Publicitate
Andreas Hanche Olsen joacă la Chicago Fire. Post: Fundaș, Naționalitate: Norvegia, Vârstă: 29, Înălțime: 185 cm, Valoare de piață: 2,8 mil. EUR. 2026: 5 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: Chicago Fire - Orlando City (29 octombrie 2026).
Actualizat:
Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Accidentat
Nu există date
Maximă: 9 mil. € (28 mai 2024)
Chicago Fire: 5 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Conform datelor disponibile pentru Chicago Fire în sezonul 2026, Andreas Hanche Olsen a jucat 316 minute și a fost titular în 3 meciuri.
Chicago Fire: 5 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Mainz 05: 77 meciuri, 3 goluri, 4 pase decisive
KAA Gent: 107 meciuri, 2 goluri, 2 pase decisive
Stabaek: 114 meciuri, 7 goluri, 3 pase decisive
Pagini similare: Chicago Fire, Rezultate live fotbal
Andreas Hanche Olsen are 29 de ani. Data nașterii: 17 ianuarie 1997.
Post: Fundaș.
Andreas Hanche Olsen – Club: Chicago Fire.
Andreas Hanche Olsen – Înălțime: 185 cm.
Picior preferat: Drept.
| Dată | Echipă | Vârstă | Valoare |
|---|---|---|---|
| Chicago Fire | 29 de ani | 2,8 mil. € | |
| Mainz | 29 de ani | 3,5 mil. € | |
| Mainz | 29 de ani | 4 mil. € | |
| Mainz | 28 de ani | 5 mil. € | |
| Mainz | 28 de ani | 6 mil. € | |
| Mainz | 28 de ani | 6 mil. € | |
| Mainz | 27 de ani | 7 mil. € | |
| Mainz | 27 de ani | 9 mil. € | |
| Mainz | 26 de ani | 7,5 mil. € | |
| Mainz | 26 de ani | 7,5 mil. € | |
| KAA Gent | 25 de ani | 3,5 mil. € | |
| KAA Gent | 25 de ani | 4 mil. € | |
| KAA Gent | 24 de ani | 3 mil. € | |
| KAA Gent | 24 de ani | 2,5 mil. € | |
| KAA Gent | 24 de ani | 2 mil. € | |
| KAA Gent | 23 de ani | 1,5 mil. € | |
| KAA Gent | 23 de ani | 900 K € | |
| Stabaek | 23 de ani | 600 K € | |
| Stabaek | 23 de ani | 400 K € | |
| Stabaek | 22 de ani | 500 K € | |
| Stabaek | 21 de ani | 400 K € | |
| Stabaek | 20 de ani | 400 K € | |
| Stabaek | 19 ani | 200 K € |
Valoare de piață: 2,8 mil. EUR.
Andreas Hanche Olsen în sezonul 2026: 5 meciuri, 0 goluri și 0 pase decisive în toate competițiile.
Andreas Hanche Olsen în sezonul 2026: 5 meciuri, 0 goluri și 0 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 316. Nota medie: 6,4.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Major League Soccer | Chicago Fire | 5 | 316 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2025-2026 | Bundesliga | Mainz 05 | 13 | 850 | 0 | 1 | 6,4 |
| Europa Conference League | Mainz 05 | 6 | 431 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Cupa Germaniei | Mainz 05 | 2 | 116 | 0 | 0 | 6,5 | |
| 2024-2025 | Bundesliga | Mainz 05 | 22 | 1.279 | 1 | 1 | 6,5 |
| Cupa Germaniei | Mainz 05 | 1 | 120 | 0 | 0 | 7,3 | |
| Liga Națiunilor |
| 4 |
| 298 |
| 0 |
| 0 |
| 6,5 |
| 2023-2024 | Bundesliga | Mainz 05 | 15 | 995 | 1 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Meciuri amicale internaționale | NorvegiaEchipa națională | 3 | 150 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2022-2023 | Bundesliga | Mainz 05 | 17 | 1.498 | 1 | 2 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Cupa Germaniei | Mainz 05 | 1 | 90 | 0 | 0 | 5,5 | |
| Pro League din Belgia | KAA Gent | 8 | 388 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Europa Conference League | KAA Gent | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Europa League | KAA Gent | 2 | 86 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Liga Națiunilor | NorvegiaEchipa națională | 3 | 170 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2022 | Supercupa Belgiei | KAA Gent | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Preliminariile CM (Europa) | NorvegiaEchipa națională | 2 | 179 | 0 | 1 | 7,0 |
| 2021-2022 | Pro League din Belgia | KAA Gent | 37 | 3.143 | 1 | 1 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa Conference League | KAA Gent | 12 | 995 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Cupa Belgiei | KAA Gent | 6 | 343 | 0 | 0 | 6,5 | |
| Preliminariile CM (Europa) | NorvegiaEchipa națională | 3 | 270 | 0 | 0 | 6,7 | |
| Meciuri amicale internaționale | NorvegiaEchipa națională | 2 | 153 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Liga Națiunilor | NorvegiaEchipa națională | 1 | 90 | 0 | 0 | 7,3 |
| 2020-2021 | Pro League din Belgia | KAA Gent | 31 | 2.727 | 1 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa League | KAA Gent | 5 | 450 | 0 | 0 | 6,3 | |
| Cupa Belgiei | KAA Gent | 3 | 243 | 0 | 0 | – | |
| Meciuri amicale internaționale | NorvegiaEchipa națională | 2 | 20 | 0 | 0 | 6,2 | |
| Liga Națiunilor | NorvegiaEchipa națională | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,8 |
| 2020 | Eliteserien | Stabaek | 17 | 1.530 | 3 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2019-2020 | Eliteserien | Stabaek | 8 | 720 | 1 | 0 | 6,8 |
|---|
| 2019 | Eliteserien | Stabaek | 13 | 1.170 | 1 | 1 | 6,6 |
|---|
| 2018-2019 | Eliteserien | Stabaek | 17 | 1.348 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 1. divisjon (Norvegia) | Stabaek | 2 | 180 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2018 | Eliteserien | Stabaek | 10 | 699 | 0 | 1 | 6,2 |
|---|
| 2017-2018 | Eliteserien | Stabaek | 14 | 1.080 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2017 | Eliteserien | Stabaek | 5 | 439 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|
| 2016-2017 | Eliteserien | Stabaek | 23 | 1.218 | 2 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2016 | Eliteserien | Stabaek | 3 | 270 | 0 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2015-2016 | Eliteserien | Stabaek | 2 | 46 | 0 | 0 | 6,5 |
|---|