Publicitate
Denílson joacă la Dewa United. Post: Atacant, Naționalitate: Brazilia, Vârstă: 31, Înălțime: 185 cm, Valoare de piață: 600 K EUR. 2026-2027: 9 meciuri, 6 goluri, 2 pase decisive. Ultima apariție înregistrată: PSIM Yogyakarta - Dewa United (6 noiembrie 2026).
Actualizat:
Nota medie lunară
Atinge graficul pentru a schimba valorile
Nu există date
Dewa United: 9 meciuri, 6 goluri, 2 pase decisive
Conform datelor disponibile pentru Dewa United în sezonul 2026/27, Denílson a jucat 810 minute și a fost titular în 9 meciuri.
Dewa United: 9 meciuri, 6 goluri, 2 pase decisive
Ratchaburi: 36 meciuri, 20 goluri, 11 pase decisive
Guarani SP: 9 meciuri, 2 goluri, 0 pase decisive
Vila Nova: 10 meciuri, 0 goluri, 1 pase decisive
Avaí: 14 meciuri, 4 goluri, 0 pase decisive
Famalicao: 14 meciuri, 0 goluri, 0 pase decisive
Pagini similare: Dewa United, Rezultate live fotbal
Denílson are 31 de ani. Data nașterii: 18 iulie 1995.
Post: Atacant.
Denílson – Club: Dewa United.
Denílson – Înălțime: 185 cm.
Picior preferat: Drept.
Naționalitate: Brazilia.
Valoare de piață: 600 K EUR.
Denílson în sezonul 2026-2027: 9 meciuri, 6 goluri și 2 pase decisive în toate competițiile.
Denílson în sezonul 2026-2027: 9 meciuri, 6 goluri și 2 pase decisive în toate competițiile. Minute jucate: 810. Nota medie: 6,8.
| Sezon | Competiție | Echipă | Meciuri | Minute jucate | Goluri | Pase decisive | Notă |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| 2026-2027 | Super League din Indonezia | Dewa United | 9 | 810 | 6 | 2 | 6,8 |
| 2025-2026 | Thai League 1 | Ratchaburi | 26 | 2.110 | 15 | 7 | 7,4 |
| Liga Campionilor Asiei Two | Ratchaburi | 10 | 822 | 5 | 4 | 7,2 | |
| 2025 | Campeonato Paulista A1 (Brazilia) | Guarani SP | 6 | 241 | 1 | 0 | 6,6 |
| 2024-2025 | Campeonato Paulista A1 (Brazilia) | Guarani SP | 3 | 186 | 1 | 0 | 6,8 |
| Serie B din Brazilia | Vila Nova | 1 | 27 | 0 | 0 | 6,4 |
| 2024 | Serie B din Brazilia | Vila Nova | 9 | 309 | 0 | 1 | 6,4 |
|---|
| 2023-2024 | V.League 1 din Vietnam | Avaí | 2 | 95 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie B din Brazilia | Avaí | 1 | 72 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2023 | Serie B din Brazilia | Avaí | 7 | 581 | 4 | 0 | 7,1 |
|---|
| 2022-2023 | Serie B din Brazilia | Avaí | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primeira Liga | Famalicao | 11 | 357 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Cupa Portugaliei | Famalicao | 3 | 52 | 0 | 0 | 6,5 |
| 2021-2022 | Primeira Liga | Pacos de Ferreira | 30 | 1.821 | 6 | 1 | 6,6 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Europa Conference League | Pacos de Ferreira | 3 | 232 | 2 | 0 | 6,1 | |
| Cupa Portugaliei | Pacos de Ferreira | 2 | 28 | 0 | 0 | – | |
| Cupa Ligii din Portugalia | Pacos de Ferreira | 2 | 34 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2020-2021 | Cupa Ligii din Portugalia | Pacos de Ferreira | 1 | 75 | 0 | 0 | – |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Pro League din Emiratele Arabe Unite | Al Dhafra | 12 | 1.025 | 2 | 1 | 6,6 | |
| Cupa Președintelui din Emiratele Arabe Unite | Al Dhafra | 1 | 90 | 1 | 0 | 6,6 |
| 2019-2020 | Primeira Liga | Pacos de Ferreira | 13 | 675 | 3 | 1 | 6,9 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Primeira Liga | Tondela | 12 | 892 | 3 | 1 | 6,7 |
| 2018-2019 | Saudi Pro League | Al Faisaly | 9 | 572 | 5 | 0 | 7,1 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A din Brazilia | Atlético Mineiro - MG | 6 | 156 | 0 | 0 | 6,4 | |
| Saudi Pro League | Atlético Mineiro - MG | 1 | 90 | 1 | 1 | 7,4 |
| 2018 | Serie A din Brazilia | Atlético Mineiro - MG | 2 | 78 | 0 | 0 | 6,4 |
|---|
| 2017-2018 | Serie A din Brazilia | Vitória - BA | 6 | 463 | 2 | 0 | 6,8 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A din Brazilia | São Paulo - SP | 5 | 62 | 1 | 0 | 6,5 |
| 2017 | Serie A din Brazilia | São Paulo - SP | 3 | 112 | 0 | 1 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A din Brazilia | Avaí | 1 | 90 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2016-2017 | Serie A din Brazilia | São Paulo - SP | 4 | 182 | 0 | 0 | 6,7 |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
| Serie A din Brazilia | Avaí | 2 | 158 | 0 | 0 | 6,3 |
| 2012-2013 | Serie A din Brazilia | Fluminense - RJ | 2 | 57 | 0 | 0 | – |
|---|