Annonce
Sebastián Aranda spiller for Auda Riga. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Peru, Alder: 23, Højde: 180 cm, Markedsværdi: 300 t €. 2026-2027: 1 kamp, 0 mål, 0 assists. Seneste registrerede optræden: Auda Riga - Ogre United (16. september 2026).
Opdateret:
Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Højeste: 300 t € (17. jun. 2026)
Auda Riga: 16 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Auda Riga i sæsonen 2026 spillede Sebastián Aranda 850 minutter og startede inde i 7 kampe.
Auda Riga: 17 kampe, 0 mål, 1 assist
Sport Boys: 27 kampe, 0 mål, 0 assists
Deportivo Union Comercio: 24 kampe, 1 mål, 1 assist
Universidad San Martin: 26 kampe, 1 mål, 0 assists
Relaterede sider: Auda Riga, Livescore fodbold
Sebastián Aranda er 23 år gammel. Fødselsdato: 7. oktober 2003.
Position: Forsvarsspiller.
Sebastián Aranda spiller i Auda Riga.
Sebastián Aranda er 180 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Peru.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|
| Auda Riga | 22 år | 300 t € | |
| Sport Boys | 22 år | 275 t € | |
| Sport Boys | 21 år | 275 t € | |
| Sport Boys | 21 år | 225 t € | |
| Deportivo Union Comercio | 21 år | 200 t € | |
| Alianza Lima | 20 år | 200 t € | |
| Deportivo Union Comercio | 20 år | 225 t € | |
| Dep.San Martin | 19 år | 150 t € | |
| Dep.San Martin | 18 år | 100 t € |
Markedsværdi: 300 t €.
Sebastián Aranda i 2026-2027: 1 kamp, 0 mål og 0 assists i alle turneringer.
Sebastián Aranda i 2026-2027: 1 kamp, 0 mål og 0 assists i alle turneringer. Spilletid: 26 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,5.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Conference League | Auda Riga | 1 | 26 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2026 | Lettiske Virslīga | Auda Riga | 15 | 773 | 0 | 0 | 6,9 |
| Liga 1 Peru | Sport Boys | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,8 | |
| 2025-2026 | Lettiske Virslīga | Auda Riga | 1 | 77 | 0 | 1 | 6,7 |
| Liga 1 Peru | Sport Boys | 6 | 335 | 0 | 0 | 6,6 | |
| 2025 | Liga 1 Peru | Sport Boys | 4 | 106 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2024-2025 | Liga 1 Peru |
| Sport Boys |
| 15 |
| 979 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| Liga 1 Peru | Deportivo Union Comercio | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2024 | Liga 1 Peru | Deportivo Union Comercio | 8 | 551 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|
| 2023-2024 | Liga 1 Peru | Universidad San Martin | 1 | 2 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga 1 Peru | Deportivo Union Comercio | 2 | 142 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2023 | Liga 1 Peru | Deportivo Union Comercio | 12 | 999 | 1 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Sydamerikamesterskabet U20 | PeruLandshold | 3 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2022-2023 | Liga 1 Peru | Universidad San Martin | 5 | 340 | 0 | 0 | 5,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa Libertadores U20 | Universidad San Martin | 2 | 180 | 1 | 0 | 6,4 |
| 2022 | Liga 1 Peru | Universidad San Martin | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|
| 2021-2022 | Liga 1 Peru | Universidad San Martin | 16 | 1.136 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|