Annonce
Sam Surridge spiller for Nashville. Position: Angriber, Nationalitet: England, Alder: 28, Højde: 191 cm, Markedsværdi: 8 mio. €. 2026: 31 kampe, 19 mål, 2 assists. Seneste registrerede optræden: Nashville - New York Red Bulls (1. november 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 8 mio. € (10. dec. 2025)
Nashville: 27 kampe, 19 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Nashville i sæsonen 2026 spillede Sam Surridge 2104 minutter og startede inde i 22 kampe.
Nashville: 121 kampe, 72 mål, 9 assists
MLS All Stars: 1 kamp, 0 mål, 1 assist
Nottingham Forest: 50 kampe, 11 mål, 4 assists
Stoke City: 25 kampe, 5 mål, 2 assists
Bournemouth: 43 kampe, 7 mål, 1 assist
Swansea City: 24 kampe, 7 mål, 0 assists
Relaterede sider: Nashville, Livescore fodbold
Sam Surridge er 28 år gammel. Fødselsdato: 28. juli 1998.
Position: Angriber.
Sam Surridge spiller i Nashville.
Sam Surridge er 191 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Nashville | 27 år | 8 mio. € | |
| Nashville | 27 år | 8 mio. € | |
| Nashville | 27 år | 7 mio. € | |
| Nashville | 26 år | 5 mio. € | |
| Nashville | 26 år | 5 mio. € | |
| Nashville | 25 år | 5 mio. € | |
| Nashville | 25 år | 5,5 mio. € | |
| Nashville | 25 år | 5,5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 24 år | 5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 24 år | 3,5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 24 år | 2,5 mio. € | |
| Nott'm Forest | 23 år | 2 mio. € | |
| Stoke City | 23 år | 1,8 mio. € | |
| Bournemouth | 22 år | 1,8 mio. € | |
| Bournemouth | 22 år | 1,8 mio. € | |
| Bournemouth | 22 år | 1,5 mio. € | |
| Bournemouth | 21 år | 450 t € | |
| Swansea City | 21 år | 500 t € |
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: England.
Markedsværdi: 8 mio. €.
Sam Surridge i 2026: 31 kampe, 19 mål og 2 assists i alle turneringer.
Sam Surridge i 2026: 31 kampe, 19 mål og 2 assists i alle turneringer. Spilletid: 2.212 minutter.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Major League Soccer | Nashville | 26 | 2.022 | 17 | 1 | 7,2 |
| Leagues Cup | Nashville | 3 | 144 | 1 | 0 | 7,0 | |
| CONCACAF Champions Cup | Nashville | 1 | 9 | 1 | 0 | 7,5 | |
| MLS All-Star Game | MLS All Stars | 1 | 37 | 0 | 1 | 6,8 | |
| 2025-2026 | Major League Soccer | Nashville | 5 | 429 | 4 | 0 | 7,2 |
| CONCACAF Champions Cup | Nashville | 3 | 269 | 0 | 0 | 6,2 | |
| US Open Cup | Nashville | 1 | 89 |
| 3 |
| 0 |
| 9,1 |
| 2025 | Major League Soccer | Nashville | 18 | 1.572 | 13 | 1 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| US Open Cup | Nashville | 2 | 185 | 3 | 0 | 7,2 |
| 2024-2025 | Major League Soccer | Nashville | 16 | 1.367 | 10 | 2 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Nashville | 2 | 139 | 1 | 0 | 6,9 |
| 2024 | Major League Soccer | Nashville | 22 | 1.905 | 10 | 2 | 7,0 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| CONCACAF Champions Cup | Nashville | 2 | 98 | 2 | 1 | 7,4 |
| 2023-2024 | Major League Soccer | Nashville | 7 | 477 | 2 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2023 | Major League Soccer | Nashville | 9 | 610 | 2 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Leagues Cup | Nashville | 4 | 207 | 3 | 2 | 7,8 |
| 2022-2023 | Premier League | Nottingham Forest | 20 | 307 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EFL Cup | Nottingham Forest | 6 | 349 | 2 | 2 | 6,8 | |
| FA Cup | Nottingham Forest | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,6 |
| 2021-2022 | Championship | Nottingham Forest | 20 | 790 | 7 | 2 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Nottingham Forest | 3 | 99 | 1 | 0 | 6,9 | |
| Championship | Stoke City | 20 | 689 | 2 | 1 | 6,6 | |
| EFL Cup | Stoke City | 4 | 230 | 2 | 0 | 7,3 | |
| Premier League 2 | Stoke City | 1 | 85 | 1 | 1 | 8,8 |
| 2020-2021 | Championship | Bournemouth | 29 | 1.011 | 4 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Bournemouth | 4 | 142 | 1 | 0 | 6,9 | |
| EFL Cup | Bournemouth | 2 | 180 | 1 | 0 | 7,4 | |
| Internationale træningskampe for klubber | Bournemouth | 1 | 7 | 0 | 0 | 6,2 | |
| EM-kvalifikation U21 | Swansea City | 1 | 72 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Premier League | Bournemouth | 4 | 25 | 0 | 0 | 5,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Bournemouth | 1 | 1 | 1 | 0 | 7,0 | |
| Championship | Swansea City | 20 | 791 | 4 | 0 | 6,7 | |
| EFL Cup | Swansea City | 3 | 270 | 3 | 0 | 7,8 | |
| EM-kvalifikation U21 | EnglandLandshold | 1 | 4 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2018-2019 | Premier League | Bournemouth | 2 | 11 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| FA Cup | Maidstone United | 1 | 29 | 1 | 0 | 7,8 | |
| EFL Trophy | Oldham Athletic | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 | |
| FA Cup | Oldham Athletic | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,9 |