Υψηλότερη: 2,5 εκ. € (30 Ιουν 2015)
Τελευταία ενημέρωση:
Θέση: Αμυντικός, Εθνικότητα: Βραζιλία, Ηλικία: 37, Ύψος: 184 cm. Danilo Avelar τη σεζόν 2023-2024: 11 αγώνες, 0 γκολ και 0 ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις.
Ο πιο πρόσφατος αγώνας στα διαθέσιμα αρχεία στον οποίο αγωνίστηκε ο παίκτης Danilo Avelar ήταν το Athletico Paranaense - PR - America MG, με 87 λεπτά στον αγωνιστικό χώρο. Ημερομηνία αγώνα: 26 Οκτωβρίου 2023.
America MG – συμμετοχές: 64, γκολ: 5, ασίστ: 3
Corinthians - SP – συμμετοχές: 101, γκολ: 12, ασίστ: 3
Amiens – συμμετοχές: 21, γκολ: 1, ασίστ: 0
Torino – συμμετοχές: 9, γκολ: 0, ασίστ: 2
Cagliari – συμμετοχές: 41, γκολ: 4, ασίστ: 4
Köln – συμμετοχές: 1, γκολ: 0, ασίστ: 0
Σχετικές σελίδες: Livescore ποδοσφαίρου
Danilo Avelar – Ηλικία: 37 έτη. Ημερομηνία γέννησης: 9 Ιουνίου 1989.
Θέση: Αμυντικός.
Danilo Avelar – Ύψος: 184 cm.
| Ημερομηνία | Ομάδα | Ηλικία | Αξία |
|---|---|---|---|
| America MG | 34 ετών | 250 χιλ. € | |
| America MG | 34 ετών | 250 χιλ. € | |
| America MG | 33 ετών | 300 χιλ. € | |
| America MG | 33 ετών | 300 χιλ. € | |
| America MG | 33 ετών | 400 χιλ. € | |
| Corinthians | 32 ετών | 800 χιλ. € | |
| Corinthians | 32 ετών | 1,2 εκ. € | |
| Corinthians | 31 ετών | 1,8 εκ. € | |
| Corinthians | 31 ετών | 1,8 εκ. € | |
| Corinthians | 31 ετών | 2 εκ. € | |
| Corinthians | 30 ετών | 2 εκ. € | |
| Corinthians | 30 ετών | 2,5 εκ. € | |
| Corinthians | 30 ετών | 2,5 εκ. € | |
| Corinthians | 29 ετών | 1,5 εκ. € | |
| Amiens | 28 ετών | 1,5 εκ. € | |
| Amiens | 28 ετών | 1,5 εκ. € | |
| Torino | 27 ετών | 1,5 εκ. € | |
| Torino | 27 ετών | 2 εκ. € | |
| Torino | 27 ετών | 2,3 εκ. € | |
| Torino | 26 ετών | 2,5 εκ. € | |
| Torino | 26 ετών | 2,5 εκ. € | |
| Cagliari | 25 ετών | 2,2 εκ. € | |
| Cagliari | 25 ετών | 1 εκ. € | |
| Cagliari | 24 ετών | 1 εκ. € | |
| Cagliari | 24 ετών | 1,2 εκ. € | |
| Cagliari | 23 ετών | 800 χιλ. € | |
| Schalke 04 | 22 ετών | 600 χιλ. € | |
| Schalke 04 | 21 ετών | 700 χιλ. € |
Προτιμώμενο πόδι: Αριστερό.
Εθνικότητα: Βραζιλία.
Danilo Avelar τη σεζόν 2023-2024: 11 αγώνες, 0 γκολ και 0 ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις.
Danilo Avelar τη σεζόν 2023-2024: 11 αγώνες, 0 γκολ και 0 ασίστ σε όλες τις διοργανώσεις. Λεπτά συμμετοχής: 875. Μέση βαθμολογία: 6,0.
| Σεζόν | Διοργάνωση | Ομάδα | Αγώνες | Λεπτά Συμμετοχής | Γκολ | Ασίστ | Αξιολόγηση |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2023-2024 | Brasileirão Serie A | America MG | 11 | 875 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2023 | Brasileirão Serie A | America MG | 6 | 489 | 0 | 0 | 5,9 |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | America MG | 3 | 116 | 1 | 0 | 6,5 | |
| Campeonato Mineiro Πρώτη Κατηγορία | America MG | 2 | 135 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2022-2023 | Brasileirão Serie A | America MG | 15 | 954 | 3 | 2 | 6,5 |
| Brazilian Cup | America MG | 6 | 421 | 0 | 0 | 6,3 | |
| America MG |
| 5 |
| 170 |
| 0 |
| 0 |
| 6,6 |
| 2022 | Brasileirão Serie A | America MG | 9 | 357 | 0 | 1 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | America MG | 1 | 9 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2021-2022 | Brasileirão Serie A | America MG | 4 | 174 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | America MG | 2 | 120 | 1 | 0 | 7,1 |
| 2020-2021 | Brasileirão Serie A | Corinthians - SP | 8 | 715 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Corinthians - SP | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,9 |
| 2020 | Brasileirão Serie A | Corinthians - SP | 5 | 450 | 1 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Corinthians - SP | 3 | 270 | 1 | 0 | – |
| 2019-2020 | Brasileirão Serie A | Corinthians - SP | 2 | 180 | 0 | 0 | 7,2 |
|---|
| 2019 | Brasileirão Serie A | Corinthians - SP | 19 | 1.637 | 2 | 0 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Corinthians - SP | 13 | 1.155 | 2 | 0 | 6,9 | |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Corinthians - SP | 7 | 630 | 0 | 1 | 6,9 | |
| Brazilian Cup | Corinthians - SP | 4 | 360 | 1 | 0 | 7,0 |
| 2018-2019 | Brasileirão Serie A | Corinthians - SP | 17 | 1.530 | 0 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Brazilian Cup | Corinthians - SP | 8 | 720 | 1 | 1 | 6,5 | |
| Brazilian Campeonato Paulista A1 | Corinthians - SP | 3 | 270 | 2 | 0 | 7,9 | |
| CONMEBOL Copa Libertadores | Corinthians - SP | 2 | 179 | 0 | 0 | 6,0 | |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | Corinthians - SP | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2018 | Brasileirão Serie A | Corinthians - SP | 2 | 180 | 1 | 0 | 6,7 |
|---|
| 2017-2018 | Brasileirão Serie A | Corinthians - SP | 4 | 360 | 0 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Ligue 1 | Amiens | 21 | 1.728 | 1 | 0 | 6,4 |
| 2016-2017 | Serie A | Torino | 3 | 263 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2015-2016 | Serie A | Torino | 6 | 343 | 0 | 2 | 6,5 |
|---|
| 2014-2015 | Serie A | Cagliari | 31 | 2.638 | 4 | 3 | 6,3 |
|---|
| 2013-2014 | Serie A | Cagliari | 6 | 209 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2012-2013 | Serie A | Cagliari | 4 | 228 | 0 | 1 | – |
|---|
| 2010-2011 | Bundesliga | Köln | 1 | 24 | 0 | 0 | – |
|---|