Gns. rating pr. måned
Tryk på grafen for at skifte værdier
Skadet
Ingen data tilgængelig
Højeste: 700 t € (27. dec. 2019)
Opdateret:
Yuta Koide spiller for Ventforet Kofu. Position: Forsvarsspiller, Nationalitet: Japan, Alder: 31, Højde: 178 cm, Markedsværdi: 175 t €. Yuta Koide i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Den seneste kamp i de tilgængelige registreringer, hvor Yuta Koide spillede, var Ventforet Kofu - Tochigi City, med 90 minutter på banen. Kampdato: 10. oktober 2026.
Ventforet Kofu: 10 kampe, 0 mål, 1 assist
I de tilgængelige registreringer for Ventforet Kofu i sæsonen 2026/27 spillede Yuta Koide 893 minutter og startede inde i 10 kampe.
Ventforet Kofu: 43 kampe, 0 mål, 2 assists
Vegalta Sendai: 69 kampe, 0 mål, 2 assists
Oita Trinita: 60 kampe, 1 mål, 4 assists
Relaterede sider: Ventforet Kofu, Livescore fodbold
Yuta Koide er 31 år gammel. Fødselsdato: 20. oktober 1994.
Position: Forsvarsspiller.
| Dato | Hold | Alder | Værdi |
|---|---|---|---|
| Ventforet Kofu | 31 år | 175 t € | |
| Ventforet Kofu | 31 år | 200 t € | |
| Ventforet Kofu | 30 år | 275 t € | |
| Vegalta Sendai | 30 år | 325 t € | |
| Vegalta Sendai | 29 år | 350 t € | |
| Vegalta Sendai | 29 år | 350 t € | |
| Vegalta Sendai | 28 år | 350 t € | |
| Oita Trinita | 28 år | 300 t € | |
| Oita Trinita | 27 år | 350 t € | |
| Oita Trinita | 27 år | 400 t € | |
| Oita Trinita | 26 år | 500 t € | |
| Oita Trinita | 26 år | 500 t € | |
| Oita Trinita | 25 år | 550 t € | |
| Ventforet Kofu | 25 år | 700 t € | |
| Ventforet Kofu | 24 år | 500 t € | |
| Ventforet Kofu | 24 år | 500 t € | |
| Ventforet Kofu | 23 år | 125 t € | |
| Ventforet Kofu | 22 år | 50 t € |
Yuta Koide spiller i Ventforet Kofu.
Yuta Koide er 178 cm høj.
Foretrukken fod: Højre.
Nationalitet: Japan.
Markedsværdi: 175 t €.
Yuta Koide i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer.
Yuta Koide i 2026-2027: 10 kampe, 0 mål og 1 assist i alle turneringer. Spilletid: 893 minutter. Gennemsnitlig rating: 6,2.
| Sæson | Turnering | Hold | Kampe | Spillede min. | Mål | Oplæg | Rating |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | J2 League | Ventforet Kofu | 10 | 893 | 0 | 1 | 6,2 |
| 2026 | J2/J3 100 Year Vision League | Ventforet Kofu | 4 | 261 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2025-2026 | J2/J3 100 Year Vision League | Ventforet Kofu | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2025 | J2 League | Ventforet Kofu | 16 | 877 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2024-2025 | J2 League | Ventforet Kofu | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 |
| J2 League | Vegalta Sendai | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,1 |
| 2024 | J2 League | Vegalta Sendai | 31 | 2.439 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2023-2024 | J2 League | Vegalta Sendai | 5 | 450 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2023 | J2 League | Vegalta Sendai | 15 | 1.193 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|
| 2022-2023 | J2 League | Vegalta Sendai | 15 | 1.205 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J2 League | Oita Trinita | 3 | 181 | 0 | 0 | 7,0 |
| 2022 | J2 League | Oita Trinita | 4 | 271 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2021-2022 | J1 League | Oita Trinita | 5 | 376 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J2 League | Oita Trinita | 4 | 315 | 0 | 1 | 6,4 | |
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Oita Trinita | 4 | 245 | 0 | 0 | – | |
| Japanese Emperor's Cup | Oita Trinita | 3 | 206 | 0 | 0 | – |
| 2021 | J1 League | Oita Trinita | 8 | 687 | 0 | 0 | 6,2 |
|---|
| 2020-2021 | J1 League | Oita Trinita | 20 | 1.324 | 0 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| J.League Yamazaki Biscuit Levain Cup | Oita Trinita | 4 | 186 | 0 | 0 | – |
| 2020 | J1 League | Oita Trinita | 2 | 151 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2019-2020 | J1 League | Oita Trinita | 3 | 130 | 0 | 1 | 6,3 |
|---|
| 2017-2018 | J1 League | Ventforet Kofu | 6 | 433 | 0 | 1 | 6,0 |
|---|
| 2017 | J1 League | Ventforet Kofu | 2 | 91 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2016-2017 | J1 League | Ventforet Kofu | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|