Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Nu există date
Actualizat:
Darwin Machís joacă la Carabobo. Post: Atacant, Naționalitate: Venezuela, Vârstă: 33, Înălțime: 171 cm, Valoare de piață: 350 K EUR. Darwin Machís în sezonul 2026: 36 de meciuri, 3 goluri și 3 pase decisive în toate competițiile.
Cel mai recent meci din datele disponibile în care a jucat Darwin Machís a fost Academia Anzoategui - Carabobo, cu 61 de minute pe teren. Data meciului: 11 octombrie 2026.
Carabobo: 12 meciuri, 2 goluri, 0 pase decisive
Conform datelor disponibile pentru Carabobo în sezonul 2026, Darwin Machís a jucat 751 de minute și a fost titular în 10 meciuri.
Carabobo: 14 meciuri, 3 goluri, 0 pase decisive
America de Cali: 19 meciuri, 0 goluri, 2 pase decisive
Real Valladolid: 33 meciuri, 1 goluri, 3 pase decisive
Universidad Central de Venezuela: 1 meciuri, 1 goluri, 0 pase decisive
Cadiz: 36 meciuri, 12 goluri, 1 pase decisive
Juarez: 11 meciuri, 1 goluri, 0 pase decisive
Pagini similare: Carabobo, Rezultate live fotbal
Darwin Machís are 33 de ani. Data nașterii: 7 februarie 1993.
Post: Atacant.
Darwin Machís – Club: Carabobo.
Darwin Machís – Înălțime: 171 cm.
Picior preferat: Drept.
Naționalitate: Venezuela.
Valoare de piață: 350 K EUR.
Darwin Machís în sezonul 2026: 36 de meciuri, 3 goluri și 3 pase decisive în toate competițiile.
Darwin Machís în sezonul 2026: 36 de meciuri, 3 goluri și 3 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 1.885.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026 | Primera División din Venezuela | Carabobo | 12 | 751 | 2 | 0 | 6,8 |
| Categoría Primera A | America de Cali | 13 | 581 | 0 | 2 | 6,7 | |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | America de Cali | 3 | 116 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Preliminariile CM (CONMEBOL) | VenezuelaEchipa națională | 8 | 437 | 1 | 1 | 6,8 | |
| 2025-2026 | Categoría Primera A | America de Cali | 2 | 45 | 0 | 0 | 6,9 |
| CONMEBOL Copa Sudamericana | America de Cali | 1 | 15 | 0 | 0 | 6,9 | |
| Primera División din Venezuela |
| Carabobo |
| 2 |
| 87 |
| 1 |
| 0 |
| 6,8 |
| Primera División din Venezuela | Real Valladolid | 3 | 115 | 1 | 1 | 7,1 |
| 2025 | Primera División din Venezuela | Universidad Central de Venezuela | 1 | 63 | 1 | 0 | 8,2 |
|---|
| 2024-2025 | LaLiga | Real Valladolid | 18 | 636 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Real Valladolid | 1 | 56 | 0 | 0 | 6,1 | |
| Preliminariile CM (CONMEBOL) | VenezuelaEchipa națională | 1 | 31 | 0 | 0 | 6,7 |
| 2024 | CONMEBOL Copa América | VenezuelaEchipa națională | 2 | 105 | 0 | 0 | 6,6 |
|---|
| 2023-2024 | LaLiga | Cadiz | 21 | 782 | 4 | 0 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Meciuri amicale internaționale | VenezuelaEchipa națională | 2 | 146 | 1 | 0 | 8,0 | |
| CONMEBOL Copa América | VenezuelaEchipa națională | 1 | 19 | 0 | 0 | 6,6 |
| 2022-2023 | LaLiga | Real Valladolid | 11 | 597 | 0 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Liga MX | Juarez | 11 | 559 | 1 | 0 | 6,6 | |
| Meciuri amicale internaționale | VenezuelaEchipa națională | 1 | 90 | 0 | 0 | – |
| 2022 | Preliminariile CM (CONMEBOL) | VenezuelaEchipa națională | 9 | 716 | 2 | 0 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Meciuri amicale internaționale | VenezuelaEchipa națională | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,0 |
| 2021-2022 | LaLiga | Granada | 25 | 1.381 | 4 | 2 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Granada | 1 | 45 | 0 | 0 | 6,6 | |
| Preliminariile CM (CONMEBOL) | VenezuelaEchipa națională | 4 | 217 | 1 | 0 | 7,0 |
| 2020-2021 | LaLiga | Granada | 32 | 2.032 | 5 | 5 | 6,5 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| UEFA Europa League | Granada | 12 | 740 | 3 | 1 | 6,7 | |
| Copa del Rey | Granada | 2 | 134 | 1 | 0 | 7,5 |
| 2019-2020 | LaLiga | Granada | 36 | 2.128 | 7 | 5 | 5,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Copa del Rey | Granada | 2 | 161 | 0 | 1 | 7,8 | |
| Meciuri amicale internaționale | VenezuelaEchipa națională | 1 | 61 | 0 | 0 | – |
| 2019 | CONMEBOL Copa América | VenezuelaEchipa națională | 4 | 241 | 2 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2018-2019 | Segunda División | Cadiz | 15 | 1.215 | 8 | 1 | 7,3 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A | Udinese | 13 | 457 | 0 | 1 | 6,4 | |
| Coppa Italia | Udinese | 1 | 120 | 1 | 0 | – | |
| Meciuri amicale internaționale | VenezuelaEchipa națională | 3 | 149 | 0 | 0 | – |
| 2018 | Meciuri amicale internaționale | VenezuelaEchipa națională | 2 | 167 | 1 | 0 | 6,9 |
|---|
| 2017-2018 | Segunda División | Granada | 33 | 2.623 | 13 | 6 | 7,1 |
|---|
| 2016-2017 | LaLiga | Leganes | 27 | 1.047 | 1 | 3 | 6,3 |
|---|
| 2015-2016 | Segunda División | SD Huesca | 38 | 3.270 | 9 | 6 | 6,7 |
|---|
| 2014-2015 | LaLiga | Granada | 1 | 44 | 0 | 0 | – |
|---|
| 2012-2013 | Primeira Liga | Granada | 3 | 18 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| LaLiga | Granada | 3 | 39 | 0 | 0 | – |