Annonce
Samuel Gustafson spiller for Urawa Red Diamonds. Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Sverige, Alder: 31, Højde: 187 cm, Markedsværdi: 1,4 mio. €. 2026-2027: 3 kampe, 0 mål, 1 assist. Seneste registrerede optræden: Urawa Red Diamonds - V-Varen Nagasaki (25. oktober 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Ingen data tilgængelig
Højeste: 3 mio. € (7. dec. 2023)
Urawa Red Diamonds: 3 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Urawa Red Diamonds i sæsonen 2026/27 spillede Samuel Gustafson 113 minutter og startede inde i 1 kamp.
Urawa Red Diamonds: 72 kampe, 5 mål, 5 assists
Hacken: 122 kampe, 6 mål, 18 assists
Cremonese: 53 kampe, 0 mål, 2 assists
Hellas Verona: 31 kampe, 1 mål, 2 assists
Perugia: 19 kampe, 0 mål, 2 assists
Torino: 9 kampe, 0 mål, 0 assists
Relaterede sider: Urawa Red Diamonds, Livescore fodbold
Samuel Gustafson er 31 år gammel. Fødselsdato: 11. januar 1995.
Position: Midtbanespiller.
Samuel Gustafson spiller i Urawa Red Diamonds.
Samuel Gustafson er 187 cm høj.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Urawa Red Diamonds | 31 år | 1,4 mio. € | |
| Urawa Red Diamonds | 30 år | 2 mio. € | |
| Urawa Red Diamonds | 30 år | 2,3 mio. € | |
| Urawa Red Diamonds | 29 år | 2,8 mio. € | |
| Urawa Red Diamonds | 29 år | 3 mio. € | |
| Hacken | 28 år | 3 mio. € | |
| Hacken | 28 år | 2,5 mio. € | |
| Hacken | 28 år | 2 mio. € | |
| Hacken | 27 år | 1,8 mio. € | |
| Hacken | 27 år | 1 mio. € | |
| Hacken | 27 år | 800 t € | |
| Hacken | 26 år | 600 t € | |
| Cremonese | 26 år | 700 t € | |
| Cremonese | 26 år | 700 t € | |
| Cremonese | 25 år | 900 t € | |
| Cremonese | 25 år | 800 t € | |
| Cremonese | 24 år | 1 mio. € | |
| Verona | 24 år | 1 mio. € | |
| Verona | 24 år | 800 t € | |
| Perugia | 23 år | 800 t € | |
| Torino | 22 år | 500 t € | |
| Torino | 22 år | 600 t € | |
| Torino | 21 år | 700 t € | |
| Hacken | 21 år | 750 t € | |
| Hacken | 20 år | 500 t € | |
| Hacken | 20 år | 400 t € | |
| Hacken | 20 år | 200 t € | |
| Hacken | 19 år | 75 t € |
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Sverige.
Markedsværdi: 1,4 mio. €.
Samuel Gustafson i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Samuel Gustafson i 2026-2027: 3 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 113 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,6.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | J1 League | Urawa Red Diamonds | 3 | 113 | 0 | 1 | 6,6 |
| 2026 | J1 League | Urawa Red Diamonds | 6 | 227 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2025-2026 | J1 League | Urawa Red Diamonds | 3 | 209 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025 | J1 League | Urawa Red Diamonds | 24 | 1.865 | 3 | 1 | 6,9 |
| VM for klubhold | Urawa Red Diamonds | 1 | 87 | 0 | 0 | 6,4 | |
| 2024-2025 | J1 League | Urawa Red Diamonds | 9 | 644 | 0 | 0 | 6,7 |
| VM for klubhold |
| Urawa Red Diamonds |
| 2 |
| 132 |
| 0 |
| 0 |
| 6,0 |
| 2024 | J1 League | Urawa Red Diamonds | 20 | 1.427 | 1 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| EM i fodbold | SverigeLandshold | 4 | 266 | 0 | 0 | 5,9 |
| 2023-2024 | J1 League | Urawa Red Diamonds | 4 | 356 | 1 | 2 | 7,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | Hacken | 10 | 891 | 1 | 1 | 7,1 | |
| Champions League | Hacken | 4 | 390 | 0 | 1 | 6,5 | |
| Allsvenskan | Hacken | 1 | 90 | 0 | 1 | 7,3 | |
| Venskabslandskampe | SverigeLandshold | 3 | 128 | 0 | 0 | 6,6 | |
| EM-kvalifikation | SverigeLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2023 | Allsvenskan | Hacken | 27 | 2.300 | 1 | 6 | 7,2 |
|---|
| 2022-2023 | Svenska Cupen | Hacken | 4 | 297 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Allsvenskan | Hacken | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Venskabslandskampe | SverigeLandshold | 2 | 95 | 0 | 0 | 6,9 | |
| EM-kvalifikation | SverigeLandshold | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2022 | Allsvenskan | Hacken | 26 | 2.275 | 1 | 4 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Venskabslandskampe | SverigeLandshold | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2021-2022 | Allsvenskan | Hacken | 3 | 178 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2021 | Allsvenskan | Hacken | 2 | 79 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|
| 2020-2021 | Allsvenskan | Hacken | 1 | 34 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie B | Cremonese | 33 | 1.964 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Coppa Italia | Cremonese | 2 | 74 | 0 | 0 | – |
| 2019-2020 | Serie B | Cremonese | 18 | 1.282 | 0 | 2 | 6,8 |
|---|
| 2018-2019 | Serie B | Hellas Verona | 31 | 2.563 | 1 | 2 | 6,8 |
|---|
| 2017-2018 | Serie B | Perugia | 19 | 1.382 | 0 | 2 | 6,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | Torino | 4 | 73 | 0 | 0 | 6,1 |
| 2016-2017 | Serie A | Torino | 5 | 221 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|
| 2016 | Allsvenskan | Hacken | 5 | 444 | 1 | 2 | 6,8 |
|---|
| 2015-2016 | Allsvenskan | Hacken | 16 | 1.275 | 2 | 3 | 6,9 |
|---|
| 2015 | Allsvenskan | Hacken | 1 | 28 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2014-2015 | Allsvenskan | Hacken | 11 | 624 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2013-2014 | Allsvenskan | Hacken | 10 | 252 | 0 | 0 | – |
|---|