | Sanfrecce Hiroshima | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Østasiatisk mesterskab |
| JapanLandshold |
| 2 |
| 90 |
| 4 |
| 0 |
| 8,1 |
| 2024-2025 | J1 League | Sanfrecce Hiroshima | 8 | 659 | 1 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| AFC Champions League Two | Sanfrecce Hiroshima | 4 | 293 | 2 | 1 | 6,8 | |
| Østasiatisk mesterskab | Sanfrecce Hiroshima | 1 | 85 | 1 | 0 | 7,8 | |
| J1 League | Jubilo Iwata | 5 | 450 | 2 | 0 | 6,7 |
| 2024 | J1 League | Jubilo Iwata | 21 | 1.823 | 10 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2023-2024 | J1 League | Jubilo Iwata | 6 | 540 | 7 | 0 | 7,5 |
|---|
| 2023 | J2 League | Jubilo Iwata | 24 | 1.810 | 7 | 3 | 6,9 |
|---|
| 2022-2023 | J2 League | Jubilo Iwata | 7 | 587 | 2 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J1 League | Jubilo Iwata | 5 | 106 | 1 | 0 | 6,9 | |
| J.League Cup | Jubilo Iwata | 2 | 24 | 0 | 0 | – |
| 2022 | J1 League | Jubilo Iwata | 10 | 422 | 1 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2021-2022 | J1 League | Jubilo Iwata | 14 | 488 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Cup | Jubilo Iwata | 5 | 287 | 0 | 0 | – | |
| Emperor's Cup | Jubilo Iwata | 2 | 118 | 0 | 0 | – | |
| J1 League | Yokohama | 8 | 399 | 1 | 2 | 6,3 |
| 2021 | J1 League | Yokohama | 5 | 284 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|
| 2020-2021 | J1 League | Yokohama | 18 | 953 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Cup | Yokohama | 4 | 241 | 0 | 0 | – | |
| Emperor's Cup | Yokohama | 1 | 5 | 0 | 0 | – | |
| J1 League | Vegalta Sendai | 4 | 213 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2020 | J1 League | Vegalta Sendai | 5 | 319 | 1 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2019-2020 | J1 League | Vegalta Sendai | 10 | 371 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Emperor's Cup | Vegalta Sendai | 1 | 65 | 0 | 0 | – |
| 2019 | J1 League | Vegalta Sendai | 5 | 271 | 1 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2018-2019 | J1 League | Vegalta Sendai | 14 | 641 | 2 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Cup | Vegalta Sendai | 2 | 44 | 0 | 0 | – | |
| Emperor's Cup | Vegalta Sendai | 1 | 67 | 0 | 0 | – |
| 2018 | J1 League | Vegalta Sendai | 1 | 32 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|
| 2017-2018 | J1 League | Vegalta Sendai | 12 | 289 | 1 | 2 | 6,5 |
|---|