Ingen data tilgængelig
Højeste: 7 mio. € (25. nov. 2013)
Opdateret:
Position: Midtbanespiller, Nationalitet: Schweiz, Alder: 37, Højde: 179 cm, Markedsværdi: 600 t €. Valentin Stocker i 2021-2022: 38 kampe, 10 mål og 5 assists i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Valentin Stocker spillede, var Basel 1893 - Lugano, med 14 minutter på banen. Kampdato: 22. maj 2022.
Relaterede sider: Livescore fodbold
Valentin Stocker er 37 år gammel. Fødselsdato: 12. april 1989.
Position: Midtbanespiller.
Valentin Stocker er 179 cm høj.
Foretrukken fod: Venstre.
Nationalitet: Schweiz.
Markedsværdi: 600 t €.
Valentin Stocker i 2021-2022: 38 kampe, 10 mål og 5 assists i alle turneringer.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Basel 1893 | 33 år | 600 t € | |
| Basel 1893 | 32 år | 600 t € | |
| Basel 1893 | 32 år | 600 t € | |
| Basel 1893 | 32 år | 600 t € | |
| Basel 1893 | 31 år | 1,2 mio. € | |
| Basel 1893 | 31 år | 1,2 mio. € | |
| Basel 1893 | 30 år | 1,2 mio. € | |
| Basel 1893 | 30 år | 1,5 mio. € | |
| Basel 1893 | 30 år | 1,5 mio. € | |
| Basel 1893 | 30 år | 1 mio. € | |
| Basel 1893 | 29 år | 1 mio. € | |
| Basel 1893 | 29 år | 1 mio. € | |
| Basel 1893 | 29 år | 1,5 mio. € | |
| Basel 1893 | 29 år | 1,5 mio. € | |
| Hertha Berlin | 28 år | 2 mio. € | |
| Hertha Berlin | 28 år | 3 mio. € | |
| Hertha Berlin | 27 år | 3,5 mio. € | |
| Hertha Berlin | 27 år | 3 mio. € | |
| Hertha Berlin | 26 år | 4 mio. € | |
| Hertha Berlin | 26 år | 5,5 mio. € | |
| Hertha Berlin | 25 år | 5 mio. € | |
| Hertha Berlin | 25 år | 5,5 mio. € | |
| Hertha Berlin | 25 år | 7 mio. € | |
| Basel 1893 | 24 år | 7 mio. € | |
| Basel 1893 | 24 år | 7 mio. € | |
| Basel 1893 | 24 år | 6 mio. € | |
| Basel 1893 | 24 år | 5 mio. € | |
| Basel 1893 | 23 år | 4 mio. € | |
| Basel 1893 | 23 år | 3,5 mio. € | |
| Basel 1893 | 22 år | 3,5 mio. € | |
| Basel 1893 | 20 år | 3,5 mio. € | |
| Basel 1893 | 20 år | 2,5 mio. € | |
| Basel 1893 | 19 år | 2 mio. € | |
| Basel 1893 | 19 år | 1 mio. € | |
| Basel 1893 | 19 år | 450 t € | |
| Basel 1893 | 18 år | 150 t € | |
| Basel U21 | 18 år | 200 t € | |
| Basel U21 | 17 år | 150 t € |
Valentin Stocker i 2021-2022: 38 kampe, 10 mål og 5 assists i alle turneringer. Spilletid: 2.180 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,7.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2021-2022 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 26 | 1.412 | 6 | 4 | 6,7 |
| Conference League | Basel 1893 | 11 | 700 | 4 | 1 | 6,8 | |
| Schweizisk pokal | Basel 1893 | 1 | 68 | 0 | 0 | – | |
| 2020-2021 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 24 | 1.964 | 6 | 11 | 6,9 |
| Europa League | Basel 1893 | 3 | 255 | 1 | 0 | – | |
| Schweizisk pokal | Basel 1893 | 2 | 176 | 1 | 0 | – | |
| 2019-2020 | Schweiziske Super League |
| Basel 1893 |
| 28 |
| 2.194 |
| 6 |
| 6 |
| 6,9 |
| Europa League | Basel 1893 | 10 | 821 | 2 | 2 | 6,7 |
| Champions League | Basel 1893 | 2 | 155 | 0 | 0 | 5,9 |
| Schweizisk pokal | Basel 1893 | 1 | 78 | 0 | 0 | – |
| 2018-2019 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 16 | 941 | 2 | 2 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Basel 1893 | 3 | 200 | 0 | 1 | 7,1 | |
| Schweizisk pokal | Basel 1893 | 3 | 143 | 0 | 0 | – | |
| Europa League | Basel 1893 | 2 | 169 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2017-2018 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 15 | 1.101 | 1 | 3 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Champions League | Basel 1893 | 3 | 183 | 0 | 0 | 6,0 | |
| Bundesligaen | Hertha Berlin | 3 | 49 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2016-2017 | Bundesligaen | Hertha Berlin | 17 | 1.162 | 4 | 1 | 6,5 |
|---|
| 2015-2016 | Bundesligaen | Hertha Berlin | 22 | 833 | 1 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2014-2015 | Bundesligaen | Hertha Berlin | 18 | 1.226 | 2 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2013-2014 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 14 | 787 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| VM i fodbold | Basel 1893 | 1 | 45 | 0 | 0 | 5,9 |
| 2012-2013 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 14 | 967 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2011-2012 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 2 | 106 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2010-2011 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 8 | 538 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2009-2010 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 12 | 868 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2008-2009 | Schweiziske Super League | Basel 1893 | 14 | 900 | 0 | 0 | – |
|---|