ໂຄສະນາ
ຕຳແໜ່ງ: ກອງກາງ, ສັນຊາດ: ຢູເຄຣນ, ອາຍຸ: 30, ລວງສູງ: 182 cm, ມູນຄ່າຕະຫຼາດ: €600 ພັນ. 2024-2025: 8 ນັດ, 1 ປະຕູ, 0 ແອັດຊິດ. ການລົງຫຼິ້ນຫຼ້າສຸດທີ່ບັນທຶກໄວ້: Fiorentina ພົບ Empoli (27 ເມສາ 2025).
ອັບເດດລ່າສຸດ:
ສູງສຸດ: €6 ລ້ານ (2 ມ.ກ. 2017)
| ວັນທີ | ທີມ | ອາຍຸ | ມູນຄ່າ |
|---|---|---|---|
| Free Player | ອາຍຸ 30 ປີ | €600 ພັນ | |
| Olympiakos Nicosia | ອາຍຸ 30 ປີ | €700 ພັນ | |
| Olympiakos Nicosia | ອາຍຸ 30 ປີ | €700 ພັນ | |
| Aris Limassol | ອາຍຸ 29 ປີ | €800 ພັນ | |
| Aris Limassol | ອາຍຸ 29 ປີ | €900 ພັນ | |
| Empoli | ອາຍຸ 29 ປີ | €1 ລ້ານ | |
| Empoli | ອາຍຸ 29 ປີ | €1 ລ້ານ | |
| Free Player | ອາຍຸ 28 ປີ | €1,2 ລ້ານ | |
Empoli: 25 ນັດ, 2 ປະຕູ, 1 ແອັດຊິດ
Spezia: 47 ນັດ, 1 ປະຕູ, 4 ແອັດຊິດ
Atalanta: 1 ນັດ, 0 ປະຕູ, 0 ແອັດຊິດ
Shakhtar Donetsk: 124 ນັດ, 13 ປະຕູ, 3 ແອັດຊິດ
ໜ້າທີ່ກ່ຽວຂ້ອງ: ຜົນບານສົດ
Viktor Kovalenko ອາຍຸ 30 ປີ. ວັນເດືອນປີເກີດ: 14 ກຸມພາ 1996.
ຕຳແໜ່ງ: ກອງກາງ.
ລວງສູງຂອງ Viktor Kovalenko: 182 cm.
ຕີນທີ່ຖະໜັດ: ຂວາ.
ສັນຊາດ: ຢູເຄຣນ.
ມູນຄ່າຕະຫຼາດ: €600 ພັນ.
Viktor Kovalenko ໃນລະດູການ 2024-2025: ລົງສະໜາມ 8 ນັດ, ຍິງ 1 ປະຕູ ແລະ 0 ແອັດສິດ ໃນທຸກລາຍການ.
| Empoli |
| ອາຍຸ 28 ປີ |
| €1,5 ລ້ານ |
| Empoli | ອາຍຸ 27 ປີ | €1,7 ລ້ານ |
| Spezia | ອາຍຸ 27 ປີ | €1,5 ລ້ານ |
| Spezia | ອາຍຸ 26 ປີ | €2 ລ້ານ |
| Spezia | ອາຍຸ 26 ປີ | €2,3 ລ້ານ |
| Spezia | ອາຍຸ 26 ປີ | €3 ລ້ານ |
| Spezia | ອາຍຸ 25 ປີ | €3,5 ລ້ານ |
| Spezia | ອາຍຸ 25 ປີ | €4 ລ້ານ |
| Atalanta | ອາຍຸ 25 ປີ | €5 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 24 ປີ | €6 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 24 ປີ | €4,5 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 24 ປີ | €4,8 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 23 ປີ | €6 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 23 ປີ | €6 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 23 ປີ | €4,5 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 22 ປີ | €4,5 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 21 ປີ | €5 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 21 ປີ | €6 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 20 ປີ | €6 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 20 ປີ | €5 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 20 ປີ | €4,5 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk | ອາຍຸ 19 ປີ | €2 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk B | ອາຍຸ 19 ປີ | €1 ລ້ານ |
| Shakhtar Donetsk B | ອາຍຸ 19 ປີ | €400 ພັນ |
Viktor Kovalenko ໃນລະດູການ 2024-2025: ລົງສະໜາມ 8 ນັດ, ຍິງ 1 ປະຕູ ແລະ 0 ແອັດສິດ ໃນທຸກລາຍການ. ນາທີລົງຫຼິ້ນ: 242. ຄະແນນສະເລ່ຍ: 6,2.
| ລະດູການ | ການແຂ່ງຂັນ | ທີມ | ການແຂ່ງຂັນ | ນາທີທີ່ລົງສະໜາມ | ປະຕູ | ແອັດສິດ | ຄະແນນ |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2024-2025 | ເຊຣີ ອາ | Empoli | 6 | 72 | 0 | 0 | 6,1 |
| ໂຄບປາ ອິຕາເລຍ | Empoli | 2 | 170 | 1 | 0 | 6,7 | |
| 2023-2024 | ເຊຣີ ອາ | Empoli | 17 | 606 | 1 | 1 | 6,4 |
| 2022-2023 | ເຊຣີ ອາ | Spezia | 19 | 572 | 0 | 0 | 6,2 |
| ໂຄບປາ ອິຕາເລຍ | Spezia | 1 | 73 | 0 | 0 | 5,6 | |
| 2022 | ຄັດເລືອກການແຂ່ງຂັນຊິງແຊ້ມໂລກ (ເອີຣົບ) | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 2 | 23 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2021-2022 |
| Spezia |
| 26 |
| 1.321 |
| 1 |
| 4 |
| 6,4 |
| ໂຄບປາ ອິຕາເລຍ | Spezia | 1 | 86 | 0 | 0 | 5,8 |
| ການແຂ່ງຂັນມິດຕະພາບສາກົນ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 1 | 22 | 0 | 0 | – |
| 2020-2021 | ເຊຣີ ອາ | Atalanta | 1 | 3 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ພຣີເມຍລີກ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 8 | 288 | 4 | 0 | 6,4 | |
| ແຊມພຽນສ໌ລີກ | Shakhtar Donetsk | 3 | 220 | 0 | 0 | 6,3 | |
| ເນຊັນສ໌ລີກ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 3 | 118 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2020 | ຢູໂຣ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 2 | 91 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ການແຂ່ງຂັນມິດຕະພາບສາກົນ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 1 | 76 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2019-2020 | ພຣີເມຍລີກ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 17 | 738 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ແຊມພຽນສ໌ລີກ | Shakhtar Donetsk | 5 | 338 | 0 | 1 | 6,7 | |
| ຢູໂຣປາລີກ | Shakhtar Donetsk | 4 | 184 | 1 | 0 | 6,8 | |
| ການແຂ່ງຂັນມິດຕະພາບສາກົນ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 2 | 113 | 0 | 0 | – | |
| ຢູໂຣ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 1 | 17 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2018-2019 | ພຣີເມຍລີກ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 23 | 1.303 | 6 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ແຊມພຽນສ໌ລີກ | Shakhtar Donetsk | 6 | 368 | 0 | 0 | 6,1 | |
| ຢູໂຣປາລີກ | Shakhtar Donetsk | 2 | 161 | 0 | 0 | 6,3 | |
| ຄັບ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 1 | 61 | 0 | 0 | – | |
| ຢູໂຣ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 1 | 10 | 0 | 0 | 6,8 | |
| ການແຂ່ງຂັນມິດຕະພາບສາກົນ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 1 | 85 | 0 | 0 | 6,5 | |
| ເນຊັນສ໌ລີກ | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 1 | 28 | 0 | 0 | 6,2 |
| 2017-2018 | ພຣີເມຍລີກ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 20 | 1.162 | 2 | 1 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| ແຊມພຽນສ໌ລີກ | Shakhtar Donetsk | 5 | 43 | 0 | 0 | 6,2 | |
| ຄັດເລືອກ ຢູໂຣ U21 | ຢູເຄຣນທີມຊາດ | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,9 |
| 2016-2017 | ພຣີເມຍລີກ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 19 | 1.003 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2015-2016 | ພຣີເມຍລີກ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 8 | 244 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2014-2015 | ພຣີເມຍລີກ ຢູເຄຣນ | Shakhtar Donetsk | 3 | 80 | 0 | 0 | – |
|---|